Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

Windows XP Volume License
 Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 

TORSER

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
26 răspunsuri în acest subiect

#1
rudaady

rudaady

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 05.05.2008
sal...am aflat si eu despre un anume dispozitiv spam-spam de la neotek(sistem de protectie bioinformationala impotriva radiatiilor electromagnetice)....ash vrea sa stiu daca l-a folosit cineva sau daca e doar o tzeapa pt ca ash vrea sa achiziotionez unul...

#2
calcis

calcis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 21.07.2007

View Postrudaady, on May 5 2008, 15:32, said:

sal...am aflat si eu despre un anume dispozitiv spam-spam de la neotek(sistem de protectie bioinformationala impotriva radiatiilor electromagnetice)....ash vrea sa stiu daca l-a folosit cineva sau daca e doar o tzeapa pt ca ash vrea sa achiziotionez unul...
si eu vreau sa achizitionez...insa ciudat este ca la aceasta denumire a dispozitivului pe net, nu am gasit acest dispozitiv in nici o alta tara... :huh:

#3
Rexton

Rexton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 63
  • Înscris: 13.03.2006

View Postcalcis, on May 27 2008, 18:04, said:

si eu vreau sa achizitionez...insa ciudat este ca la aceasta denumire a dispozitivului pe net, nu am gasit acest dispozitiv in nici o alta tara... :huh:

nu este nici o tzeapa. eu folosesc in mod curent si mi s-a imbunatatit campul auric in mod substantial. merita investitia. daca doriti va pot oferi spam-spame la un pret negociabil.

#4
creisti83

creisti83

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 17.01.2011
http://en.wikipedia..../Torsion_fields
cam clar acu cred...

#5
ohamoha

ohamoha

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 16.02.2010
Cum arata dispozitivul asta? N-am gasit nicio poza cu el pe internet. Vad numai cutia aia randata frumos in Photoshop. E bratara, sau ce e?

#6
Tech_GPS

Tech_GPS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 142
  • Înscris: 06.05.2009
Teapa 101% !

E indeajuns sa ai cunostinte minime de fizica sa iti dai seama de asta !

#7
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 916
  • Înscris: 20.09.2007

View PostRexton, on 3rd June 2008, 15:08, said:

nu este nici o tzeapa. eu folosesc in mod curent si mi s-a imbunatatit campul auric in mod substantial. merita investitia. daca doriti va pot oferi spam-spame la un pret negociabil.

Care camp????

#8
EinsteinCartan

EinsteinCartan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 30.01.2011

View Postrudaady, on 5th May 2008, 14:32, said:

sal...am aflat si eu despre un anume dispozitiv spam-spam de la neotek(sistem de protectie bioinformationala impotriva radiatiilor electromagnetice)....ash vrea sa stiu daca l-a folosit cineva sau daca e doar o tzeapa pt ca ash vrea sa achiziotionez unul...

Eu l-am cumparat de la carrefour si ii multumesc baiatului care mi-a facut prezentarea, exact cum mi-a spus ..rupe, nu are analog si nu e pentru naivi.
Nota 10. Daca era teapa nu era sute de euro si nu avea 30 de zile timp de returnare... deci e clara treaba .. supertehnologie! - subiect inchis. Next..

#9
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.066
  • Înscris: 16.07.2007

View PostEinsteinCartan, on 30th January 2011, 14:59, said:

Eu l-am cumparat de la carrefour si ii multumesc baiatului care mi-a facut prezentarea, exact cum mi-a spus ..rupe, nu are analog si nu e pentru naivi.
Nota 10. Daca era teapa nu era sute de euro si nu avea 30 de zile timp de returnare... deci e clara treaba .. supertehnologie! - subiect inchis. Next..
Parca aici se vorbea de alt dispozitiv  si ma rog de ce spui tu cand se inchide topicu(subiectul)l? Esti cumva moderator si noi nu stiam?
Eu stiu de acest aparat(dispozitiv) de aici

Editat de bogdangelu, 17 februarie 2011 - 13:43.


#10
armin28

armin28

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 24.10.2011
"Vreau sa va povestesc despre necazul meu, care m-a chinuit ani buni si a transformat viata mea intr-un calvar. Aveam dese atacuri de panica si la 2-3 zile chemam ambulanta, chiar si in timpul noptii, pentru ca imi era teama sa respir si sa dorm. De fiecare data aveam impresia ca mor. Ma cuprindea o teama cumplita si nu puteam sa dorm aproape toata noaptea. Intr-o zi, o prietena mi-a aratat dispozitivul spam-spam si era foarte convinsa ca ma poate ajuta si pe mine. Ce sa spun, imi era greu sa cred ca, dupa atatia ani de chin si de tot felul de tratamente care mai de care.
Multumesc lui Dumnezeu ca m-a luminat, si intr-o zi am cumparat acest aparat. A doua zi dimineata, stateam in pat si nu mi venea sa cred - am dormit toata noaptea fara sa am crize de panica. De cand il port, ma culc seara la zece si ma trezesc pe la ora sase dimineata. Tot timpul asta dorm linistita. Pe langa aceste atacuri de panica, mai am si bronsita, si insuficienta respiratorie. De cand port spam-spam-ul cu fata pe zona pieptului, am inceput sa expectorez (ceea ce nu reuseam pana acum) si ce este absolut uimitor - nu ma mai sufoc. Acum imi permit chiar si o cafea dimineata, lucru pe care demult nu-l mai facusem. Cat beau cafeaua, pun spam-spam-ul la flori si apoi il folosesc din nou. Mi-e cel mai bun tovaras de somn si de plimbare. Cu spam-spam ma simt minunat! Simt din nou ca traiesc!

#11
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.070
  • Înscris: 28.02.2008
De unde apareti cu totii in perioada asta ma?
Produse minune, apa vie, dispozitive care sfideaza legile fizicii cunoscute facute de un asa zis savant rus...
Eu va propun sa mergeti la munca, ca fraierii nu s-au terminat, dar banii lor da.

#12
adreea

adreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 05.11.2011

View Postdan78rom, on 24th October 2011, 22:32, said:

De unde apareti cu totii in perioada asta ma?
Produse minune, apa vie, dispozitive care sfideaza legile fizicii cunoscute facute de un asa zis savant rus...
Eu va propun sa mergeti la munca, ca fraierii nu s-au terminat, dar banii lor da.
nu stiu ce sa zic , am vazut pe antena 2 un reportaj http://www.antena2.r...lui-oreste_5640 am pus link-ul aici care m-a cutremurat putin.
Am inceput sa citesc despre toate astea pe net si am ajuns si al aparatul spam-spam, am citit pareri si pro si contre, cred ca totul sta si in credinta si in puterea care o are fiecare in a-si dori un anumit lucru si aparatul asta te ajuta sa-l indeplinesti.
Sunt mai multe site-uri de unde le poti cumpara, dar eu l-am vazut si pe www.bioinfomagazin.ro si am incredere in ei pentu ca de acolo imi cumpar eu pastilele cu ciuperca milena

#13
makilex

makilex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 20.11.2007
Eu votez ca e TZEAPA, citind pe Wiki: a member of the Russian Academy of Sciences's "Presidium's Commission to Combat Pseudoscience" coments on torsion-related scams

"'Naturally the largest-scale swindles of the type associated with the torsion force are within the scope of our attention. If before swindlers tried to get into the Ministry of Defense where they promised a torsion weapon with fantastic abilities, now the focus of this "activity" has shifted to peaceful professions associated with oil and gas exploration, ecology, magical transformations of medicines obtained after irradiation with torsion generators, etc. etc. (...) the torsion scam, which I consider to be the largest in the entire history of Russian pseudoscience (...) not contradicting scientific hypotheses. Serious and respected scientists are engaged in a search for methods to prove their existence. (...) in 1987 then-Prime Minister N. I. Ryzhkov did not resist the alluring promises of swindlers who promised secret instantaneous communications with any point on the globe, including submarines, bringing an enemy army to a state of complete idiocy, and a number of other wonders. The state allocated 500 million rubles for this scam (about $700 million at today's exchange rate). (...) As far as I know, the Ministry of Defense in the new Russia, too, continued to pay for the torsion swindles, but no longer on the same scale. The number of swindlers has grown. Torsion firms spring up one after another. (...) The government of Kuban' requested money from Moscow to clean Gelendzhik Bay. The scam succeeded beautifully. After torsion "processing", in 1997 the water analyses in the Bay turned out to be completely satisfactory. [the water had apparently cleaned itself because there were no further discharges] (...) The torsion figures offered the Moscow [City] government to clean the Yauza [River] for 160 million rubles. But it was a disaster; [an official asked to make a test at a small creek to see if it worked before spending millions, and the torsioners refused] (...) They proposed, for example, to irradiate old oil wells with torsion generators. A commission was created. [a control experiment showed that there was no significant effect] So the large sum was snatched from the fishhook. But four regions in Russia paid for torsion oil exploration after all. As long as there are corrupt officials there will be torsion "technologies"

#14
alexandrualex9

alexandrualex9

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 27.08.2012
Este primul dispozitiv portabil care asigura protectie bioinformationala omului la radiatii electromagnetice, geopatogene, psihotronice si de alta natura creând un obstacol în calea aparitiei legaturilor energo-informationale între emitatorul de radiatii si om. Ca urmare a acestui fapt, indicatorii fiziologici ai organismului uman se mentin la parametrii optimi chiar si în contact cu sursa de radiatii.
spam-spam ofera protectie împotriva mai multor tipuri de radiatii existente si anume: electromagnetice, geopatogene, psihotronice.
spam-spam este un produs unicat de însanatosire si energizare.
Are o durata de functionare garantata de minim 7 ani de zile.
Creeaza un câmp de protectie de 2.5m în jurul sau.
Este destinat:
1) Protectiei omului împotriva actiunii nocive provocate de toata aparatura precum: televizoare, computere, aparate de copiat, imprimante cu laser, cuptoare cu microunde, radiocomunicatii, telefoane mobile, transport electric, autovehicule etc;
2) Neutralizarii zonelor geopatogene în încaperi;
3) Profilaxiei dereglarii starii de echilibru a sistemului energo- informational al omului si armonizarii acestuia;
4) Neutralizarii influentelor nocive, emanate de alti oameni si de alte surse;
5) Restabilirii câmpului energo-informational al omului ("pompa energetica"):
- Tratamentul oboselii, asteniei, epuizarii fizice;
- Îmbunatatirea randamentului psihic;
- Scurtarea perioadei de convalescenta dupa boli, interventii chirurgicale sau radioterapie;
- Cresterea rezistentei organismului la infectii;
- Cresterea performantei fizice, în special la sportivii de performanta;
- Tratamentul impotentei, cresterea libidou-lui;
- Scaderea stresului datorat afectiunilor nervoase;
- Îmbunatatirea somnului;
-Tratamentul starilor depresive;
- Inducerea starii de confort si stabilitate;
Se adreseaza fiecarei persoane dar în special:
- Celor care intra în contact direct mai des cu diferite surse electromagnetice.
- Celor care lucreaza în situatii extreme de "stres" si care iau hotarâri de mare raspundere
- Celor care lucreaza în preajma stâlpilor de înalta tensiune, în fata computerului, sau care folosesc telefonul mobil (Domeniile Energetic, Radio, Comunicatii, TV, IT, Aviatie, medici, functionarii publici, soferi, etc)
- Femeilor gravide;
- Copiilor, întrucât sistemul imunitar, endocrin si nervos al copiilor este cel mai vulnerabil la radiatii.
Reprezinta un generator torsionic de ultima generatie care produce câmp axial polarizat de dreapta - cea mai moderna tehnologie din domeniul fizicii cuantice si anume interferenta câmpurilor axiale. Aceasta tehnologie este din domeniul militar si este disponibila numai în tarile din spatiul ex-sovietic si SUA.
Este produs în Ucraina, elaborat în anul 1993 de un grup de oameni de stiinta care au lucrat la neutralizarea reactorului de la Cernobâl si are 10 patente speciale cu diferite principii de functionare si domenii de utilizare.
Pe parcursul ultimului deceniu, proprietatile de protectie ale acestui dispozitiv au fost verificate în cele mai prestigioase institutii stiintifice, medicale si tehnice din 26 de tari, precum:
- Institutul de Medicina (Moscova).
- Academia de Reglementare Medicala si Sociala (Ucraina).
- Institutul de Cercetare Stiintifica pentru Obstetrica si Pediatrie (SUA).
- Institutul de Stat de Cercetare Stiintifica si de Încercari în domeniul Medicinii Militare din cadrul Ministerului Apararii al Federatiei Ruse.
- Academia de Medicina Cosmica (Rusia).
- Universitatea de Stat de Pediatrie (Ucraina).
- Centrul Oncologic National (Suedia).
- Universitatea din Kuopio (Finlanda).

Editat de alexandrualex9, 01 septembrie 2012 - 12:58.


#15
altmir

altmir

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 23.04.2010
http://torsionfraud.narod.ru/

#16
AuB

AuB

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 19.03.2013

View Postaltmir, on 20 ianuarie 2013 - 19:23, said:


Buna seara! As dori sa va intreb, sunteti sigur ca este frauda? As dori si eu sa il achizitionez si nu as vrea sa dau banii degeaba pe el. Multumesc!

#17
horacer

horacer

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 07.01.2011
au am cautat produsul in urma unei reclame foarte  "credibile"  si am gasit  http://www.torser.com/  din acest site iti poti da seama exact ca ceva nu e ok
contact  etc.etc.
si apoi vine un baiat care sustine ca el este importator autorizat al unor produse  originale  Q-link si ii face pe astia in toate felurile pana la teroristi http://www.energydevice.ro/ si ca el este de fapt importator autorizat al unor produse  originale http://www.qlinkprod...ts/products.asp si ca s TOR SER  e o cacialma.
Dar la randui el are 2 site-uri unul in care este importator la Q-link http://http://www.te...o/produse/#SRT3 si un altul pt un alt produs similar cu TOR SER http://www.forceprotect.ro/ spune despre TOR SER ca este un produs contrafacut dupa  http://torser.com.ua/en/  un produs Ucranian, alaturi de http://spinor.kiev.ua/eng/prod.php?p=2.
Eu deja m-am pierdut, dar cert e ca TOR SER nu imi inspira incredere in prezentarea total vaga si ambigua pe care am gasit-o pe net.
Toate aceste produse  nu prea imi inspira incredere la cata zarva e in jurul lor.
UN FEL DE "EU CE IMI CUMPAR"
Pretul pe care il are TOR SER imi pare total exagerat in comparatie cu ceilalati presupusi contracandidati.

Editat de horacer, 10 aprilie 2013 - 16:41.


#18
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.603
  • Înscris: 02.09.2006
Rahat cu perje! Cit de analfabet sa fii sa pui botul la asa ceva...de fapt tinind cont de rezultatele de la bac din ultimii ani nu e chiar de mirare. Daca totusi vrea cineva, am si eu disponibile dar costa de la 2000 de euro in sus ca vreau si eu masina bengoasa si vila in Pipera!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate