Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Creare Controls

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
ANQ

ANQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 27.03.2007
salut ,

vreau sa incerc sa creez controale noi in visual basic 6 , dar nu gasesc nicaieri documentatie .
am gasit ceva pentru VB.NET Drawing Your Own Controls Using GDI+ , dar imi trebuie ceva care nu foloseste .NET Framework de nici un fel (adica VB6) .
daca stiti de unde as putea sa incep , va rog sa imi spuneti si mie :D
multumesc

ps. Ii rog pe cei care citesc acest topic sa nu dea replay-uri de genul "Da' de ce vrei sa faci asta ?" , "Cauta si tu pe google .. " (am cautat deja) sau "Mai bine ia-o si tu cu inceputul" . Multumesc

#2
ANQ

ANQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 27.03.2007

View PostANQ, on Feb 4 2008, 20:12, said:

salut ,

vreau sa incerc sa creez controale noi in visual basic 6 , dar nu gasesc nicaieri documentatie .
am gasit ceva pentru VB.NET Drawing Your Own Controls Using GDI+ , dar imi trebuie ceva care nu foloseste .NET Framework de nici un fel (adica VB6) .
daca stiti de unde as putea sa incep , va rog sa imi spuneti si mie :D
multumesc

ps. Ii rog pe cei care citesc acest topic sa nu dea replay-uri de genul "Da' de ce vrei sa faci asta ?" , "Cauta si tu pe google .. " (am cautat deja) sau "Mai bine ia-o si tu cu inceputul" . Multumesc

Intre timp am descoperit ActiveX Controls :D
ActiveX Control Tutorial

cu asta am rezolvat multe dintre defectele lui VB6 .. legate de grafica .. dar ar mai fi unul :
cum schimb iconul ferestrei si cel din taskbar cu unul 32bit ? ma deranjeaza la culme cele pe 16 culori  :P

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate