Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Sony-Ericsson K770i

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#1
cornel007

cornel007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 20.11.2007
Ce parere aveti de acest nou telefon ? Este mai reusit decat K810i? B)

#2
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
" S-E - k 770 i " este inferior fata de " Sony - Ericsson - k 810 i " , "S-E- k 770 i" nu este "Cyber Shot" si in plus sunt multe alte diferente intre cele doua telefoane , oricum " S-E - k 810 i " este indubitabil superior la toate capitolele lui "S-E - k 770i" , dumneata chiar nu ai avut ocazia sa testezi si sa compari in mod real aceste doua telefoane  , unde locuiesti dumneata (la tara , in varf de munte , cumva ) pe luna ?!?!

Edited by Teophileos, 29 December 2007 - 21:51.


#3
StrapOnTina

StrapOnTina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.01.2007

View PostTeophileos, on Dec 29 2007, 22:46, said:

" S-E - k 770 i " este inferior fata de " Sony - Ericsson - k 810 i " , "S-E- k 770 i" nu este "Cyber Shot" si in plus sunt multe alte diferente intre cele doua telefoane , oricum " S-E - k 810 i " este indubitabil superior la toate capitolele lui "S-E - k 770i" , dumneata chiar nu ai avut ocazia sa testezi si sa compari in mod real aceste doua telefoane  , unde locuiesti dumneata (la tara , in varf de munte , cumva ) pe luna ?!?!
gresit: K770 este tot din seria Cyber Shot (scrie chiar pe el, daca te uiti mai atent) si are specificatii chiar asemanatoare cu k 810 (camera de 3,2 MP, autofocus, etc.) Sustine-ti cu argumente afirmatia ca SE K770 este inferior la toate capitolele lui k810. La ce capitole?

#4
alin g

alin g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 08.10.2006

View PostTeophileos, on Dec 29 2007, 21:46, said:

" S-E - k 770 i " este inferior fata de " Sony - Ericsson - k 810 i " , "S-E- k 770 i" nu este "Cyber Shot" si in plus sunt multe alte diferente intre cele doua telefoane , oricum " S-E - k 810 i " este indubitabil superior la toate capitolele lui "S-E - k 770i" , dumneata chiar nu ai avut ocazia sa testezi si sa compari in mod real aceste doua telefoane  , unde locuiesti dumneata (la tara , in varf de munte , cumva ) pe luna ?!?!
tu ai avut ocazia sa le testezi?am impresia ca vb sa te afli in treaba.
k770 este k810 cu alta forma.diferente mari nu sunt intre ele.camera este mai slaba la k770 pt ca distanta de focalizare este mai mica,tel fiind foarte subtire.la cum arata k770,eu zic ca nu mai conteaza.o sa-l cumpar si eu dar mai tarziu,deocamdata e cam scump.

#5
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
STOP! Nu va mai certati,please :)
Eu sunt posesorul si al unui telefon K770i,alaturi de K850i.K770i-ul il am din 27 decembrie.Caracteristici comparativ cu K810i,...:
-are camera de 3,2MP,nu are blitz cu xenon ca K850i dar are lumina foto,
-autofocalizare cu regim "macro" si "infinit" in afara de modul automat
-afisarea fotografiilor in mod cronologic cu preview
-la deschiderea capacului obiectivului foto,butoanele se lumineaza in albastru si trec pe shortcut ca setari ale camerei foto
-nu are nevoie de setare "mod nocturn",la lumina mica intra automat in functiune regimul de marire al sensibilitatii senzotului CMOS
-fotografii de calitate foarte buna,comparativa cu o camera digitala veritabila
Eu m-am referit la capabilitatile camerei foto.Alte caracteristici la pagina de start a Sony Ericsson.
Telefonul este excelent din toate punctele de vedere,display cu rezolutie de 240X320.Rezolutia este identica cu a telefonului K850i,se potrivesc si temele,wallpaper-urile si screen-save-urile de la unul la altul,perfect.
Eu le am pe amandoua,K770i si K850i,sunt supermultumit de ele -:)
In curand,poze facute cu acest tip de telefon K770i.

Edited by marescosmin, 09 January 2008 - 14:41.


#6
cornel007

cornel007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 20.11.2007

View Postmarescosmin, on Jan 9 2008, 14:39, said:

STOP! Nu va mai certati,please :)
Eu sunt posesorul si al unui telefon K770i,alaturi de K850i.K770i-ul il am din 27 decembrie.Caracteristici comparativ cu K810i,...:
-are camera de 3,2MP,nu are blitz cu xenon ca K850i dar are lumina foto,
-autofocalizare cu regim "macro" si "infinit" in afara de modul automat
-afisarea fotografiilor in mod cronologic cu preview
-la deschiderea capacului obiectivului foto,butoanele se lumineaza in albastru si trec pe shortcut ca setari ale camerei foto
-nu are nevoie de setare "mod nocturn",la lumina mica intra automat in functiune regimul de marire al sensibilitatii senzotului CMOS
-fotografii de calitate foarte buna,comparativa cu o camera digitala veritabila
Eu m-am referit la capabilitatile camerei foto.Alte caracteristici la pagina de start a Sony Ericsson.
Telefonul este excelent din toate punctele de vedere,display cu rezolutie de 240X320.Rezolutia este identica cu a telefonului K850i,se potrivesc si temele,wallpaper-urile si screen-save-urile de la unul la altul,perfect.
Eu le am pe amandoua,K770i si K850i,sunt supermultumit de ele -:)
In curand,poze facute cu acest tip de telefon K770i.

Cred ca ai incurcat k850 i cu k 810 i ;)

#7
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
Da si nu! Adica,le-am incurcat si nu prea :P ,referirea mea este comparativa chiar cu AMBELE telefoane,tinand cont de rezolutie,dotari si alte caracteristici,unele dintre ele asemanatoare sau chiar identice.
Eu am mentionat faptul ca am K850i dar sunt multi cititori care nu-l au si au multe K800 sau 810i,d'aia am facut comparatia oarecum legata de ambele modele.
K770i isi merita banii cu prisosinta.As vrea sa vad un model de telefon asa de bine dotat la pret identic sau mai mic,la alte firme.

#8
cornel007

cornel007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 20.11.2007

View Postmarescosmin, on Jan 9 2008, 16:21, said:

Da si nu! Adica,le-am incurcat si nu prea :P ,referirea mea este comparativa chiar cu AMBELE telefoane,tinand cont de rezolutie,dotari si alte caracteristici,unele dintre ele asemanatoare sau chiar identice.
Eu am mentionat faptul ca am K850i dar sunt multi cititori care nu-l au si au multe K800 sau 810i,d'aia am facut comparatia oarecum legata de ambele modele.
K770i isi merita banii cu prisosinta.As vrea sa vad un model de telefon asa de bine dotat la pret identic sau mai mic,la alte firme.

K800 si K810 i si K770i camera 3,2 mega , iar K850 i camera de 5 mega , nu? :rolleyes:

#9
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
Da,K770i alaturi de K800i,810i,are camera de 3,2 MP cu autofocalizare.K850i are camera de 5MP,blitz cu Xenon,flash de eliminare a efectului de ochi rosii,stabilizator de imagine atat pe video cat si pe foto...si altele,lista este lunga :)
K770i,este la ora actuala,modelul imediat mai jos cu o treapta fata de K850i. K850i este o treapta superioara...mult superioara si succesorul lui K810i. :rolleyes:
Eu sunt posesorul ambelor modele,fiecare dintre ele bucurandu-se de cate un abonament Vodafone.

#10
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postalin g, on Jan 9 2008, 13:39, said:

tu ai avut ocazia sa le testezi?am impresia ca vb sa te afli in treaba.
k770 este k810 cu alta forma.diferente mari nu sunt intre ele.camera este mai slaba la k770 pt ca distanta de focalizare este mai mica,tel fiind foarte subtire.la cum arata k770,eu zic ca nu mai conteaza.o sa-l cumpar si eu dar mai tarziu,deocamdata e cam scump.

Pentru cei ce inteleg limba engleza , aici aveti un review realizat in mod profesionist , concis si clar , el contine adevarul despre k 770i  , acesta este un link pentru a va convinge voi singuri de ce "Sony Ericsson - K 770i" este inferior fata de " Sony Ericsson - K 800 i" si "Sony Ericsson - K 810 i" la toate capitolele , cu exceptia designului , eu am citit inca 3 review-ri si toate spun acelasi lucru !

Edited by Teophileos, 11 January 2008 - 16:48.


#11
scaparici

scaparici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 19.12.2004
Salut!

Eu am cumparat azi un K770.
Vreau sa spun ca nu am avut niciodata un telefon atat de elegant in mana.
Pentru un telefon atat de subtire, eu zic ca mai bine de atat nici ca se putea. Fiind printre primele modele subtiri ale SonyEricsson, eu zic ca va fi un succes.
Plus ca pretul nu mi se pare covarsitor de mare: in jur de 1000 lei la liber.
Deocamdata nu am prea multe de spus, decat ca este extrem de stabil, se misca foarte bine, tastatura este excelenta, iar ecranul este viu, cu luminozitate si contrast foarte bune.

O sa mai revin cu detalii pe parcursul folosirii...

#12
balutza

balutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 21.08.2007
Telefonul nu este cu nimic mai bun dpv hardware fata de K800/k810. Doar din punct de vedere estetic. Dar aici este in functie de ce iti place. "Fratele" lui K770 este T650. Aceste 2 telefoane sunt identice, singura deosebire fiind ca pe unul scrie Cybershot iar pe unul nu. Dar camera nu poate fi pusa pe aceeasi treapta cu k800/K810, cum nu poti pune aceste 2 telefoane pe aceasi treapta cu K850

@marescosmin imi pare rau ca te dezamagesc, dar K800 are efect de eliminare a ochilor rosii, are si stabilizator de imagine video, blit xenon, etc. Deci diferenta intre K800/K810 si K850 o reprezinta dotarile care sunt la un alt nivel. Insa nu are prea multe lucruri in plus. Ci doar mai bune, cele mai insemnate(din punctul meu de vedere), fiind cei 5MP care ii are, prezenta ledurilor pt video, meniul camerei de Cybershot 2, plus multe alte dotari ale camerei, ce il plaseaza pe un loc fruntas in gama Camera-Phones

#13
scaparici

scaparici

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 19.12.2004
Revin cu cateva detalii despre... partea audio.

Sunetul, ca la orice SE care se respecta, este excelent. Castile cu care vine in dotare sunt foarte bune.
El are inclus un card de 256 MB, pentru mine fiind de ajuns pentru a-mi asculta cateva piese preferate.
Playerul telefonului arata foarte bine, permitandu-ti binenteles sa-ti faci liste.
Radioul e decent, posturile se aud destul de bine, antena acceptabila, RDS. Se pot seta 20 de posturi.
Ce m-a impresionat cel mai mult este TrackID-ul. Isi face treaba binisor, atata timp cat postul de radio se aude bine, iar piesa este in primul rand straina.
Difuzorul telefonului reda sunetele (sonerii, melodii s.a.) destul de tare si clar.

Una peste alta, telefonul este un adevarat Walkman, el chiar avand partea audio de la un telefon branduit Walkman.

P.S. Pentru cei ce nu stiu, TrackID inregistreaza un pasaj de cateva secunde a unei melodii pe care o asculti la un moment dat la radio (presupunand ca n-o stii), se conecteaza singur la net (daca ai setarile wap facute) si revine cu informatiile despre acea melodie (artist, piesa, album). Toate le face in maxim 1 minut. Foarte tare! Mi-a mers doar la piesele straine, cel putin pana acum.

Edited by scaparici, 27 January 2008 - 12:22.


#14
unic_jul

unic_jul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,804
  • Înscris: 13.08.2004
aveti idee daca se decodeaza modelul asta k770i??
daca da cam cat ajunge?blocat pe uk

#15
dEliric1

dEliric1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.03.2007
este super frumos telefonul,el a fost facut un pic mai bussines decat k810i care are mai mult un aer modern decat stylish.Oricum,oricand mi'as cumpara un k770i ,doar pt designul lui.

#16
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
Se aude tare radioul in casti? Blitul poate fi folosit ca lanterna la K770i?

#17
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
Salutare! :)
Iata ce poze stie sa faca un K770i,asa va puteti forma o parere despre el,parere pertinenta.Pozele sunt facute cu telefonul meu,am si un K850i :) ,dar aici am postat poze facute cu respectivul K770i,telefon ce face obiectul discutiei.Pozele sunt facute in diverse ipostaze,ziua si noaptea,NUMAI cu setarile automate.
Iata,si va minunati de ce "stie" o camera de pe noua platforma SE :) ...camera de numai 3,2MP:
Asa ca daca doriti sa-l cumparati,va asigur ca merita.Este elegant,foarte bun la semnal atat 2G cat si 3G,are un display cu un contrast de invidiat :)
Poate vede si "teribilul" Diabolic53 care credea ca Motorola V360 este cel mai bun telefon din clasa de mijloc...ei bine se inseala! Asa arata un "telefon"!,cum se vede acest K770i! :)
Eu sunt supermultumit de el si este telefonul meu de zi cu zi.
Cu stima,Cosmin Mares din Ploiesti,telefon 0722208347 - 3G chiar pe acest K770i si 0728156037 - 3G pe K850i,Internet prin Vodafone Modem,unlimited :)

Attached Files



#18
Gabriela_i_v

Gabriela_i_v

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2008
Va rog sa ma intelegeti , avind in vedere ca nu sunt de loc in specialitate; sunt un simplu user.
Am cumparat un asemenea telefon -K770i- (imi plac mult telefoanele Sony Ericsson, am avut mai multe, m-am invatat cu meniurile...); problema era ca , fiind codat in Vodafone si eu avind nevoie sa-l folosesc in Orange, l-am decodat la un"centru " .
Din punctul meu de vedere( neprofesionist , recunosc) , telefonul e minunat , are o multime de facilitati , mi-e tare drag...dar trebuie incarcat in fiecare zi. asta nu poate fi normal, asa ca va intreb: poate avea asta o legatura cu decodarea? Nu trebuie sa va mai fac mentiunea ca data fiind situatia,nu pot invoca garantia.
Va multumesc pentru ajutor

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate