Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Probleme cu Epson Stylus dx 7400 !

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nature

nature

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.03.2008
am si eu o mica-mare problema ...

am cumparat cartus negru original .. a mers excelent ... de cateva zile am o problema ... nu-mi mai recunoaste cartusul .. iar cand verific nivelul la cerneala din fiecare cartus ... pe cel negru il arata cu X mare si rosu ... am crezut ca s-a golit, dar cei de la care l-am cumparat au spus ca e plin mai mult de 50% ... multifunctionala o am de 2 luni cam ...


ma poate ajuta cineva ?


Multumesc anticipat :-)

#2
_NiCKo_

_NiCKo_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.03.2008
Asta este problema de baza pe care trebuie sa o stii la Epson; de fapt la majoritatea imprimantelor/multifunctionalelor actuale. Cartusele au un cip incorporat care la un moment dat ajunge cu nivelul de cerneala la 0, apoi nu iti mai recunoaste cartusul. La cartusele originale se reduce nivelul foarte repede. Iti trebuie ori un resetter, ceea ce se gaseste mai greu, ori cartuse autoresetabile.

#3
norvdream1

norvdream1

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.12.2008
Am si o problema, mi-am cumaparat o imprimanta Epson Stylus DX 7400 si mi-am pierdut cd-ul de instalare si nu mai am driverul. Stie cineva de unde las pyutea lua ptr ca nu il gasesc. plsssssss am nevoie de imprimanta urgentttt.

#4
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,939
  • Înscris: 26.05.2007

View Postnorvdream1, on Dec 8 2008, 10:28, said:

Am si o problema, mi-am cumaparat o imprimanta Epson Stylus DX 7400 si mi-am pierdut cd-ul de instalare si nu mai am driverul. Stie cineva de unde las pyutea lua ptr ca nu il gasesc. plsssssss am nevoie de imprimanta urgentttt.
http://esupport.epso...k31CNK52sUU003D

#5
yomariusyo

yomariusyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.11.2008

View Postnature, on Mar 27 2008, 13:38, said:

am si eu o mica-mare problema ...

am cumparat cartus negru original .. a mers excelent ... de cateva zile am o problema ... nu-mi mai recunoaste cartusul .. iar cand verific nivelul la cerneala din fiecare cartus ... pe cel negru il arata cu X mare si rosu ... am crezut ca s-a golit, dar cei de la care l-am cumparat au spus ca e plin mai mult de 50% ... multifunctionala o am de 2 luni cam ...


ma poate ajuta cineva ?


Multumesc anticipat :-)

Daca vrei cartuse cu cip autoresetabil da mi 1 pm

#6
m1nun3

m1nun3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 09.09.2007
Salut, am si eu un Epson Stylus dx4000, iar doua din cartuse sunt moarte, negrul si magenta.
Astazi, am achizitionat cartusul negru, pentru ca am auzit ca numai merg reincarcate si cei de la firma de unde mi-am cumparat multifunctionala m-au aburit, m-au trimis nu stiu unde, in fine. Pana la urma am cumparat un cartus nou.
Ce vreau eu sa stiu, cum pot face ca sa scot un document la imprimanta? chiar daca magenta este gol, doar documentul este alb negru. Chiar trebuie sa le am pe toate pline?
Pai am dat 47 de lei numai pe negru, si multifuntionala este 250, ce naiba, de ce nu ma lasa sa scot un document alb negru?
Care este treaba cu cartusele resetabile?

Edited by m1nun3, 13 January 2009 - 17:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate