Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Samsung G810

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Nokia are acuma un rival pe masura Samsung la inceput se parea ca ocupantul locului 3 de pe piata telefoniei mobile s-ar axa numai pe designe apoi a inceput sa isi inbunatateasca gama de telefoane ocupand in prezent pozitia a 2-a care era ocupata inainte de Motorola .

Dar acuma se pare ca Samsung si-au propus alte obiective acelea fiind in a concura direct cu Nokia si incercand sa castige cat mai mult din cota de piata pentru ca in viitor peste 1-2 ani sa poate chiar sa ii detroneze de pe locul 1 .
O sa fie destul de greu avand in vedere ca Nokia este un brand de renume care produc telefoane de calitate dar dezavantajul cel mai mare ar fi designeul lor. :thumbdown:

Se pare ca Samsung chiar ataca acuma in mod direct pozitia de nr.1 pe care o detine Nokia prin lansarea modelui lui G810 dar si a celorlalte modele lansate la Gongresul Mondial de telefoane mobile care a avut loc in Barcelona in luna februarie.

Principalele atuuri ar fi ca noul model Samsung G810 are un ecran mai mare 2.6 inches decat precedesorul sau G800
alte avantaje ar mai fi introducerea : Wi-Fi 802.11 b/g, jackului standard de 3.5mm  , stereo FM radio, recunoasterea fetei (optiune folosita de camera foto integrata )17.9 mm grosime (mult mai subtire ca G800) .
Dar cele mai importante sunt  posibilitatea folosiri GPS-ul de care dispune acesta model dar si Symbian OS v9.2, Series 60 rel. 3.0 care este foarte util .

Mai multe detalii despre acest model puteti gasi si aici  http://www.gsmarena....g_g810-2257.php
Avantajul pe care il are acest model fata de rivalii de la Nokia este dimensiunea compacta designul remarcabil dar si faptul ca este solid avand carcasa din metal. :thumbup:
Un model deosebit dupa parerea mea mai este si Samsung U900 Soul.  ^_^

Ce parere aveti despre acest model :huh:  ? Eu zic ca este un model foarte reusit si chiar isi merita banii.

Edited by stokarit_s, 01 March 2008 - 23:25.


#2
raduqluxury

raduqluxury

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.03.2008
Eu sunt posesorul unui Samsung U700V care ma indoiesc ca va aparea pe piata din Romania prea curand,este ultimul telefon de la Samsung Italia....in general cele mai bune telefoene mi s-au parut samsung pentru ca: 1-au un meniu mult mai simplu decat telefoenele Nokia(parerea mea), 2-raspund rapid la comenzi si nu se inteapa (precum fac telefoenele Motorola), 4-remarcabila ezistenta la socuri si poze splendide......cel putin cu asta al meu....problema e ac nu pot sa ii schimb tema,telefonul asta are o imbunatatire-poti seta melodia care o vrei pentru mesaje lucru care pentru telefoenele de acum un an nu era posimil,elrai obligat sa alegi dintre cele 4,maxim 5 tonuri  :D   ....Concluzia-fara sa il ridic in slavi Samsung este un producator de varf la ora actuala

#3
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Alte pareri ? :huh:
Se pare ca sectiunea de telefoane mobile Samsung a forumului nu prea este asa vizitata . :(

#4
pixy

pixy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.12.2006
Samsung D600 am doua unul eu si unu sotia mea multumit mai mult decat ma asteptam sa speram ca noul model sa fie o frumusete

#5
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
are procesorul foarte slabut. daca-l are cineva, sa bage un benchmark

#6
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postbogdanan, on Mar 4 2008, 22:47, said:

are procesorul foarte slabut. daca-l are cineva, sa bage un benchmark
Cine G810-le ? :huh:

#7
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Samsung G810 si Samsung U900 o sa fie disponibile  pe 14 Aprilile la noi peste aproximativ o luna  15 mai. :D
Noul clamshell G400 Soul dar si F480-ul  mi se par cele mai reusite din punct de vedere atat al design-ului dar si a dotarilor .
Ambele modele au touchscreen. :)
De la stanga la dreapta Samsung F480 respectiv Samsung G400 Soul.

Attached Files


Edited by stokarit_s, 30 March 2008 - 12:23.


#8
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
Totusi N96 il bate de departe, cu 16Gb si DVB-H. Sigur ca Samsung nu are alta treaba decat sa copie, iar Nokia in curand o sa bage touchscreen la S60 si ghici ce o sa faca Samsung atunci? In plus Nokia are traditie :P , Samsung ce are??? :huh:

Edited by eroarex, 01 April 2008 - 19:19.


#9
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Posteroarex, on Apr 1 2008, 20:18, said:

Totusi N96 il bate de departe, cu 16Gb si DVB-H. Sigur ca Samsung nu are alta treaba decat sa copie, iar Nokia in curand o sa bage touchscreen la S60 si ghici ce o sa faca Samsung atunci? In plus Nokia are traditie :P , Samsung ce are??? :huh:
Si cat este de mare N96 ? arata ca o "caramida " ,16 GB pentru ce ? Eu am 4Gb pe mp3 player si imi sunt suficienti.
Copie ? Samsung a introdus mecanismul de slider si Samsung G810 are o balanta foarte buna intre  performante si designe.
Nokia fac telefoane bune dar cam duc lipsa de designe. <_<
O avea Nokia traditie dar Samsung are un designe care da clasa celorlati producatori de telefonie mobila acum mai nou vad ca pun accentul si pe performanta la un varf inalt.

Attached Files


Edited by stokarit_s, 02 April 2008 - 11:26.


#10
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Poststokarit_s, on Apr 2 2008, 11:22, said:

Si cat este de mare N96 ? arata ca o "caramida " ,16 GB pentru ce ? Eu am 4Gb pe mp3 player si imi sunt suficienti.
Copie ? Samsung a introdus mecanismul de slider si Samsung G810 are o balanta foarte buna intre performante si designe.
Nokia fac telefoane bune dar cam duc lipsa de designe. <_<
O avea Nokia traditie dar Samsung are un designe care da clasa celorlati producatori de telefonie mobila acum mai nou vad ca pun accentul si pe performanta la un varf inalt.

daaaaaaaaaaaa.....samsung bate nokia de departe!!!!!!!!!!!!!!!!! in ultimii 5 ani am avut numai samsung si nu as folosi altceva nici daca as primi un telefon cadou...

#11
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postadrianatoma, on Apr 9 2008, 13:01, said:

daaaaaaaaaaaa.....samsung bate nokia de departe!!!!!!!!!!!!!!!!! in ultimii 5 ani am avut numai samsung si nu as folosi altceva nici daca as primi un telefon cadou...
:coolspeak:

In momentul de fata Samsung este singurul concurent pe masura care il are Nokia. ;)
Samsung ataca locul 1 detinut de Nokia dar intr-un an 2 se poate schimba situatia si Samsung sa fie pe locul 1 deocamdata este pe locul 2 la vanzari. :)

Edited by stokarit_s, 09 April 2008 - 14:58.


#12
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
A fost lansat pe piata atat Samsung G810 cat  si Samsung U900 Soul  ^_^  din pacate clamshell-ul G400 Soul nu a fost lansat inca  :(
Daca are cineva Samsung G810 sa ne spuna si nou care sunt primele impresii. ;)

#13
dreww

dreww

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.08.2007

View Postraduqluxury, on Mar 2 2008, 00:28, said:

Eu sunt posesorul unui Samsung U700V care ma indoiesc ca va aparea pe piata din Romania prea curand,este ultimul telefon de la Samsung Italia....in general cele mai bune telefoene mi s-au parut samsung pentru ca: 1-au un meniu mult mai simplu decat telefoenele Nokia(parerea mea), 2-raspund rapid la comenzi si nu se inteapa (precum fac telefoenele Motorola), 4-remarcabila ezistenta la socuri si poze splendide......cel putin cu asta al meu....problema e ac nu pot sa ii schimb tema,telefonul asta are o imbunatatire-poti seta melodia care o vrei pentru mesaje lucru care pentru telefoenele de acum un an nu era posimil,elrai obligat sa alegi dintre cele 4,maxim 5 tonuri  :D   ....Concluzia-fara sa il ridic in slavi Samsung este un producator de varf la ora actuala
Cam exagerezi nu crezi? U700V se gaseste in magazinele din Ro. din oct. 2007. La vodafone l-au bagat in ianuarie 08. Telefonul este frumusel si stie destule dar dpdv al calitatii materialului e mult sub medie. Vopseaua aia lucioasa se ia imediat.

View Poststokarit_s, on Apr 28 2008, 00:24, said:

A fost lansat pe piata atat Samsung G810 cat  si Samsung U900 Soul  ^_^  din pacate clamshell-ul G400 Soul nu a fost lansat inca  :(
Daca are cineva Samsung G810 sa ne spuna si nou care sunt primele impresii. ;)
Mie mi-a atras atentia U900 Soul - Graphite dar acolo unde am gasit fara contract nu au decat varianta argintie   -_-

#14
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postdreww, on May 7 2008, 19:57, said:

Mie mi-a atras atentia U900 Soul - Graphite dar acolo unde am gasit fara contract nu au decat varianta argintie   -_-
Ti-ai mai cumparat pana la urma U900 Soul ? :huh:

#15
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Salut, joi (sper) o sa fiu proprietarul unui G810. Ati putea sa-mi spuneti cam cat e pretul lui real in romania (aproximativ), nu prea gasesc nici un magazin online. Mersi mult.

#16
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostFlorin_lou, on Jun 17 2008, 17:02, said:

Salut, joi (sper) o sa fiu proprietarul unui G810. Ati putea sa-mi spuneti cam cat e pretul lui real in romania (aproximativ), nu prea gasesc nici un magazin online. Mersi mult.
Nu cred ca este disponilbl in Romania , nu l-am gasit in  magazine sau pe internet.
Dupa ce il cumperi  te asteptam cu niste impresi despre telefon. ;)

#17
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006

View PostFlorin_lou, on Jun 17 2008, 17:02, said:

Salut, joi (sper) o sa fiu proprietarul unui G810. Ati putea sa-mi spuneti cam cat e pretul lui real in romania (aproximativ), nu prea gasesc nici un magazin online. Mersi mult.
se pare ca cei care trebuia sa-l cumpere au preferat alta marca, imi pare rau.

#18
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostFlorin_lou, on Jun 20 2008, 21:29, said:

se pare ca cei care trebuia sa-l cumpere au preferat alta marca, imi pare rau.
Pacat pentru ca este un telefon de top de la Samsung.
Cel mai performant telefon de la ei daca nu ma insel.

Edited by stokarit_s, 20 June 2008 - 20:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate