Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Folosind un contract-dictat, ZAPP umblă la șantaj și intimidare pentru a escroca clienții

- - - - -
  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#127
remy66

remy66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 18.02.2008

View Post13YTe, on Feb 19 2008, 21:48, said:

Totusi daca colegul tau are NET CDMA in acelasi oras ca si tine... ar fi normal sa ai si tu, desi la zapp este posibil orice, poti sa ai semnal intr-o camera si in alta ba... totusi tind sa cred ca ai o problema cu modem-ul ceva nu este in regula cu el, daca te uiti pe display *spuneai ca ai 010 iti apare semnal de vreun fel?!? daca nu, incearca sa te plimbi cu el si in alte parti sa vezi daca nu cumva este defect el, cei de la magazin nu vor recunoaste nici in ruptul capului ca au nimerit tocmai la tine un modem defect. Roaga colegul pe care-l ai sa vina cu modem-ul sau pe la tine si fa o proba cu al lui, sa nu fii uimit daca intra in retea si iti mere` netul... Chinezariile celor de la zapp mai fac si surprize de genul asta, eu am luat Z525i nou-nout in pachet si cand am ajuns sa-l desfac si sa-l probez am avut surpriza sa vad ca display-ul se aprindea si stingea ca un licurici...
Sper sa nu fiu offtopic, dar se pare ca pe ultima generatie de laptopuri, vista certified, acest modem nu functioneaza corect decit sub vista, si cred ca aceeasi problema o sa apara si la ultimile generatii de placi de baza! La domiciliu nu am semnal, am probat azi cu laptopul in alta locatie si nu am probleme, modemul e ok si sper ca o sa scot gratis de la zapp oantena exterioara! In Roman doar cdma!

#128
dannyalx2000

dannyalx2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.03.2005
nu pot sa cred ca zapp inca mai exista!
singurul lucru bun pe care pot sa il faca e sa isi ceara singuri falimentul :)

#129
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,324
  • Înscris: 25.11.2006
Iar tu ai putea sa aduci argumente solide pentru ceea ce spui. Daca nu, nu esti privit decat unul in plus care se inscrie pe un forum doar ca sa nu fie un simplu vizitator!
Ai fost sau esti abonatul lor?!? Cunosti modul lor de lucru?!? Sau doar vrei sa-ti faci ceva post-uri?

#130
qazzer

qazzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.12.2006
Am fost abonatul lor.Cunosc modul lor de lucru.Si ma doare-n spanac de numarul de posturi.Si acum ca sunt vrednic sa-mi dau cu parerea despre ZA COMPANY, da , si eu ma intreb ce mai cauta pe piata.

#131
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Nu au de ce sa declare falimentul , incearca sa vanda reteaua .....

#132
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Da, da, de vreo 2 ani o tot vând.. Deh, zvoneri și răspândaci.

#133
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007
Am o problema cu Zappul.
In luna Ianuarie nu s-a achitat o factura la Zapp, au trecut 75 de zile de la neplata si numarul de telefon a fost deconectat si s-a reziliat contractul pentru neplata ( asta nu am stiut) .
In luna februarie s-a achitat restanta si factura pe acea luna, aproximativ 30 de RON.
S-a depus si cererea de reziliere la termen, dar azi o operatoare a spus ca acea cerere nu este valabila si trebuie sa achit 8 ron penalitati de intarziere si taxa de reziliere de 100 $ .
Ce pot sa fac sa scap dracului de ei ?

#134
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Să achiți taxa aia, știam că e 200$, 100 nu e așa de mult și scapi. Sau poți ține contractul pănă faci anul, dar depui cerere de reziliere deja de acum și ieși mai ieftin. Atenție să ai o dovadă semnată că ai depus cerere de reziliere la data X.

#135
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007
si fara sa platesc, nu pot scapa de ei ?

#136
qazzer

qazzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.12.2006
Achiti penalitatile care le mai ai de achitat, iar de reziliat, daca ai depus cererea la termen n-ar trebui sa fie probleme.Sub nici o forma nu ai de ce sa le dai vreun ban.Oricum se poate rezilia inainte de termen chiar daca ti-au prelungit marlanii contractul si fara sa platesti taxa aia de 200$.

Terminatii astia in loc sa-si tina clientii in retea prin oferte atractive, respect fata de client , servicii de calitate, acoperire decenta lor li se pare mai profitabil pe termen lung sa-si lege clientii printr-o clauza aberanta...

#137
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Eu am fost abonatul lor 1 an voce si date si m-au dezamagit total.Daca maine ar ramane singura retea mobila din Romania as prefera sa raman fara mobil decat sa ma mai abonez la ei.Sunt  super  :thumbdown:  :thumbdown: :thumbdown:

#138
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006
Eu nu inteleg :huh:
Factura trebuia achitata in ianuarie? Cand era data scadenta si cand a fost dezactivat numarul pentru neplata?
Intarzierile se caluleaza incepand cu prima zi dupa depasirea scadentei.

P.S.: tu esti acelasi urban care se plangea de modem in Lancram sau Sebes?

#139
urbann

urbann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 12.10.2007
nu eu m-am plans de modem.
nu stiu cand a fost dezactivat numarul.dar cert e ca in februarie s-a achitat factura restanta si cea emisa pe luna in curs.

Edited by urbann, 17 March 2008 - 23:08.


#140
markarian

markarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 12.08.2006
Tu spui ca in februarie s-a achitat factura restanta (adica cea din Ianuarie) si ce din luna curenta (emisa in februarie).
In Postul de ieri de la 22:03 spui ca in ianuarie intarzierea la plata era de 75 de zile. Avand in vedere ca scadenta la factura e de 15 zile, tu trebuia sa platesti o factura care atunci avea deja 90 de zile de la emitere. Si ai achitat-o in februarie, deci inca 20-30 zile.
Deci tu te plangi ca numarul a fost deconectat/reziliat pentru ca ai platit in februarie o factura emisa in septembrie sau octombrie.......eu asa inteleg si daca gresesc te rog sa ma corectezi, ai fost destul de zgarcit la detalii.

Daca e asa cum am scris mai sus, nu inteleg care e nemultumirea ta. Nu ti se pare logic sa se intample asa?

P.S.:Cand ai activat numarul?

#141
P550_WiFi

P550_WiFi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 16.08.2007
Salut,

Aici sunt si oameni multumiti si nemultumiti de Zapp. Eu am abonament din 2003 la Zapp si a fost OK.
Dar acum (pentru ca se poate) vreau sa renunt la Zapp.

Cine e interesat, trebuie sa stie ca poate depune o cerere de renuntare unilaterala la contract pe motiv de trecere la EURO. Cererea trebuie trimisa pana in data de 1 iunie 2008, altfel se considera ca ai acceptat modificarea la contract.
Cererea trebuie sa fie cu confirmare de primire (si apoi daca vreti .... si telefonic, dar confirmarea de primire e importanta).

Cine vrea mai multe detalii, vedeti celelalte posturi recente ale mele ...

Dar neaparat ACUM PANA LA 1 IUNIE .... altfel e prea tarziu .....

View Posturbann, on Mar 17 2008, 23:16, said:

si fara sa platesc, nu pot scapa de ei ?

Daca ceri acum o data cu trecerea la EURO, poti ....

Neaparat pana la 1 iunie 2008 .... altfel e prea tarziu ....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate