Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES
 

Toate vehiculele de politie vor fi dotate cu camere video !

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
32 răspunsuri în acest subiect

#19
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 6.123
  • Înscris: 02.07.2006

Vizualizare mesajMAK, pe Jan 25 2008, 20:45, a scris:

OffTopic; Fane, m-ai imbolnavit cu semnatura aia, de cite ori vad cite un post de-al tau, ramin cu gura cascata la semnatura.   :lol:
mai mak, lasa semnaturile ca ai nevasta :lol:

#20
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
romaximro vezi ca jignest poporul roman. Nu putem pacali noi o camera, ce naiba?

#21
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.465
  • Înscris: 05.02.2007
O sa-i puna si camerei buton de veioza cum au pus radarelor :lol:

#22
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.173
  • Înscris: 19.12.2004

Vizualizare mesajtchoara, pe Jan 27 2008, 20:20, a scris:

O sa-i puna si camerei buton de veioza cum au pus radarelor :lol:

intrerupator pe fir. :lol:

#23
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
cum au si taximetristii :D

#24
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Am si eu o intrebare si am zis sa numai deschid alt topic :

Are dreptul sa ma opreasca un politist care nu este de la Rutiera ? Daca ma opreste trebuie sa-i arat permis , actele masinii ?Din ce stiu eu nu au dreptul de a opri decat cei de la Rutiera..

#25
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.173
  • Înscris: 19.12.2004

Vizualizare mesajspare-me, pe Jan 28 2008, 10:10, a scris:

cum au si taximetristii :D

oare or sa dea  cu bricheta pezoelectrica  sa bage alta poza ? :roflmaofast:
i-ar duce vidul din cutia craniana la asa ceva  :naughty:

Editat de v3lsatis, 12 februarie 2008 - 21:53.


#26
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007

Vizualizare mesajNight Elf, pe Jan 24 2008, 22:01, a scris:

Sunt curios daca se amendeaza si ei intre ei daca e cazul.

Serile trecute a trecut un tiricar cu masina pe rosu fara girofar, fara sirena fara nimic pus in functiune probabil nici creierul. Asta evident dupa ce toti il depasisera pe banda 2 ca mergea pe banda 3 cu 30 la ora. Ajungem la semafor si parca sa ne faca in ciuda s-a bagat pe banda de stanga la moghioros care era libera si a trecut. Evident ca a primit respect de la toti care l-au depasit pe dreapta cand mergea cu 30 cand toti mergeau cu 70-80 ca era noapte si no radar. Tu-l in gura de ratat.  :death:

In Bucuresti, e unul Soare la Rutiera care e spaima politistilor.L-a lasat fara permis si pe fratele lui si pe seful lui.Ultima data, acim vreun an era la sectorul 1, posibil sa fie tot acolo. E un nene la vreo 50 ani, caruntel cu ochelari.Nu incercati sa-l mituiti.

#27
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 31.01.2008
mai e si un nene G'gescu de care sa ve feriti tot in capitala pt ca daca scoateti actele veti avea surpiza placuta sa mai ramaneti doar cu buletinul,asigurarea si cheile la masina!referitor la camere video amplasate pe masini am vazut chiar zilele astea una pe o solenza civila fara nici un fel de insemne undeva in zona pietei sudului pandeau de zor o trecere de pietoni!!!nu e de joaca se pare ca deja se implementeaza o panda amanuntita din care scapa cine poate!!nu vedeti si voi?!?camere pe dn1,camere mobile pe masini in orase...am ratat ceva?poate in viitor un filaj de la inaltime!hai sa traim bine..v-am pupat!

#28
Methane

Methane

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 103
  • Înscris: 17.10.2007

Vizualizare mesajseerkan, pe Feb 12 2008, 21:42, a scris:

Am si eu o intrebare si am zis sa numai deschid alt topic :

Are dreptul sa ma opreasca un politist care nu este de la Rutiera ? Daca ma opreste trebuie sa-i arat permis , actele masinii ?Din ce stiu eu nu au dreptul de a opri decat cei de la Rutiera..
"Participanții la trafic sunt obligați ca, la cererea polițistului rutier, să înmâneze acestuia documentul de identitate sau, după caz, permisul de conducere, documentul de înmatriculare ori de înregistrare a vehiculului condus, documentele referitoare la bunurile transportate, precum și alte documente prevăzute de lege." Sectiunea 1, art. 35, alin 2, OUG 195/2002, cu modificarile ulterioare

#29
Eithne

Eithne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 161
  • Înscris: 23.10.2007
Sunt pusi rau pe "fapte mari".. Si se pare ca se va ajunge la lucruri de genul "ai calcat linia continua > amenda"; "nu ai incetinit vizibil unde era cazul > amenda"..etc ... :confuzzled:

#30
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.338
  • Înscris: 05.07.2006

Citat

Am si eu o intrebare si am zis sa numai deschid alt topic :

Are dreptul sa ma opreasca un politist care nu este de la Rutiera ? Daca ma opreste trebuie sa-i arat permis , actele masinii ?Din ce stiu eu nu au dreptul de a opri decat cei de la Rutiera..
da te poate opri controla etc.

nu-ti poate da insa amenzi pentru contraventii/ infractiuni la LEGEA CIRCULATIEI...

#31
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.370
  • Înscris: 05.06.2002
are dreptul sa te opreasca, dar tu poti sa-l intrebi de ordinul de servici si sa-l ameninti ca-i faci reclamatie de abuz in functie.
ontopic, camerele astea cred ca nu vor fi pt limitarea mitei ci pt probarea contraventiilor / infractiunilor de care te acuza politianul.

#32
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 31.01.2008
dar ce ziceti de ultima gaselnita care din cate scrie presa se afla acum in teste este vb de noile radare nemtesti care nu sunt detactabile de detectoarele existente pe piata ele practic iau "din spate" a se intelege ca fac poza dupa ce ati trecut de ele??!?momentan din cate am citit sunt in faza de testare pe DN1! nu iarta nimic si funtioneaza perfect si pe orice vreme.....dupa parerea mea asta e ca braconajul la pescuit nu lasa nici o sansa!sper sa se nasca cineva destul de istet sa le faca detectabile cumva pe un sistem gps ca altfel e de jale...

#33
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 577
  • Înscris: 26.10.2004

Vizualizare mesajjamalex2000, pe Feb 15 2008, 14:17, a scris:

da te poate opri controla etc.

nu-ti poate da insa amenzi pentru contraventii/ infractiuni la LEGEA CIRCULATIEI...

Deci chiar daca nu sunt de la Rutiera au dreptul sa-mi ceara sa le arat toate actele masinii ? Eu stiam ca doar buletin si cam atat ,adica nu talon asigurarea masinii, permis..etc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate