Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

nevoie de forta intr-operioada scurta

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
gafytz

gafytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.09.2006
salut. nu ma intelegeti prost.. dar am nevoie de o crestere in forta [nu conteaza masa musculara] intr-o perioada destul de scurta.
concret, am admitere la academia de tehnica militara, iar cam peste o luna juma am probele sportive. intre ele se regasesc tractiuni, 10 la numar. eu acum pot face 3, deja e un progres, dar am nevoie sa progresez mai repede!!!.. mult mai repede. acum 3 sapt nu faceam nici una. de o sapt merg la sala, o sat am lucrat la general sa obisnuiesc corupul cu antrenamentul, iar de sapt asta fac spate + triceps, piept + biceps, spatele si bicepsul fiind prioritare. merg de 4 sau 5 ori pe sapt: luni dupa amiaza, marti dimienata miercuri dupa amiaza, joi dimineata uneori, vineri dupa amiaza si sambata dimineata. mai fac si jogging duminica, ca am alergare de rezistenta:P. am mai facut sala acum vreo 2 ani.. timp de 6 luni.
nu vreau sa bag creatina/steroizi in mine.. poate doar proteine, insa nu vreau sa dau o avere pentru ele.
daca aveti sfaturi filositoare le astept.  :)

Edited by ciutacu, 09 April 2008 - 07:14.
Nu mai scrie cu "tz" si "k" !


#2
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Daca vrei sa ajungi la 10 tractiuni ai putea sa slabesti, daca ai ceva grasime in plus. Da detalii despre antrenament: exercitii, serii etc. Intr-o luna jumatate e greu sa ajungi de la 3 la 10 tractiuni chiar si cu creatina.

#3
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Eu zic totusi sa mergi pe creatina cel putin cu o saptamana inainte de probe , nu patesti nimic crede-ma  B)

#4
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Inainte de probe ia si Gakic. Cica mareste imediat forta cu aproximativ 10%  :)

#5
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Da, asa scrie pe cutie si pe site, insa sunt metode mult mai productive de a-ti mari forta: creatina si aminoacizi, desi aminoacizii se consuma pe parcursul antrenamentului, deci nu prea ajuta pentru cresterea in masa.

#6
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Gakicul e cam scump , xcite de la pronutrition cica are cam aceeasi compozitie la juma' de pret.

#7
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Xcite e gakic + lecitina in proportie de 9 la 1.

#8
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Eu zic ca n-ai ce face decat sa te duci in continuare la sala. Nu uita ca la examen o sa ai oleaca de emotii si o sa mearga mai bine, eu la BAC am facut 30 de flotari da a doua zi nu puteam face nici 20(sau nu ma lasa lenea), dar pt nota le-am facut.

#9
gafytz

gafytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.09.2006
sper sa reusesc. ma apuc in curand si de jogging, mai slabesc un pic. stiu ca joggingul nu merge cu sala, cu masa musculara mai exact. dar ma gandesc ca cu forta nu are ce sa faca rau

Edited by ciutacu, 13 April 2008 - 18:11.
Lipseau vocale... iar.


#10
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postgafytz, on Apr 13 2008, 16:38, said:

sper sa reusesc. ma apuc in curand si de jogging, mai slabesc un pic. stiu ca joggingul nu merge cu sala, cu masa musculara mai exact. dar ma gandesc ca cu forta nu are ce sa faca rau
primu efect care-l vezi e scaderea in forta

Edited by ciutacu, 13 April 2008 - 18:10.
Editat quote de mai sus.


#11
gafytz

gafytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.09.2006
dar totusi, cum vine asta. joggingul dezvolta in special muschii picioarelor. de acord.. lucreaza si restul, dar care e legatura intre alergat si scaderea in forta ? cu masa musculara stiu ca nu merge bine, dar cu forta ?

#12
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Pai e simplu: obisnuiesti organismul cu activitati de intensitate scazuta si durata mare, nu cu activitati de intensitate mare, activitati necesare pentru castigurile de masa si mai ales forta. In plus: in timpul alergarii, masa musculara poate scadea odata cu grasimea. Mai putina masa musculara = mai putina forta.

Edited by ciutacu, 14 April 2008 - 19:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate