Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 

GermanWings

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007
Am observat ca nu avem un topic GermanWings. N-ar fi rau sa facem unul, din moment ce nemtii deschid ce-a de-a doua ruta din Romania, catre Stuttgart. Biletele s-au pus deja in vanzare pe site-ul lor la un pret trasnet: 38 de euro dus-intors, totul inclus.

In plus, GermanWings deschide o ruta de la Koeln-Bonn la Reykjavik. Deci, cu putina planificare, poate vom reusi sa ajungem in Islanda la un pret acceptabil...  :coolspeak:

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E chiar tare ruta asta ... + pentru ei

#3
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 mihairosioru, on Dec 4 2007, 18:29, said:

In plus, GermanWings deschide o ruta de la Koeln-Bonn la Reykjavik. Deci, cu putina planificare, poate vom reusi sa ajungem in Islanda la un pret acceptabil...  :coolspeak:
pana in koln cum e zborul?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cum adică cum e ?

#5
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007

 MembruAnonim, on Dec 4 2007, 20:24, said:

E chiar tare ruta asta ... + pentru ei

Trebuie sa recunosc ca nu am facut cine stie ce cercetare pe Internet, dar nu cred sa mai fie vreun alt low-cost care zboara din Europa continentala in Islanda. Desi preturile sunt cam mari, totusi GermanWings sparge gheata...

#6
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006

 mihairosioru, on Dec 4 2007, 22:27, said:

...dar nu cred sa mai fie vreun alt low-cost care zboara din Europa continentala in Islanda. Desi preturile sunt cam mari, totusi GermanWings sparge gheata...

Pai ar mai fi Iceland Express , desi preturile sunt tot mari...

Cat despre Bucuresti - Stuttgart... E binevenita inca o cursa, care face si concurenta Blue Air. Iar pretul e excelent, insa acum. Pentru ca mai incolo, dupa ce se duce oferta, e cam mare pentru low-cost... e ceva in genu MyAir.

#7
andrei_666

andrei_666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.01.2005
Păcat că nu dau drumul din martie căci pentru 38 de euro aș fi mers atunci.

#8
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 MembruAnonim, on Dec 4 2007, 22:15, said:

Cum adică cum e ?
cum sunt serviciile lor, cu ce se zboara etc etc.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A , scuze :) mă gândeam la altceva , nu știu , nu am zburat cu ei încă dar uită-te pe http://www.airliners...s/trip_reports/ , e un fel de forum foarte drăguț numai cu trip reports , mi se pare destul de util...

#10
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007

 turbo trabannt, on Dec 5 2007, 17:34, said:

cum sunt serviciile lor, cu ce se zboara etc etc.

GermanWings este cunoscuta mai ales ca divizia low-cost detinuta de Lufthansa. Au flota formata din Airbus A319 si A320, vreo 24 de bucati in total cu o medie de varsta de aproximativ 7 ani (datele sunt luate de pe Wikipedia, nu am avut rabdare sa sap mai adanc pe net, sper ca sunt corecte).

Eu am zburat de trei ori cu GermanWings pe ruta Köln - Budapesta. Zboruri obisnuite, punctuale, fara nimic iesit din comun.

#11
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007
GermanWings deschide din 26 aprilie o ruta directa intre Baneasa si Berlin! Berlin-ul devine asadar a treia destinatie la care se poate ajunge printr-un zbor direct de la Bucuresti.

Alte destinatii disponibile cu escala, dar cu conexiune garantata sunt Dresda, Hamburg, Leipzig, Munchen si Zurich.

#12
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

 mihairosioru, on Dec 5 2007, 22:43, said:

GermanWings este cunoscuta mai ales ca divizia low-cost detinuta de Lufthansa. Au flota formata din Airbus A319 si A320, vreo 24 de bucati in total cu o medie de varsta de aproximativ 7 ani (datele sunt luate de pe Wikipedia, nu am avut rabdare sa sap mai adanc pe net, sper ca sunt corecte).

Eu am zburat de trei ori cu GermanWings pe ruta Köln - Budapesta. Zboruri obisnuite, punctuale, fara nimic iesit din comun.

Buc-Koln si Koln-Paris in aceeasi zi anul trecut in martie, legatura din Koln este excelenta (2 ore diferenta intre sosire-plecare), pret de nimica pe ruta Koln-Paris (cred ca 20 euro), Totul a mers nemteste, adica uns.

Edited by laurentcauia, 31 January 2008 - 20:56.


#13
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007
GermanWings intra pe al doilea aeroport din Romania: Cluj. Incepand cu luna aprilie, de trei ori pe saptamana, catre Koln-Bonn, zbor non-stop. Se ofera si zboruri cu conexiune prin Koln-Bonn, conexiunea fiind garantata pentru Berlin, Dresda, Londra, Mallorca, Milano, Munchen, Stockholm, Viena si Zurich.

Dintre toate astea, mie cele mai intersante legaturi mi se par Zurich si Stockholm pentru ca pana acum nu prea aveam LCC catre aceste destinatii.

#14
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
m-am chinuit o gramada sa cumpar bilete pe ruta Bucuresti-Koln/Bonn de pe siteul germanwings.com dar  dadea o eroare la plata cu cardul.....pana am gasit alt card in E s-au ocupat toate locurile si s-a ajuns biletul de la 58 E la 118E (+ 41E taxe) in numai 1 zi.

Acum abia am mai gasit pe 23.03.2008 cu 78E...in rest is rezervate toate....batalie mare (cred ca din cauza pastelui catolic)
Ma enerveaza faptul ca pana acum se putea plati prin virament bancar si acum nu se mai poate decat direct prin card in E. :confuzzled:
Oricum au preturi mai bune decat Blue Air (care fac economie si la hartia igienica) sau
 Wizzair.

Edited by cosmin_miu, 16 March 2008 - 01:39.


#15
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007

 cosmin_miu, on Mar 16 2008, 00:32, said:

Ma enerveaza faptul ca pana acum se putea plati prin virament bancar si acum nu se mai poate decat direct prin card in E. :confuzzled:

Nu cred ca se poate plati doar daca cardul este in Euro. Pentru ca nu conteaza moneda, schimbul se face automat in timpul tranzactiei. Cu ce card ai incercat sa platesti prima data si ti-a fost respins? Sigur acel card este "deschis" de catre banca emitenta pentru functionare pe Internet? L-ai mai folosit si altadata pentru plati on-line?

#16
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
prietenii mei din zona munchen nu mai vin cu masinile acasa de sarbatori de catva timp, prefera tarom lufthansa sau ce mai gasesc.
acum si-au luat toti bilele la germanwings, va fi o ruta foarte populara, sunt sigur

#17
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007

 flc, on Mar 20 2008, 10:39, said:

prietenii mei din zona munchen nu mai vin cu masinile acasa de sarbatori de catva timp, prefera tarom lufthansa sau ce mai gasesc.
acum si-au luat toti bilele la germanwings, va fi o ruta foarte populara, sunt sigur

In Romania GermanWings nu este inca foarte cunosuta, insa in Germania este foarte bine pozitionata. Rutele lor catre Bucuresti Baneasa si Cluj vor avea succes tocmai din acest motiv.

#18
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Au vreun punct de lucru deschis in Bucuresti, unde as putea face rezervari?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate