Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Sfaturi Despre Motociclata de 125

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cdplayer

cdplayer

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.02.2008
Vreau sa imi iau si eu un motoras de 125 pe cand implinesc 16 ani... permisu' banuiesc ca o sa-l iau din prima :D  ca de la 12 ani circul prin oras cu scuterul (sr 50) si respect toate reguliule de circulatie... Deci, cateva sfaturi despre aceasta tema ar fi binevenite.

#2
biggy15

biggy15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 02.03.2008
honda cbr 125 rulz

#3
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View Postbiggy15, on Mar 9 2008, 20:45, said:

honda cbr 125 rulz

Da, la categoria "biciclete cu carena", chiar ca ruleaza. Aprilia RS 125 e ceva mai normala la dimensiuni (desi tot ca o pocnitoare suna) si ceva mai nervoasa.

#4
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
stiu ca pe afara e foarte apreciata mz rt 125. au campionate monomarca si alte chestii.
15 CP, patru timpi, racire cu apa, fiabilitate foarte buna. la noi o aduc aia care aduc si ural.
majoritatea spun ca suna si merge ca una de 250.
vit maxima nu e prea mare pt ca nu are carene, aprox 120 km/h.
adevarul e ca fiind naked nu are prezenta unei aprilia sa zicem dar cu asta daca mergi 200 de km cu 100-110 km/h nu o bagi in service ca pe una in doi timpi.

#5
c17h21no4

c17h21no4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 18.12.2007
sincer la ce idioti au inceput sa rasara pe motor nu am decat un singur sfat pt novici ... lasati-va sau ... cea mai bun alegere ca prim motor e o hayabusa mai veche/fireblade/r1/999/mv augusta/y2k sau un scooter cu nos ... i'm booking you in advance on death's list

#6
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006

View Postc17h21no4, on Mar 17 2008, 13:13, said:

sincer la ce idioti au inceput sa rasara pe motor nu am decat un singur sfat pt novici ... lasati-va sau ... cea mai bun alegere ca prim motor e o hayabusa mai veche/fireblade/r1/999/mv augusta/y2k sau un scooter cu nos ... i'm booking you in advance on death's list
domnule ROMAN - inculpatul a intrebat daca poate cineva sa-l indrume cu o ¨1/4 de litru¨ -,nu capacitatea lui de a ¨taia lemne cu o druba¨.  

on topic. Honda transalp 125- scumpa dar buna.

#7
@lyg@t0r

@lyg@t0r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 23.08.2007

View Postc17h21no4, on Mar 17 2008, 15:13, said:

sincer la ce idioti au inceput sa rasara pe motor nu am decat un singur sfat pt novici ... lasati-va sau ... cea mai bun alegere ca prim motor e o hayabusa mai veche/fireblade/r1/999/mv augusta/y2k sau un scooter cu nos ... i'm booking you in advance on death's list
Ai vreo problema cu novicii ? Tu crezi ca toti sunt la fel niste vitezomani si niste inconstienti ? Nu cumva ai fost si tu novice,sau tu ai mers perfect pe motocicleta de la 3 ani si la 6 ani erai deja campion mondial la Superbike ? Un sfat prietenesc ar fi sa iti bagi mintile in cap si sa nu uiti pe ce lume traiesti ;) ...
OnTopic:Si eu iti recomand aceleasi model ca si freightliner pentru ca stiu cateva persoane incepatoare care si-au cumparat aceasta motocicleta si au o parere foarte buna despre ea...Am condus si eu una si mi-a placut mult datorita manevrabilitatii,tin sa precizez ca nici eu nu sunt foarte experimentat in mersul pe motocicleta...

#8
djvillara

djvillara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 03.05.2007
Un prieten vrea sa vanda un motor de 125 , sa-si ia ceva mai mare...va scriu aici ceva date: Marca:LIFAN ,125 cm,4 timpi ,4200 de km rulati,fabricata 2006 inscrisa in 2007,racire cu lichid...este ideala pt inceput.  pret 1900 euro usor discutabil. nu e zgariata cazuta sau lovita. Pe ea mai scrie first bike racer. in talon scrie LIFAN.  in garantie.

#9
@lyg@t0r

@lyg@t0r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 23.08.2007

View Postdjvillara, on Mar 18 2008, 21:31, said:

Un prieten vrea sa vanda un motor de 125 , sa-si ia ceva mai mare...va scriu aici ceva date: Marca:LIFAN ,125 cm,4 timpi ,4200 de km rulati,fabricata 2006 inscrisa in 2007,racire cu lichid...este ideala pt inceput.  pret 1900 euro usor discutabil. nu e zgariata cazuta sau lovita. Pe ea mai scrie first bike racer. in talon scrie LIFAN.  in garantie.
Wtf :huh: ? Ce marca mai e si asta ? Marca noname ?Poti pune niste poze ca m-ai facut curios ^_^ ...

#10
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
E marca din china ;)

#11
djvillara

djvillara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 03.05.2007

View Post@lyg@t0r, on Mar 19 2008, 19:59, said:

Wtf :huh: ? Ce marca mai e si asta ? Marca noname ?Poti pune niste poze ca m-ai facut curios ^_^ ...
sincer habar n-am ce marca e . uite o poza

Attached Files

  • Attached File  moto.jpg   310.02K   40 downloads


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate