Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Sistem nou, in sfarsit :D

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
revenind la cooler, nu am gasit la intend Nexus de 12cm :( si am vazut la mediadot asta, isi merita banii? :) imi place ca are led albastru, scrie ca este silentios(13dB cica) si flux de aer zic eu mare :huh: 42.8 cfm

#74
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 06.10.2003

View PostAronka, on Mar 7 2008, 14:15, said:

revenind la cooler, nu am gasit la intend Nexus de 12cm :( si am vazut la mediadot asta, isi merita banii? :) imi place ca are led albastru, scrie ca este silentios(13dB cica) si flux de aer zic eu mare :huh: 42.8 cfm

Poti alege Scythe S-Flex de 120mm. Sunt silentioase.

Edited by shiva, 07 March 2008 - 15:20.


#75
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007

View Postshiva, on Mar 7 2008, 14:27, said:

Poti alege Scythe S-Flex de 120mm. Sunt silentioase.
buget 30ron, sau mai putin :) carcasa fiind o tabla care sper ca va fi schimbata in vara nu vreau sa investesc prea mult in vent acum
L.E: m-am hotarat sa ma duc in oras si sa cumpar unul no-name, doar sa fie ceva :) poate gasesc un antec tricool, sau un nexus :D desi nu cred :lol:

Edited by shiva, 07 March 2008 - 15:20.


#76
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
numai pot edit :( a cumparat fratemio un Antec TriCool de 12cm fara dual ball bearing :) sper ca am sa-l primesc maine...altceva nu a gasit la intend, nexus aveau doar la depozit si numa pe luni puteau sa aduca, asa ca am decis langa TriCool, caci este destul de urgent vent-ul ;)
mai ramane dvd writerul in viitorul apropiat

Edited by Aronka, 07 March 2008 - 15:14.


#77
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,370
  • Înscris: 23.05.2003

View Postshiva, on Mar 7 2008, 14:27, said:

Poti alege Noctua S-Flex de 120mm. Sunt silentioase.
Gulp. S-a infratit Noctua cu Scythe intre timp?  :lol:

#78
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 06.10.2003

View Postburebista, on Mar 7 2008, 15:16, said:

Gulp. S-a infratit Noctua cu Scythe intre timp?  :lol:

Mi se iarta daca sunt la servici si cu ochii in 3 proiecte si pe forum in acelasi timp? :notangel:

#79
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
am primit vent-ul, un Antec TriCool de 12cm
l-am montat in fata, ca in spate nu incape :( maine urmeaza sa fac 4 gauri si-l mut pe spate
primile impresii:
1. e foarte mare, am ramas cu gura cascata, stiam din prima ca nu va incape in spate, dar am vazut ca in fata am niste gauri cu distante mai mari intre ele, deci am incercat si am putut monta
2. pana in 1200rpm e silent, pana in 1600rpm e motocicleta de curse, iar in 2000rpm e avion :D
3. HDD-ul sta in 32 grade :cursing: si coolerul bate pe el, atata o avut si fara cooler :(
4. are controller de turatie de unde l-am pus pe high si-l controlez din speedfan! (ceva contra?)

#80
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
daca ai hdd-ul montat chiar in fata lui e normal sa sune ca o motocicleta/avion deoarece hdd-ul nu-i deloc aerodinamic... cu temperaturile nu stiu ce sa zic (32'C e foarte ok) are pe unde sa bage aer serios in carcasa sau sunt ceva plastice pe acolo?

#81
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
nu prea are de unde sa bage! e o carcasa de tabla :cursing: abia astept sa am bani sa o schimb :D
acu am facut 4 gauri pe spatele carcasei, cu ajutorul lui taicamio :lol: am masurat, de toate ;) si am pus ventilatorul pe spate si am schimbat cele 2 table laterale ca unul este cu gauri ca sa poti monta si acolo vent, zic eu ca asa trage mai bine aerul, hm?
plus-urile ce mi-a adus vent-ul:
1. OC procesor E2160 la 2.7GHz cu voltaje stock&Cooler stock=>din cauza ratiei memoriile(2gb A-Data Vitesta D9) stau in 900MHz|4-4-4-12|2.2V
2. temperatura a scazut mult, cu OC-ul de la punctul 1, cu 1x Orthos sta in 57-59(nu trece de 60 grade) iar in idle 30-35! pana acum aveam proc-ul la 2.4GHz si temperatura cu 1x Orthos a trecut de 60 grade din start iar in idle 40grade
3. sunt foarte multumit de tot calculatorul ;) multumesc pentru indrumari :) am sa revin cu noile achizitii :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate