Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Ce pot pati daca nu mai platesc ultima factura la ClickNet?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
nailuitrepxe

nailuitrepxe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.06.2007
Sal
Am avut si eu un abonament la clicknet pe o perioada de un an,dupa 5 luni i-am anuntat sa imi inchida telefonul,implicit abonamentul la clicknet.ei lau inchis si mi-au trimis factura cu abonamentul pe lunile ramase pana la sfarsitul abonamentului(o factura de vreo 200 ron).eu nu am de gand sa o platesc.Ce imi  pot face,si daca au niste proceduri pe care le aplica mereu,au mai fost cazuri,ce au patit ,ceilanti?
Va multumesc:)

#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Normal ca trebuie sa platesti si lunile ramase, chiar daca nu folosesti serviciul.
Contractul e pe un an, tu vrei sa renunti dupa 5 luni fara sa plateti nimic? Nu se poate asa.
De ce te-ai suparat asa rau pe OTE, nici abonamentul la cosmote, nici cel de la RTC-ul nu vrei sa il mai platesti?

#3
bogdancr

bogdancr

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 233
  • Înscris: 16.09.2003
KSI Kasolventia  se ocupa de voi. Vremurile cand teparii ca tine erau la putere au trecut.

#4
nailuitrepxe

nailuitrepxe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.06.2007
serios?

la clik net au trecut mai bine de 15 luni,si nu mia zis nimeni nimic,cand se vor ocupa de mine?:)

#5
bogdancr

bogdancr

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 233
  • Înscris: 16.09.2003
Ce rost are sa te caute acum? Cu putin inainte sa se implineasca 3 ani vine surpriza. Atunci se aduna penalitati mai multe. Tu oricum nu ai sanse sa castigi procesul cu ei.

#6
kid0ro

kid0ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 12.12.2006
Au 3 firme de recuperare de bani, stai linistit ca primesti direct somatia ca in 10 zile sa iti platesti altfel sa te prezinti in tribunal, nu iti dau alta somatie :)

Ti-as sugera sa platesti ca o data cu somatia o sa iti vina suma mai mare deoarece se aplica penalizari si dobanzi aferente perioadei si sumei, deci cu cat o lungesti pe banii tai o faci, iar pe ei ii ajuti ca le vei da mai mult. Iar daca te incapatanezi procesul il pierzi, nu ai nici o sansa, pentru ca ai semnat pe un an de zile si ai semnat ca esti de acord cu toate penalizarile pe care le vei plati in caz de terminare prematura.

#7
keheke

keheke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.08.2007
nu stiu cum e la RTC dar pot sa iti spun cum e la companiile de telefonie mobile. Ei sunt draguti al inceput. Iti emit factura, iti zic sa platesti, iti dau sms-uri…si daca nu platesti baietii te vand la o companie de recuperare. Compania aia plateste operatorului datoriile tale dar  devii al ei. Iar ea are voie sa  ia cati bani vrea de la tine…si nu e frumos, pt ca baietii aia gasesc mereu o metoda sa isi recupereze banii investiti, si sa aiba si profit :)

#8
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postnailuitrepxe, on Nov 28 2007, 20:30, said:

Sal
Am avut si eu un abonament la clicknet pe o perioada de un an,dupa 5 luni i-am anuntat sa imi inchida telefonul,implicit abonamentul la clicknet.ei lau inchis si mi-au trimis factura cu abonamentul pe lunile ramase pana la sfarsitul abonamentului(o factura de vreo 200 ron).eu nu am de gand sa o platesc.Ce imi  pot face,si daca au niste proceduri pe care le aplica mereu,au mai fost cazuri,ce au patit ,ceilanti?
Va multumesc:)
devii SIGUR client al kasolvenza sau cycle !!!!! a trecut vremea tepelor copilu ! sa vezi ce fain i-au gasit si stors de bani pe teparii de la defunctul cosmorom .sa stii ca te aduc astia si de pe ,,afara"" cu cheltuielile de rigoare asa ca fa niste calcule ,vezi daca e rentabil sa figurezi in bazele de date ca tepar  sau rau platnic si actioneaza in consecinta!

#9
kid0ro

kid0ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 12.12.2006
Ce am uitat sa mai trec, tine cont de faptu ca de la anul bancile vor avea acces la bazele de date de rau platnici la serviciile de telefonie, parerea mea este ca ar fi de preferinta sa nu figurezi niciodata intr-o astfel de baza de date pentru ca nu se stie cand te vei lovi de problema asta.

#10
Domnuics

Domnuics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 18.01.2007
Acum 2 ani am lucrat intr-o firma de asta de recuperat datorii. Sfatul meu este sa platesti pentru ca sigur vei plati mai apoi cu varf si indesat. Unde am lucrat toata treaba se facea telefonic. Mai intai te rugau frumos sa platesti, daca nu veneau cu amenintari si abia apoi se ajungea la judecata. Cat am stat eu la ei 3 luni nu apucasera sa dea pe nimeni in judecata pentru ca isi faceau bine treaba cei de la telefoane. Oricum se negocia cu rauplatnicii si se ajungea sa plateasca 70-80% din suma. Operatorii aveau mana libera la reduceri pana la 70%. Acum nu mai stiu cum e in sistem.

#11
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Sunt  jurist si lucrez  intr-o institutie publica. M-am ocupat de un dosar in care o societate de recuperari  ca si una amintita mai sus a dat in judecata institutia in care lucrez dupa n somatii si amenintari, pentru un debit de 50.000RON. Firma de recuperari a pierdut procesul pur si simplu pe procedura...
Legal si moral e sa ne achitam facturile atata timp cat serviciile sunt furnizate in limitele contractuale. Pentru ceea ce excede, in plus/minus acestor limite exista serviciul relatii clienti, OPC, instante judecatoresti, etc...
Cu privire la recuperarea anumitor debite, solutiile depind de la caz la caz. Am observat ca sunt multi judecatori care sunt foarte ingaduitori cu persoanele fizice  (mai ales daca se invoca saracia, preturile mari, mai plang putin, s.a.) care au debite ce izvorasc din amenzi, daune de intarziere, etc si a caror valoare e mica (sa zic sub 1000RON).

Edited by Farrell, 30 November 2007 - 12:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate