Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

playere pt un sistem 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
chloroform

chloroform

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.08.2007
imi poate spune si mie cineva vreun player audio care sa suporte sistem 5.1.In winamp nu mi se aude centerul.Am un o placa SB Live 5.1 si un sistem philips 5.1. 10x

#2
chumpa

chumpa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.02.2008
Man faptul ca nu ti se aude centru nu este de la player este ori de la drivere ori de la cablurile de la sistemul audio. Eu am avut un Hercules 5.1 si ca sa mi se auda pe toate 5 canalele trebuia sa inversez portocaliul cu verdele  :o

#3
chloroform

chloroform

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.08.2007
Pai eu am lasat cablurile cum erau si se aud in jetAudio toti satelitii.Dar nu prea imi place jetAudio... :huh: Iar driverele sunt ultimele care le-am gasit pe site la creative pt placa mea.

Edited by chloroform, 06 February 2008 - 12:58.


#4
chumpa

chumpa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.02.2008
La celelalte playere(WMP, BSPlayer, KMPlayer) se aude 5.1 si doar la Winamp iti face probleme?
Sincer nu prea cred ca poate fi playerul de vina. Vezi de la codecuri, daca nu cumva este setat la 2.1 sau 4.1.

#5
chloroform

chloroform

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 02.08.2007
Nu se aude 5.1 nici in wmp, mplayer,kmplayer,bsplayer,winamp etc.Setarile sunt toate bune.Se aude centerul doar la fisiere video cu AC3 si in jocuri (warcraft3, halflife2 etc.) Am avut quintessential player si se auzeau toti satelitii dar acum nu mai merge...banuiesc ca are vreo legatura cu codecurile.Acum am k-lite codecs.

#6
chumpa

chumpa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.02.2008
Atunci este foarte usor. Ai cateva variante:
1. ca sa iti mearga Winamp-ul ori instalezi AC3Filterul si setezi de acolo 5.1 ori poti incerca alt codec pack(eu iti recomand ffdshow)
2. ca sa iti mearga sunetul bine la video player ori codec pack ori kmplayer care are tot cei trebuie

#7
ra_bit

ra_bit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2008

View Postchumpa, on Feb 8 2008, 16:39, said:

Atunci este foarte usor. Ai cateva variante:
1. ca sa iti mearga Winamp-ul ori instalezi AC3Filterul si setezi de acolo 5.1 ori poti incerca alt codec pack(eu iti recomand ffdshow)
2. ca sa iti mearga sunetul bine la video player ori codec pack ori kmplayer care are tot cei trebuie
aceeas problema am si eu si nu mai stiu ce sa fac am albit in 2 zile cit altii in 3 luni nu mai stiu ce sa fac si am incercat si sc filter si ffdshow si degeaba nu mai stiu ce sa fac cred ca am sa il arunc ca mi-a mincat viata  :death:

#8
M3rci3r

M3rci3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.07.2008
salutare...ma ajuta careva si pe mine ?! am un sistem 5.1 genius si nu mi se aude decat 1 boxa si subwooferul. nu mai am ,adik nu stiu pe unde imi este cd-ul de instalare. nu stiu cum sa fac sa mi se auda toate :( ma ajuta careva ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate