Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

skandenberg

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
forza_steaua

forza_steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.04.2008
am si eu o intrebare privind skand.
cand fac skandemberg am cam o singura strategie ,adik il las pe adversar sa oboseasca dupa care usor usor il pun dar intrebarea mea e: dc nu pot sa il pun  mai repede printr-o tragere mai puternica? am incercat dar nu pot sa imping suficient de tare ,asa ca il las pe el sa impinga si sa oboseasca deoarece am obs. ca tind sa rezist mai mult timp ca adversarul,si chiar daca ma pune intr-un sfarsit sa zicem, nu reuseste sa imi deschida unghiul, ci  ma ridic dupa scaun ,adik reuseste sa ma ridice dupa scaun dar mana mea tot in pozitia initiala ramane(sau aproape), nush cum sa explic altfel.... dar in esenta asta e ca nu reusesc sa imping destul de tare, ma rog decat daca nu e foarte foarte slab...

stie cineva dc ??si cum as putea sa imi imbunatatesc tehnica??

#2
monokeros

monokeros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,074
  • Înscris: 11.11.2003
Sorry dar pt asta trebuie sa asteptam un "skandenbergist" care sa se priceapa :)

#3
brutussas

brutussas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 09.06.2007
Inseamna ca esti aproape egal in forta cu adversarul tau.Ia incearca tu sa dai cu unul mai slab sa vezi cum il pui imediat...nu trebuie sa-l lasi sa se oboseasca(dupa 12 secunde de efort muschiul isi cam pierde "oxigenul".Conteaza mult geneticul,dar ca sa mai cresti in forta si sa inveti unele tehnici incearca aici: http://www.bratdefie...ndex=1&tabid=19

Edited by brutussas, 29 April 2008 - 16:51.


#4
blackscorpio

blackscorpio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.07.2007
Eu intotdeaua pierd din incheietura...pur si simplu nu tine. Ce exercitii sa fac pt asta? Ca pe la sala n-am vazut nimic care sa ma ajute.

#5
forza_steaua

forza_steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.04.2008

 blackscorpio, on Apr 29 2008, 17:50, said:

Eu intotdeaua pierd din incheietura...pur si simplu nu tine. Ce exercitii sa fac pt asta? Ca pe la sala n-am vazut nimic care sa ma ajute.


pt incheietura nu treb sa faci ceva special ,se dezvolta odata ce faci pt biceps,tractiuni sa. dar exista si flexari cu bara ,gantera haltera . ca de fapt la antebrat e problema nu incheietura propriu-zisa.

#6
brutussas

brutussas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 09.06.2007
Pentru a va antrena ati putea face rost de asa ceva Attached File  imag0003_205.jpg   7.89K   97 downloadsAttached File  imag0004_321.jpg   9.8K   71 downloads

#7
forza_steaua

forza_steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.04.2008

 forza_steaua, on Apr 29 2008, 02:27, said:

am si eu o intrebare privind skand.
cand fac skandemberg am cam o singura strategie ,adik il las pe adversar sa oboseasca dupa care usor usor il pun dar intrebarea mea e: dc nu pot sa il pun  mai repede printr-o tragere mai puternica? am incercat dar nu pot sa imping suficient de tare ,asa ca il las pe el sa impinga si sa oboseasca deoarece am obs. ca tind sa rezist mai mult timp ca adversarul,si chiar daca ma pune intr-un sfarsit sa zicem, nu reuseste sa imi deschida unghiul, ci  ma ridic dupa scaun ,adik reuseste sa ma ridice dupa scaun dar mana mea tot in pozitia initiala ramane(sau aproape), nush cum sa explic altfel.... dar in esenta asta e ca nu reusesc sa imping destul de tare, ma rog decat daca nu e foarte foarte slab...

stie cineva dc ??si cum as putea sa imi imbunatatesc tehnica??
sa revenim totusi la intrebarea de mai sus...k?

#8
brutussas

brutussas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 09.06.2007

 forza_steaua, on May 1 2008, 00:31, said:

sa revenim totusi la intrebarea de mai sus...k?
Am deviat cumva de la subiect???
Citez "dc nu pot sa il pun mai repede printr-o tragere mai puternica? am incercat dar nu pot sa imping suficient de tare"  sau " dar in esenta asta e ca nu reusesc sa imping destul de tare, ma rog decat daca nu e foarte foarte slab... ......in concluzie n-ai forta ;) si chestiile alea sunt pentru a castiga forta :huh:

Edited by brutussas, 01 May 2008 - 14:12.


#9
forza_steaua

forza_steaua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.04.2008
da.........sigur, forta in antebrat ....intrebarea mea e alta ,ca nu imping cu antebratul ci cu bicepsul ,tricepsul cu muschii umarului ...alea care le-ai aratat sunt pt antebrat ....si nu ai de unde sa stii cata forta am, ca fac skand. cu oameni pregatiti nu cu orcine de aia nu ii pun asa usor decat daca fac cu 'amatori' B)

#10
mihai_1991

mihai_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 22.07.2007

 forza_steaua, on Apr 29 2008, 03:27, said:

am si eu o intrebare privind skand.
cand fac skandemberg am cam o singura strategie ,adik il las pe adversar sa oboseasca dupa care usor usor il pun dar intrebarea mea e: dc nu pot sa il pun  mai repede printr-o tragere mai puternica? am incercat dar nu pot sa imping suficient de tare ,asa ca il las pe el sa impinga si sa oboseasca deoarece am obs. ca tind sa rezist mai mult timp ca adversarul
Este un procedeu in skandenberg, insa nu mai stiu cum se numeste (acesta de a lasa adversarul sa oboseasca, apoi sa preiei initiativa).Am vazut o intalnire la skandenberg (3 partide) intre un roman si un strain.Romanul a invins in primele doua meciuri incepand foarte puternic, iar adversarul nu i-a rezistat.Castigase deja intalnirea, asa ca a incercat sa adopte alta tactica si anume aceea de a incerca sa reziste la inceput pentru a reveni apoi.Nu i-a reusit si a pierdut cel de-al treilea meci.Se pare ca pana si unii profesionisti au probleme in a isi dezvolta foarte mult ambele procedee.

Edited by mihai_1991, 02 May 2008 - 21:36.


#11
feralTiger94

feralTiger94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.12.2009
de obicei asta se intampla (asa cum s-a mai zis mai jos) fiindca nu iti rezista incheietura. Ca sa iti intaresti incheietura cumpara un flexor de cauciuc si exerseaza cu el :D
Si acum as avea si eu o intrebare cum te poate bate unu mai slab decat la skandenberg?  <_<

#12
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

 feralTiger94, on 15th December 2009, 22:56, said:

Si acum as avea si eu o intrebare cum te poate bate unu mai slab decat tine la skandenberg?  <_<
Cu tehnica :P

#13
feralTiger94

feralTiger94

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.12.2009

 -Ciprian, on 15th December 2009, 23:17, said:

Cu tehnica :P
Dap de acord nu prea am vrut sa inteleg la inceput dar asta-i adevarul. Eu cand joc skandenberg nu folosesc nocio tehnica ma bazez pe forta doar spre rusinea mea  :P

#14
Stabo

Stabo

    Appeal to Reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,251
  • Înscris: 01.01.2010
Oare de ce mai toata lumea zice skandenberg sau skandemberg cand, din cate stiu eu, ar trebui sa se spuna skanderbeg ? :)
Cu "r" in loc de "n" sau "m" dupa "d" si fara "r-ul" final, dinainte de "g".
P.S.
http://www.bratdefie...ndex=1&tabid=21
Acum am inteles. Daca pana si federatia...atunci... :)

Edited by Stabo, 20 January 2010 - 15:37.


#15
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
L-am modificat dupa exprimarea federatiei.

#16
Stabo

Stabo

    Appeal to Reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,251
  • Înscris: 01.01.2010
Am inteles. Ma gandeam insa daca le-a atras atentia cineva oficialilor federatiei. Suna aiurea skanden(m)berg cand de fapt corect este skanderbeg.

#17
HipHop

HipHop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.08.2009
Nu inteleg cum am reusit.
De vreo 4 ani de zile,ne strangem toti baietii din scoala si facem skandenberg prin pauze.
Pana acum,n-am avut niciodata vreo problema cu ei,ii puneam mereu.(pe unii usor,pe altii mai greu).
Si totusi,acum 4 sapt. am facut un meci cu un coleg (cu care faceam deseori),el fiind singurul care imi tot punea probleme(amandoi,facem sala).La cateva secunde dupa ce am inceput meciul,eram deja in avantaj si am vrut sa termin mai repede,tragand o data foarte tare.In acelasi moment,s-a auzit o paraitura foarte puternica,si m-am trezit cu mana rupta.Fractura cu deplasare,de olecran.Ma rog,am plecat de la scoala bla bla,si mi-au pus mana in gips.
De 4 saptamani stau cu ea in gips si nici acum n-am inteles de ce mi-a zburat bucatica aia de os,cand am tras mai tare :|.
Ceva pareri?  :console:

#18
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu te-ai incalzit suficient sau ai aplicat forta prea brusc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate