Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Clicknet , neseriosi

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 Amedio_67, on Mar 18 2008, 13:49, said:

Macar primeai un raspuns... Sunt din Bacau si mai am ceva cunostinte. Nu am spus ca te rezolv. Pur si simplu ma interesam... Dar daca nu esti interesat nu inteleg de ce ai mai ridicat problema. Poate doar asa... sa vada lumea ca RTC-ul e neserios???
prietenul nostru e cam suparat pe rtc l-am contactat pe pm(acum circa o luna) si mi-a reprosat ca ,,de unde am dedus eu ca are nevoie de ajutor" ? puteam sa-i fiu de folos in mod real dar am renuntat datorita tonului folosit de catre dumnealui ca raspuns la apelul meu pe pm. concluziile poti sa le tragi singur .

#38
kisskriss2

kisskriss2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.01.2007

 unchiujim, on Mar 18 2008, 23:47, said:

prietenul nostru e cam suparat pe rtc l-am contactat pe pm(acum circa o luna) si mi-a reprosat ca ,,de unde am dedus eu ca are nevoie de ajutor" ? puteam sa-i fiu de folos in mod real dar am renuntat datorita tonului folosit de catre dumnealui ca raspuns la apelul meu pe pm. concluziile poti sa le tragi singur .


mda.. fiecare ce crede, eu unul nu am nimik cu RTC , chiar imi plac serviciile oferite de ei e.t.c , de aceea am si apelat la ei , eu am initiat acest topic , deoarece nu ii credeam asa . de ex as dorii daca cineva imi poate raspunde la intrebarea : Daca au atat de multe cereri (de fiecare data cand ii sun imi spun chestia aia) de ce nu investesc? de ce nu repara problema? tot ei pierd clienti .. ar trebuii sa se gandeasca ca mai sunt si alte firme de net in oras , daca vor sa le castige clientii , atunci sa demonstreze seriozitate :)

#39
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 kisskriss2, on Mar 19 2008, 09:31, said:

mda.. fiecare ce crede, eu unul nu am nimik cu RTC , chiar imi plac serviciile oferite de ei e.t.c , de aceea am si apelat la ei , eu am initiat acest topic , deoarece nu ii credeam asa . de ex as dorii daca cineva imi poate raspunde la intrebarea : Daca au atat de multe cereri (de fiecare data cand ii sun imi spun chestia aia) de ce nu investesc? de ce nu repara problema? tot ei pierd clienti .. ar trebuii sa se gandeasca ca mai sunt si alte firme de net in oras , daca vor sa le castige clientii , atunci sa demonstreze seriozitate :)
bine zis :alte firme mai sunt in oras-corect doar in ORAS si NUMAI la blocuri ! de ex maretul rsd da cu flit chiar si celor care stau la case amplasate intre blocuri care au deja internet &co de la ei  ! asa ca daca vrei astepta sa vina concurenta in mediul rural ! sau ai putea sa-ti iei un abonament la int mobil sunt oferte garla ....cat despre seriozitate la rtc sa stii ca chiar este dar nu confunda seriozitatea(sau mai bine zis lipsa ei ) cu problema ta . nu e fayr !

#40
badilescu

badilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 12.02.2008

 unchiujim, on Mar 19 2008, 22:24, said:

bine zis :alte firme mai sunt in oras-corect doar in ORAS si NUMAI la blocuri ! de ex maretul rsd da cu flit chiar si celor care stau la case amplasate intre blocuri care au deja internet &co de la ei  ! asa ca daca vrei astepta sa vina concurenta in mediul rural ! sau ai putea sa-ti iei un abonament la int mobil sunt oferte garla ....cat despre seriozitate la rtc sa stii ca chiar este dar nu confunda seriozitatea(sau mai bine zis lipsa ei ) cu problema ta . nu e fayr !
corect ai dreptate :coolspeak:

#41
tcdr

tcdr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 03.10.2007
Eu aștept de anul trecut să îi pună Internet unei rude, dar mai are de așteptat mută vreme de acum încolo. A făcut cerere de anul trecut dar degeaba, nu se află în zona de acoperire. Tot de la începutul anului trecut a făcut cerere Prmăria și școala din sat - ținând cont de faptul că acestea 2 au prioritate f. mare! Frecții la un picior de lemn!  :bored: În schimb este f. multă reclamă în mass media. Pt. ce? Pt. cine?

#42
bogdan4ice

bogdan4ice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 15.04.2004

 tcdr, on Mar 20 2008, 18:09, said:

Eu aștept de anul trecut să îi pună Internet unei rude, dar mai are de așteptat mută vreme de acum încolo. A făcut cerere de anul trecut dar degeaba, nu se află în zona de acoperire. Tot de la începutul anului trecut a făcut cerere Prmăria și școala din sat - ținând cont de faptul că acestea 2 au prioritate f. mare! Frecții la un picior de lemn!  :bored: În schimb este f. multă reclamă în mass media. Pt. ce? Pt. cine?
Pentru primarie si scoala daca se doreste cu adevarat de cei de acolo se poate gasi o solutie.
Nu conteaza daca a facut sau nu primaria cerere daca a facut pentru serviciul ADSL atunci daca el va deveni disponibil pentru primarie atunci va deveni si pentru locuitorii din localitate.
Daca se da pretul corect se poate aduce si in ultima localitate din tara internet dar nu prin adsl.

Edited by bogdan4ice, 20 March 2008 - 18:18.


#43
tcdr

tcdr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 03.10.2007

 bogdan4ice, on Mar 20 2008, 18:18, said:

Pentru primarie si scoala daca se doreste cu adevarat de cei de acolo se poate gasi o solutie.
Nu conteaza daca a facut sau nu primaria cerere daca a facut pentru serviciul ADSL atunci daca el va deveni disponibil pentru primarie atunci va deveni si pentru locuitorii din localitate.
Daca se da pretul corect se poate aduce si in ultima localitate din tara internet dar nu prin adsl.
Adicăî prin ce ?????

Prețul exact ??

.... și culmea ironiei! Stidina se află între între Corabia și Caracal iar cu 5 - 6 ani în urmă Romtelecomul se lăuda că legătura dintre cele 2 orașe este făcută cu fibră optică !!??  :ph34r:

#44
nita.dan

nita.dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.08.2005

 tcdr, on Mar 20 2008, 18:45, said:

Adicăî prin ce ?????

Prețul exact ??

.... și culmea ironiei! Stidina se află între între Corabia și Caracal iar cu 5 - 6 ani în urmă Romtelecomul se lăuda că legătura dintre cele 2 orașe este făcută cu fibră optică !!??  :ph34r:


se referea la ipfix;
pretul se negociaza cu un reprezentant de vanzari de la romtelecom;

#45
kisskriss2

kisskriss2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.01.2007

 unchiujim, on Mar 19 2008, 23:24, said:

bine zis :alte firme mai sunt in oras-corect doar in ORAS si NUMAI la blocuri ! de ex maretul rsd da cu flit chiar si celor care stau la case amplasate intre blocuri care au deja internet &co de la ei  ! asa ca daca vrei astepta sa vina concurenta in mediul rural ! sau ai putea sa-ti iei un abonament la int mobil sunt oferte garla ....cat despre seriozitate la rtc sa stii ca chiar este dar nu confunda seriozitatea(sau mai bine zis lipsa ei ) cu problema ta . nu e fayr !

Cred ca ai inteles gresit :)  Nu stau in mediul rural ci in oras , Baile Herculane nu e sat :) In momentul de fata acum in oras sunt si alte firme de net disponibile, de ex acum eu am internet de la alta firma in asteptarea RTC. Deasemenea stau la casa si am net , firmele de aici te leaga la net indiferent ca stai la casa sau la bloc ,treaba e sa fii in raza de acoperire a lor , dar eu in momentul de fata nu ii vad bine pe cei de la RTC deoarece ei stau (desi au un nr mare de cereri) si nu investesc , pe cand celelalte firme vor sa castige cat mai multi clienti :)

P.S Celor de la RTC m-am hotarat sa le dau termen pana la 1.04.2008 ,daca nu vin pana atunci raman la firma la care sunt acum ! M-am saturat sa fiu mintit din 2 in 2 saptamani

Edited by kisskriss2, 20 March 2008 - 21:11.


#46
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,396
  • Înscris: 01.12.2001
Totusi vreau sa ii remarc aici pe cei de la suport tehnic (de Clicknet vorbasc nu si cei de la Dolce despre care am o parere total diferita cu toate ca sunt in acceasi firma) care mi-au rezolvat problema (de fapt a lor era) in 25 minute. ADSL-ul era OK dar Connection to Server era pe Disconnect. Pe la echipamentele lor cred ca era ceva.
Si in urma cu vreo 6 luni tot in cateva minute au reusit sa puna linia "in picioare".

#47
kisskriss2

kisskriss2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.01.2007

 alexandranyd, on Feb 28 2008, 16:40, said:

daca esti din Herculane in 2-3 saptamani se rezolva. In oras sunt foarte multe cereri.

ai putina rabdare.

Si uite ca au trecut si acele 2-3 saptamani si nimik :) Nu ii inteleg deloc ..

#48
kisskriss2

kisskriss2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.01.2007
Da , tocmai am aflat ca dupa 3 luni de zile de minciuni si de promisiuni mi-a fost respinsa cererea pentru ca nu sunt porturi , desi m-au mintit 3 luni de zile ca rezolva problema . Sa nu mai aud de Rtc niciodata , m-am convins ce nesimtiti sunt la fel ca si multi altii de aici din oras . Cred ca topicul poate fi inchis !

#49
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Nu stiu cum e la voi, dar la mine la tara e un satuc mic, uitat de lume, prin jud. Giurgiu si am inteles de ce nu au ADSL acolo, asta e.. poate o sa vina o solutie mobila odata

#50
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
de ce sunt nesimtiti? nu sunt obligati sa conecteze pe nimeni daca acel client nu aduce profit ....

Romtelecom daca nu castiga nu misca 1 fir...o hartie...nimic. Acum este concurenta ....gata cu vremurile in care investeau 500 de euro sa conecteze o baba care vorbea de 50 euro pe an....

#51
kisskriss2

kisskriss2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 05.01.2007

 alexandranyd, on Mar 26 2008, 16:25, said:

de ce sunt nesimtiti? nu sunt obligati sa conecteze pe nimeni daca acel client nu aduce profit ....

Romtelecom daca nu castiga nu misca 1 fir...o hartie...nimic. Acum este concurenta ....gata cu vremurile in care investeau 500 de euro sa conecteze o baba care vorbea de 50 euro pe an....

Asa este , nu sunt obligati , dar nu sunt numai eu , sunt sute de persoane , ei cu gura lor au spus ca sunt foarte multe cereri , de ce ne tin 3 luni in minciuni , ca apoi sa aflam ca nu fac nimik? de ce ne mint ca fac , ca dreg si dupaia vrajeala, de ce un vecin din blocul de langa mine a sunat la ei si a depus cerere pentru clicknet si l-au sunat sa ii spuna ca saptamana asta vin ? sa inteleg ca pe noi ne-au tinut de prosti 3 luni  si acum pe astia care depun cerere ii conecteaza? nu trebuia sa avem noi prioritare cei care asteptam de 3 luni ? e.t.c sunt o gramada de intrebari care necesita raspunsuri , pe mine nu ma mai intereseaza , pana la urma raman la firma la care sunt acum si asa in astea 3 luni in care am asteptat dupa RTC , ei au investit in net si au reusit sa faca un net k-lumea , net superior calitate- pret RTC , de aceea am cerut ca topicul sa fie inchis .

#52
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Scurt:

Pot sa fie si 10.000 de persoane , daca Romtelecom a constat ca acolo nu scot profit nu misca nimic ....nu este profitabil.

#53
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Dar de ce exista TARIFE DE LISTA la clicknet?
Spera ei ca intr-o buna zi vor avea iar monopol si o sa impuna tarifele alea tuturor?
Ca alta explicatie nu vad.

#54
Ferike

Ferike

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 130
  • Înscris: 16.08.2006

 alexandranyd, on Mar 26 2008, 16:25, said:

de ce sunt nesimtiti? nu sunt obligati sa conecteze pe nimeni daca acel client nu aduce profit ....

Romtelecom daca nu castiga nu misca 1 fir...o hartie...nimic. Acum este concurenta ....gata cu vremurile in care investeau 500 de euro sa conecteze o baba care vorbea de 50 euro pe an....
Si baba respectiva are dreptul la telefon. Este si ea un client care pana la urma a decis sa-ti dea tie cei 50 de euro pe an si nu altuia, iar pentru ea, 50 de euro e o suma mare. Si altele, acum tinere, vor fi babe!

Edited by Ferike, 26 March 2008 - 18:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate