Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Zapp NoPay

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
943 replies to this topic

#1
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Dragilor,

Propun ca aici sa postam tot ce credem noi ca ne-ar "impinge" sa ne achizitionam un prepaid de la Zapp. Si bineinteles, eventuale pareri cu privire la bonusuri/extraoptiuni/tarife si de ce nu, poate un eventual program de loialitate. Stiu ca va fi lansat destul de curand, si poate aceste sugestii ne vor folosi, in cazul in care am dori sa achizitionam un astfel de produs. :)

P.S. consider ca acest nou topic ar fi util pentru ca lansarea se anunta a fi destul de apropiata, si aici se va vorbi (strict sper) doar de cea anume doreste un utilizator de prepaid, si nu de momentul in care va fi lansat (subiectul celuilalt topic cu prepaid).

Edited by RealThing, 12 March 2008 - 19:47.


#2
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
propun sa bage bonusuri pentru apelurile primite din alte retele, nr. fav. in alte retele, opt. cu minute si sms-uri ieftine in retea si valabilitate maricica a creditului (ex: 5$ -> 2 luni, 10$ -> 5 luni 20$ -> 1 an). asta le va aduce un succes garantat.

tarife maximale: 0.09$ in retea si pe fix si 0.19$ in alte retele mobile.

a, si tel. ieftine (entry level) subventionate din creditul inclus in pachet. (ex: pachet cu 60$ credit, valabil 1 an -> telefon gratuit in pachet)

Edited by aum, 12 March 2008 - 20:16.


#3
mightwish

mightwish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.02.2008
Acum depinde ce isi doreste si Zapp-ul cu acest prepay. Daca vor succes mass-market... tre` sa uite de profit pentru cativa ani.

#4
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006
Eu unul , personal, mi-as dori sa aiba tarife cat mai mici in restul retelelor, fie ele mobile sau fixe, de exempu ar fi foarte interesant sa gasim la viitoare lor oferta, presupusa prepay, tarifele in alte retele sa fie cat au ceilalti operatori in retea, adica, 9-10 centi, sau poate si mai putin.Pe mine asta m-ar interesa in mod special, tarifele catre alte retele.....

#5
cosmin19_21

cosmin19_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 25.04.2006

View Postcuculea, on Mar 12 2008, 20:14, said:

Eu unul , personal, mi-as dori sa aiba tarife cat mai mici in restul retelelor, fie ele mobile sau fixe, de exempu ar fi foarte interesant sa gasim la viitoare lor oferta, presupusa prepay, tarifele in alte retele sa fie cat au ceilalti operatori in retea, adica, 9-10 centi, sau poate si mai putin.Pe mine asta m-ar interesa in mod special, tarifele catre alte retele.....
    vrei 9 centi in alte retele de pe prepay in conditiile in care interconectarea costa 10 centi....tarif mai mic de 11 centi in alte retele nu o sa vezi vreodata...exceptand in romtelecom, unde interconectarea este mult mai ieftina.

#6
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
interconectarea nu mai e 10 centi de ceva timp ...

#7
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAcidMan, on Mar 13 2008, 15:30, said:

interconectarea nu mai e 10 centi de ceva timp ...
dar cat?si de unde stii cat?

#8
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007
Tariful pentru terminarea apelurilor in reteaua Orange este de 0,064 Euro/min. - Sursa- site orange.ro

#9
cosmin19_21

cosmin19_21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 25.04.2006

View Posturbann, on Mar 13 2008, 16:47, said:

Tariful pentru terminarea apelurilor in reteaua Orange este de 0,064 Euro/min. - Sursa- site orange.ro
Adica exact 0,10 $/min. Deci, AcidMan, din cate stiu eu, doar interconectarea cu Romtelecom e mai ieftina :)

#10
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

View Postcosmin19_21, on Mar 13 2008, 17:05, said:

Adica exact 0,10 $/min. Deci, AcidMan, din cate stiu eu, doar interconectarea cu Romtelecom e mai ieftina :)
deocamdata sunt ocupati cu 3g etc...pt prepay mai e muuuult de asteptat..asta daca se mai decid sa bage.....

#11
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

View Postcosmin19_21, on Mar 13 2008, 17:05, said:

Adica exact 0,10 $/min. Deci, AcidMan, din cate stiu eu, doar interconectarea cu Romtelecom e mai ieftina :)
Cu orice op. fix e mai ieftină.

#12
vali1712

vali1712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 27.03.2006

View Postekumax, on Mar 13 2008, 21:38, said:

deocamdata sunt ocupati cu 3g etc...pt prepay mai e muuuult de asteptat..asta daca se mai decid sa bage.....

Daca nici la 3g nu baga prepay din prima, si inca unul foarte avantajos, au pierdut definitiv meciul....  Cine ar face un abonament pt voce la o retea care se opreste la iesirea din oras ?  Si cum vocea si nu datele reprezinta grosul pietei......nu m-as baza in locul lor de o cerere imensa de abonamente de date. Mai ales ca Orange si Vodafone au scazut destul de mult preturile la abonamentele de date....

#13
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

View Postvali1712, on Mar 14 2008, 22:47, said:

Daca nici la 3g nu baga prepay din prima, si inca unul foarte avantajos, au pierdut definitiv meciul.... Cine ar face un abonament pt voce la o retea care se opreste la iesirea din oras ? Si cum vocea si nu datele reprezinta grosul pietei......nu m-as baza in locul lor de o cerere imensa de abonamente de date. Mai ales ca Orange si Vodafone au scazut destul de mult preturile la abonamentele de date....

Care meci :meciul secolului,meciul mileniului? Si tu tot unul de ocupatie prezicator de apocalipse ? :P

#14
mightwish

mightwish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.02.2008
Si se lanseaza au ba?

#15
taricean

taricean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.01.2007
..sa revenim la prepaid....

ce sansa are zapp in piata daca copie produsele competitiei?
adica, un fel de cosmote mai ieftin. clar oricine isi doreste ceva mai ieftin, si produsul numit DISCOUNT nu cere cine stie ce creativitate.
ideea e sa vina cu ceva nou, nu neaparat ieftin, dar folositor.
sunt cei de la zapp in stare de asa ceva, sau vor copia concurenta?
pana acum s-au straduit sa scoata produse inovatoare, dar de data asta?

... poate facem un concurs aici cu produse prepaid creative si folositoare ... si poate mai citeste cineva din mesajele astea si le mai si aplica .... cine stie.

#16
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

View Posttaricean, on Mar 16 2008, 09:13, said:

..sa revenim la prepaid....

ce sansa are zapp in piata daca copie produsele competitiei?
adica, un fel de cosmote mai ieftin. clar oricine isi doreste ceva mai ieftin, si produsul numit DISCOUNT nu cere cine stie ce creativitate.
ideea e sa vina cu ceva nou, nu neaparat ieftin, dar folositor.
sunt cei de la zapp in stare de asa ceva, sau vor copia concurenta?
pana acum s-au straduit sa scoata produse inovatoare, dar de data asta?

... poate facem un concurs aici cu produse prepaid creative si folositoare ... si poate mai citeste cineva din mesajele astea si le mai si aplica .... cine stie.
pai ceva idei ? poate vad si cei de la zapp....

#17
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,324
  • Înscris: 25.11.2006

View Posttaricean, on Mar 16 2008, 09:13, said:

..sa revenim la prepaid....

ce sansa are zapp in piata daca copie produsele competitiei?
adica, un fel de cosmote mai ieftin. clar oricine isi doreste ceva mai ieftin, si produsul numit DISCOUNT nu cere cine stie ce creativitate.
ideea e sa vina cu ceva nou, nu neaparat ieftin, dar folositor.
sunt cei de la zapp in stare de asa ceva, sau vor copia concurenta?
pana acum s-au straduit sa scoata produse inovatoare, dar de data asta?

... poate facem un concurs aici cu produse prepaid creative si folositoare ... si poate mai citeste cineva din mesajele astea si le mai si aplica .... cine stie.
Nu mai incercati sa sugerati ca trebuie reinventata roata, lor le trebuie o cartela care sa se incadreze in cerintele actuale ale pietii cu o oferta asemanatoare, daca este si mai tentanta cu atat mai bine inseamna ca vor avea o cartela de succes... iar daca nu e mai tentanta, oricum este bine pentru ca deschid un drum prin intermediul caruia noii clienti sa poata descoperi fara abonare beneficiile ca apoi sa se poata abona!

Edited by 13YTe, 16 March 2008 - 09:52.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post13YTe, on Mar 16 2008, 09:50, said:

Nu mai incercati sa sugerati ca trebuie reinventata roata, lor le trebuie o cartela care sa se incadreze in cerintele actuale ale pietii cu o oferta asemanatoare, daca este si mai tentanta cu atat mai bine inseamna ca vor avea o cartela de succes... iar daca nu e mai tentanta, oricum este bine pentru ca deschid un drum prin intermediul caruia noii clienti sa poata descoperi fara abonare beneficiile ca apoi sa se poata abona!

Corect!

Cred ca ar trebui de inteles un lucru:
1. Promit prepay de prin 2004, l-au introdus?
2. Promit TV DTH de prin 2006, l-au introdus?
3. Primit 3G de anul trecut, au bani sa il implementeze? (ma refer cat de cat decent nu in birourile lor si pe langa)
4. Promit extindere/acoperire de cand se stiu, la ce nivel national au ajuns? (de exemplu in Ardeal au semnal<<decent>>numai in orase, restul pauza....

Inca un topic despre prepay(ceva ce nu exista inca la noi in retea si nu cred ca va fi pre curand) nu stiu daca isi mia justifica existenta si rog pe aceasta cale sa nu mi se stearga postarea de catre acei impatimiti ai Zapp-ului (cred ca si cealalata era in limita bunului simt si al decentei!)care ar trebui judece prin faptele facute nu prin desertaciunile promise pe mirifica retea CDMA.

Cu bine!

Edited by Ares14, 16 March 2008 - 12:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate