Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 

Obiectiv Pentru Canon

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
hai ca am inceput deja sa ma interesez de un obiectiv.
am gasit un 28-135 USM IS de la canon la 400$. din cate am citit nu e indeajuns de sharp.
apoi am dat peste un sigma 24-70 EX 2.8 il gasiti aici. ce parere aveti de el.
http://www.bhphotovi...u=350973&is=REG
eu m-am apucat sa imi caut obiective mai intai si apoi vad ce fac cu aparatu. hai sa m-ajutati sa dau de obiectivu bun. nu caut un tele. am nevoie de un wide mai intai. nu cred ca ma arunc la 17 din cauza distorsiunilor.
astept.

#2
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Eu nu pot sa ma gandesc cum e fara un wide de 28mm (echivalent) pe camera. Chiar si cand am avut Z1 mi-am cumparat un wide-adaptor pt. asa ceva. De aceea ma uit numai dupa obiective care incep cu 15-18mm. Acum ma uit mai des dupa Sigma 17-35 EX HSM f2.8-4.
Am gasit si o galerie cu poze facute cu acest obiectiv.


P.S. Mr. Fred bucura-ne si pe noi cu niste impresii despre noul tau obiectiv. Si daca iti permite timpul, fa niste teste cu el la focale si diafragme diferite. Ma bate gandul sa imi iau si eu unul. Am gasit la 400USD nou.
Merci.

Edited by Rigid Aurel, 24 September 2004 - 11:35.


#3
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
28-135 IS e f bun... am si eu unul. nu e cea mai tare chestie posibila insa la banii aia e perfect

#4
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
28-135 este conceput pt. film, dat fiind plaja de distante focale. Echivalentul pt. factorul de crop de 1,6 este noul EF-S 17-85mm IS USM care costa cam 600USD.

#5
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
pe scurt - am achizitionat initial un Canon 24-85 f/3.5 dupa care l-am schimbat cu un Sigma 18-50 f/2.8

desi am avut obiectivul Canon doar ptr. cateva ore acum am observat ca Sigma e cam confuza la focus. Canon-ul odata ce se fixa pe un punct, chiar daca continuai sa apesi butonul de declansare ptr. focus ramanea tot acolo pe cand Sigma se fataie in sus si-n jos de fiecare data  :angry:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate