Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

The Wire (2002 - 2008)

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
hustla-

hustla-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.02.2008
Se uita cineva ?

http://www.imdb.com/title/tt0306414/

A fost un pic incet la inceput dar acum cred ca se poate compara chiar cu Sopranos.

#2
Vidike

Vidike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 31.07.2006
Da, am inceput primul sezon. Imi place foarte mult serialul, te captiveaza. Care e personajul tau preferat? :)

#3
Whiskey

Whiskey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 04.08.2009
Eu de o luna ma tot chinui sa vad primul episod...
Nu stiu de ce dar nu pot sa rezist pana la sfarsit. Parca ma plictiseste, dar poate ca doar primele episoade sunt asa pentru ca prezinta personajele...

#4
ch0s3n

ch0s3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 26.12.2006

 Whiskey, on 6th August 2009, 20:51, said:

Eu de o luna ma tot chinui sa vad primul episod...
Nu stiu de ce dar nu pot sa rezist pana la sfarsit. Parca ma plictiseste, dar poate ca doar primele episoade sunt asa pentru ca prezinta personajele...




Si eu am patit la fel la inceput. Am vazut primul episod, am zis ca nu e mare chestie de capul lui. Dupa vreo luna am zis totusi sa ma apuc sa ma uit la el, si dupa ce am vazut primele 5-6 episoade nu imi mai venea sa ma ridic din fata monitorului nici sa mananc sau sa dorm.

E fenomenal serialul, odata ce te prinde povestea.

#5
Olivia2

Olivia2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.08.2010
E foarte foarte tare serialul :D
Stie cineva insa exact cate episoade are ultima serie ? Am vazut pe net ca ar avea 11, insa eu l-am descarcat doar cu 10 episoade..si sunt deja la al 3-lea :D

#6
ch0s3n

ch0s3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 26.12.2006

 Olivia2, on 9th August 2010, 12:52, said:

E foarte foarte tare serialul :D
Stie cineva insa exact cate episoade are ultima serie ? Am vazut pe net ca ar avea 11, insa eu l-am descarcat doar cu 10 episoade..si sunt deja la al 3-lea :D

Are 10 episoade sezonul 5, "–30–" e episodul nr. 60 si ultimul.

#7
chmihai

chmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 22.05.2007

 Whiskey, on 6th August 2009, 20:51, said:

Eu de o luna ma tot chinui sa vad primul episod...
Nu stiu de ce dar nu pot sa rezist pana la sfarsit. Parca ma plictiseste, dar poate ca doar primele episoade sunt asa pentru ca prezinta personajele...
:lol:
si eu am tot avut probleme sa trec de primele 2-3 episoade.
insa dupa aia serialul devine demential.
iti recomand sa persisti :)

#8
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.07.2007
Super tare serialul, am vazut toate 60 episoadele si a devenit unul din preferatele mele :D
Pentru fani:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-Sgj78QG9Bg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TFh2f7rNAEI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Everybody shines shit and calls it gold" Cred ca e citatul meu preferat.

#9
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
E un serial foarte bun, marca inregistrata HBO.Pacat ca lumea nu prea stie de el.Intradevar povestea e construita migalos de la un episod la altul, dar rabdarea privitorilor este intotdeauna rasplatita in cele din urma.Temele abordate si expuse pe parcursul serialului sunt diverse si interesante, personajele destul de puternice, dar create astfel incat sa nu devina mai importante decat povestea in sine (mai exact povestea intregului oras Baltimore).Realismul acestui serial va fi greu de reconstituit.Iar Marlo Stanfield e cu siguranta unul dintre cele mai necrutatoare personaje din lumea televiziunii si a filmului.

Edited by boxXxing_star, 03 March 2011 - 00:22.


#10
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
UP pentru acest serial, merita, e foarte bun.

p.s. abia asteptam fiecare sezon nou, in afara de continut, melodia genericului mereu cu alta linie melodica dar cu aceleasi versuri.

#11
feshTaneL

feshTaneL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.06.2009
Cu adevarat incredibil ca un serial atat de bun are un topic atat de umil in postari.
Una din scenele mele preferate: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UmtuRRhtGQw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Si inca una: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oYj7q_by_2E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Michael K. Williams joaca si in Boardwalk Empire.

Edited by feshTaneL, 10 October 2011 - 00:08.


#12
dan pavel

dan pavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 06.11.2006
excelent serial, e in top alaturi de soprano's pt mine. regret doar faptul ca nu beneficiaza de o traducere pe masura, e si greu de altfel folosindu-se multe jargoane. no offense traducatorului/traducatoarei, oricum laudabil efortul.

#13
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.07.2007
Si eu sunt de parere ca este printre cele mai bune seriale facute vreodata, (in continuare cuvinte mari) pare o fresca a realitatii zilelor noastre ce nu te poate lasa rece. Cred ca am mai spus asta dar serialul asta ar trebui predat in scoli, desi asta ar fi imposibil datorita limbajului colorat si a chestiunilor serioase abordate.
Apropo, David Simon a creat un alt serial genial inaintea lui The Wire situat cam la acelasi nivel ca valoare in opinia mea si anume Homicide - Life on the Street (1993-1999), un alt serial care este cu cinci clase peste orice film cu detectivi din prezent; il recomand pe acesta cu mare caldura, plus ca e similar cu The Wire din mai multe puncte de vedere: localizat tot in Baltimore, tot cu o viziune realista asupra aspectelor vietii, criminali,politisti, situatii limita - plus ca Clark Johnson (Gus din The Wire) apare in rolul unui carismativ detectiv de data asta.

Edited by GycuBrun, 10 October 2011 - 20:03.


#14
feshTaneL

feshTaneL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.06.2009

 GycuBrun, on 10th October 2011, 21:01, said:

Si eu sunt de parere ca este printre cele mai bune seriale facute vreodata, (in continuare cuvinte mari) pare o fresca a realitatii zilelor noastre ce nu te poate lasa rece. Cred ca am mai spus asta dar serialul asta ar trebui predat in scoli, desi asta ar fi imposibil datorita limbajului colorat si a chestiunilor serioase abordate.
Apropo, David Simon a creat un alt serial genial inaintea lui The Wire situat cam la acelasi nivel ca valoare in opinia mea si anume Homicide - Life on the Street (1993-1999), un alt serial care este cu cinci clase peste orice film cu detectivi din prezent; il recomand pe acesta cu mare caldura, plus ca e similar cu The Wire din mai multe puncte de vedere: localizat tot in Baltimore, tot cu o viziune realista asupra aspectelor vietii, criminali,politisti, situatii limita - plus ca Clark Johnson (Gus din The Wire) apare in rolul unui carismativ detectiv de data asta.
Iti multumesc pentru recomandarea pe care ai facut-o. Nu m-as supara daca mi-ai da un pm sa-mi spui unde-l pot "gasi".

#15
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
'Come at the king, you best not miss'
The Wire - timeless

Edited by s-brody, 10 November 2013 - 21:26.


#16
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
[ http://rone92q.files.wordpress.com/2013/06/the-wire.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://1.bp.blogspot.com/-cUM6wL5ZpHk/UP1qXSW67tI/AAAAAAAAFKk/g7o8cLSvKtc/s1600/the+wire+S01E05_the-pager-1280.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate