Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Sunt spam-uit cu telefoane electorale

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,254
  • Înscris: 05.06.2002
am fost sunat azi si de la celalalt capat al firului o voce feminina s-a recomandat ca fiind de la PD-L. i-am spus sa ma slabeasca. am verificat numarul si era de la firma candidatului local la primarie al acelui partid... de urmare am intrebat la serviciul informatii al RTL daca se poate face ceva impotriva unor asemenea telefoane. mi s-a raspuns ca doar schimbarea numarului (10 euro) si sa-l fac ulterior neinformabil.

nu prea mi se pare normal sa trebuiasca sa platesc din buzunar ca sa ma pun la adapost de asemenea telefoane. din pacate eu prevad ca fenomenul e abia la inceput, un astfel de spamer plateste doar un abonament (si nici ala nu prea mare) si poate lua cartea de telefoane la rand, mai ales cand are si ceva posibilitati financiare (cum e cazul candidatului nostru care e in top 300 capital) si poate angaja oameni poate teroriza un oras cu asemenea telefoane.

ce e de facut? sa platesc cei 10 euroi si sa fac numarul neinformabil? sa merg la alta retea de telefonie fixa?

Edited by Fane, 05 May 2008 - 21:11.


#2
Amedio_67

Amedio_67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 10.02.2002

 Fane, on May 5 2008, 21:09, said:

am fost sunat azi si de la celalalt capat al firului o voce feminina s-a recomandat ca fiind de la PD-L. i-am spus sa ma slabeasca...

ce e de facut? sa platesc cei 10 euroi si sa fac numarul neinformabil? sa merg la alta retea de telefonie fixa?


Si crezi ca numai RTC-ul e bombardat cu telefoane electorale??? Daca te-a sunat o data, nu cred ca te mai suna... dar cine stie?? Vezi si tu, daca te mai suna, daca iese la un ceai(cafea...) vocea aia feminina... ca am auzit ca majoritatea sunt tinerele... :D. Alegerea iti apartine(in amble cazuri).

Edited by Amedio_67, 05 May 2008 - 21:20.


#3
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

 Fane, on May 5 2008, 22:09, said:

am fost sunat azi si de la celalalt capat al firului o voce feminina s-a recomandat ca fiind de la PD-L. i-am spus sa ma slabeasca. am verificat numarul si era de la firma candidatului local la primarie al acelui partid... de urmare am intrebat la serviciul informatii al RTL daca se poate face ceva impotriva unor asemenea telefoane. mi s-a raspuns ca doar schimbarea numarului (10 euro) si sa-l fac ulterior neinformabil.

nu prea mi se pare normal sa trebuiasca sa platesc din buzunar ca sa ma pun la adapost de asemenea telefoane. din pacate eu prevad ca fenomenul e abia la inceput, un astfel de spamer plateste doar un abonament (si nici ala nu prea mare) si poate lua cartea de telefoane la rand, mai ales cand are si ceva posibilitati financiare (cum e cazul candidatului nostru care e in top 300 capital) si poate angaja oameni poate teroriza un oras cu asemenea telefoane.

ce e de facut? sa platesc cei 10 euroi si sa fac numarul neinformabil? sa merg la alta retea de telefonie fixa?
asta este culmea culmilor.cusut cu ata alba.incearca sa formezi si tu un nr la intimplare si ai sa vezi ca in 99% din cazuri merge.atata vreme cat apari in cartea de telefoane,oricine te poate suna.e ceva ce nu pricep:cum ti-ai dat seama ca nr era de la candidatul local?nu spune nicaeri ca cineva e candidat.... suna a campanie electorala.sau poate acum apar abonatii-candizeaza---nu candizeaza.cumva cred,si nu numai eu ca spamerrul esti chiar tu.

#4
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,254
  • Înscris: 05.06.2002

 viocom, on May 5 2008, 22:40, said:

cum ti-ai dat seama ca nr era de la candidatul local?
Caller ID + Cartea de Telefoane.

mama, da' agresivi mai sunteti...

Edited by Fane, 05 May 2008 - 22:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate