Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Raiul pe pamant!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Practic nu trebuie sa asteptam venirea raiului pentru a simti natura, muzica relaxanta sau orice alt lucru ce ne provoaca placere, relaxare, destindere...... Toate astea sunt aici pe Pamant, trebuie doar sa le redescoperim in cazul in care, prinsi cu problemele lumesti, am uitat sa le simtim. Ne bucuram de vacante, zile libere dar daca nu le avem sau nu le avem aceste lucruri prea curand atunci cautam relaxarea si placerea in altceva. Un mijlocitor bun e televizorul care nu ne poate aduce doar stiri, violenta, lacrimi ci si alte lucruri placute si relaxante ochiului si mintii.
Propun acest thread pentru a descoperi si promova posturile radio si tv transmise prin satelit, ce difuzeaza ,,relaxare,,. Muzica ambientala, sunetul naturii, peisaje si mai putina vorba. Haideti sa ne lasam purtati de splendorile lumii pentru a ne simti macar cateva minute pe zi mai relaxati, mai incantati de ceea ce vedem si nu in ultimul rand mai buni.

Cautand posturi noi azi am descoperit ceva inedit:

9.0°E Eurobird 9
11957 V SR 27500 FEC 3/4
MelodyZen TV

La sunet puteti opta pentru sunetul din natura, natura plus melodie sau natura+melodie+mesaj. Postul e transmis in format 16:9.
Cine posedsa televizoare HD va fi inca odata in plus incantat, postul fiind transmis si in acest format.

Mai am cateva pe lista......

PS: Am plecat si de la premiza sfarsitului lumii care se tot anunta de un timp incoace. Acum din nou... detalii aici! E normal ca orice inceput are si un sfarsit si cred ca cesta e determinat in principal de factorul uman. Cred ca in mica-mare masura e datorat faptului ca am uitat sa pretuim natura, sa-i vedem calitatile. Nu-i acordam atentie si lucrul acesta se vede cu ochiul liber....
Ar fi indicat, ca fiecare din noi, macar cateva minute pe zi sa priveasca si sa asculte aceste posturi prezentate aici iar mai apoi sa vedem
ce efect au asupra noastra!

Edited by a21alex, 02 February 2008 - 12:08.


#2
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
La indemana tuturor, in noptile in care nu aveti somn...
Pe Speranta TV dupa incheierea programului, cele mai frumoase peisaje + melodii relaxante, noapte de noapte.

1 West 11823 H SR 28000 FEC 7/8

#3
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
[offtopic]
Inclusiv spalarea creierului. Este cunoscut faptul ca in timpul somnului sau cand suntem intre starea de activitate si somn, subconstientul este mult mai receptiv mesajele subliminale, fata de momentele cand suntem treji.
[/offtopic]

Edited by ultimo, 05 March 2008 - 14:34.


#4
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Nu neg ca nu ar fi asa... dar in fond si la urma urmei, totul sta in puterea ta, in creierul tau. Tu decizi ce si cum!

#5
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Ai perfecta dreptate.

O zi buna in continuare.

#6
pmariushd

pmariushd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 25.03.2007
Dar de http://www.sky.fm/  si la gen NEWAGE stiati ? Ma bucur ca mai intalnesc pasionati de acest gen de muzica .

#7
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007
stiam ;) imi place

#8
behind_da_sun

behind_da_sun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 20.03.2007

View Postultimo, on Mar 5 2008, 14:33, said:

Inclusiv spalarea creierului. Este cunoscut faptul ca in timpul somnului sau cand suntem intre starea de activitate si somn, subconstientul este mult mai receptiv mesajele subliminale, fata de momentele cand suntem treji.
S-au facut teste, nu e adevarat :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate