Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

"Lac de Nuferi" - Chitila

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#253
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,813
  • Înscris: 13.08.2008

 mib81, on 3rd June 2009, 20:36, said:

Buna ziua!

Lucrez la o companie de asigurari de prestigiu si as vrea sa va prezint oferta noastra in asigurari de locuinte.
In aceasta perioada avem o reducere de 20%, asigurare fara fransiza si fara limita maxima de despagubire.Asigurarea noastra acopera atat cladirea si continutul cat si cotele comune care revin apartamentului dumneavoastra.Riscurile acoperite sunt :
-explozia, incendiu
-cutremurul
-avrii produse de/la instalatiile de apa sau de refulare a canalizarii
-raspundere civila fata de terti
-raspundere civila a familiei
-furtul prin efractie
-talharia
-actele de vandalism

Acestea sunt o parte dintre riscurile acoperite de asigurarea noastra.

Pentru mai multe detalii va rog sa ma contactati.

Va multumesc!

Cristina Ungureanu
Consultant asigurari
Telefon: 0726.451.032
E-mail: [email protected]

P.S. De asemenea, compania la care lucrez incheie in conditii foarte avantajoase si asigurari de viata, sanatate, travel, casco, RCA, IMM, etc.
Se face publicitate prin Softpedia ?

#254
Emily2009

Emily2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2009

 alexandra-tis, on 30th March 2009, 23:30, said:

salutari la toata lumea!

dragilor, sunt in cautarea unui apartament si vreau sa ma sfatuiesc cu voi in ceea ce priveste acest complex in care voi locuiti.
ce ma sfatuiti?cum este ?sunteti multumiti de cum s-au finalizat lucrarile?este acest complex conform asteptarilor?merita sa devin vecina cu voi?ce nemultumiri aveti cu privire la finisaje? zona cum e?
m-ar ajuta fosrte mult parerile voastre.

multumesc:)


buna Alexandra
buna tuturor

si eu sunt interesata de acest complex. ai ales lac de nuferi sau altceva?

as vrea sa-i intreb si pe cei care deja stau acolo de cateva luni, daca sunt multumiti de alegerea facuta?
cum sunt finisajele? aveti fosa sau canalizare? terasa este ok?
multumesc
o zi buna tuturor!

#255
highlande

highlande

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 31.01.2008

 Emily2009, on 30th July 2009, 14:15, said:

buna Alexandra
buna tuturor

si eu sunt interesata de acest complex. ai ales lac de nuferi sau altceva?

as vrea sa-i intreb si pe cei care deja stau acolo de cateva luni, daca sunt multumiti de alegerea facuta?
cum sunt finisajele? aveti fosa sau canalizare? terasa este ok?
multumesc
o zi buna tuturor!


buna,

per ansamblu e ok. zona face toti banii. liniste... si poti ajunge in bucuresti pe 2 variante in aprox 10 min. eu lucrez in zona grozavesti si dimineata fac max 30 de min.

momentan avem apa din put propriu insa suntem conectati la canalizarea chitilei. finisajele sunt ok.

succes

#256
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Eco2 Lac de nuferi - sau cum sa invingem frigul si sa ne simtim si bine

Prima versiune a evenimentului a avut loc la sfarsit de Mai si a avut un mare succes: http://forum.softped...m...t&p=6465497
Haideti sa o reeditam in weekend-ul ce vine, preferabil Sambata, in caz ca ne va permite si vremea (se pare ca da). Cu ocazia asta, este posibil sa avem si invitati surpriza si de marca pe plan local ;)
Pe langa o actiune Verde, de ecologizare a zonei din jurul complexului si a lacului, avem ocazia sa ne si cunoastem mai bine, avand in vedere ca deja comunitatea a crescut simtitor ca si numar de membrii. Hai sa facem un efort sa radem frigului in nas.

Acelasi anunt se regaseste si pe lista de email si putem comunica si acolo cat si in continuare pe forum.


Va doresc o seara placuta si ne vedem Sambata la Eco2 Lac de Nuferi ;)

#257
vivimar

vivimar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.10.2008

 vulupe, on 15th October 2009, 05:28, said:

Haideti sa o reeditam in weekend-ul ce vine, preferabil Sambata, in caz ca ne va permite si vremea (se pare ca da). Cu ocazia asta, este posibil sa avem si invitati surpriza si de marca pe plan local ;)

Hai sa facem un efort sa radem frigului in nas.


Foarte frumos ce faceti voi acolo. Am vazut si pozele de la actiunea din primavara.
S-ar putea sa nu aveti vreme buna :
http://www.accuweath.......TI&metric=1

#258
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004

 vivimar, on 15th October 2009, 13:24, said:

S-ar putea sa nu aveti vreme buna :

Ei hai ca nu-i asa de rau - doar ca nu va fi soare, in rest, fata de zilele astea, va chiar bine :P Zic eu ca s-or invrednici cativa sa scoata nasul din casa, din cei ce n-or fi plecati din oras. Vedem, vedem ;)

#259
vivimar

vivimar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.10.2008

 vulupe, on 16th October 2009, 00:37, said:

Ei hai ca nu-i asa de rau - doar ca nu va fi soare, in rest, fata de zilele astea, va chiar bine :P Zic eu ca s-or invrednici cativa sa scoata nasul din casa, din cei ce n-or fi plecati din oras. Vedem, vedem ;)


Adica, nu e vreme de bere, ci de tuica fiarta. Si daca e asa o vreme mohorata poate nici nu pleaca prea multi de acasa.

Edited by vivimar, 15 October 2009 - 13:58.


#260
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Da, da, cam asa ceva. Si de va vrea lumea, poate apare si o pastrama langa tuica aia, asa am auzit eu niste vorbe ;)

#261
influxsg

influxsg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 15.10.2006
Ma intereseaza sa cumpar aici un apartament imi poate spune cineva cam la cat se ridica cheltuieliele cu paza iluminatul public etc? Ma refer strict la chetuielile comune legate de ansamblu.

Multumesc

#262
la3chi0ru

la3chi0ru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007
Pai cum scrie si in posturile anterioare, cam 100 lei/luna/apartament. Rezonabil, zic eu.

#263
Oana22A

Oana22A

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.11.2009
Buna tuturor,

Eu sunt Oana Manea, sper ca foarte curand sa fiu vecina de la Ap. 22A (formalitatile sunt destul de avansate).

Am citit postarile voastre pe acest forum si imi place foarte mult ideea de "comunitate" si actiunile pe care le aveti impreuna (cursurile de dans sau activitatile ECO).
Cand am laut decizia de a cumpara aceasta "semi-casa" :)  cum ii zic eu; m-au ajutat mult si discutiile voastre de pe acest forum.
Sper sa ma mai ajutati sa iau si alte decizii cum ar fi: care e cel mai bun provider de internet din zona, care e ruta cea mai buna pentru a ajunge in nu stiu ce punct din Bucuresti...:)

Sper sa ne cunoastem curand.

Oana


#264
vulupe

vulupe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 18.05.2004
Buna Oana si bine ai venit. Inca mai lucram la ideea de comunitate dar cred ca usor usor vom reusi sa ajungem undeva ;) Provider de internet la acest moment este unul singur si anume Romtelecom prin ClickNet iar de traseu, totul depinde de ora la care pleci si unde vrei sa ajungi. Oricum, dupa aproape 1 an de la mutare, pot sa-ti spun ca probleme de trafic nu au fost - este o zona OK din acest punct de vedere si de la anul va fi si mai bine.

#265
Oana22A

Oana22A

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.11.2009

 vulupe, on 12th November 2009, 16:16, said:

Buna Oana si bine ai venit. Inca mai lucram la ideea de comunitate dar cred ca usor usor vom reusi sa ajungem undeva ;) Provider de internet la acest moment este unul singur si anume Romtelecom prin ClickNet iar de traseu, totul depinde de ora la care pleci si unde vrei sa ajungi. Oricum, dupa aproape 1 an de la mutare, pot sa-ti spun ca probleme de trafic nu au fost - este o zona OK din acest punct de vedere si de la anul va fi si mai bine.

Multumesc frumos pentru raspunsul prompt.

Oana


#266
NicuPop

NicuPop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.11.2009
Buna seara! Numele meu este Nicu si as vrea sa va întreb si eu ceva: in ansamblul acesta exista si familii care sa aibă copii in vârsta de pana La 3 ani si care sa nu meargă La gradinita? Ce faceți cu ei ? Unde se joaca? E vreun parc sau loc de joaca in apropiere? Multumesc!

#267
la3chi0ru

la3chi0ru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007
Salut,

Pentru Nicu:

Sunt doua gradinite bune in Chitila (Voinicel si inca una) si parca mai e una la Rezidenz. Plus ca se deschide una la nici 300 de metri de complex (Gradinita David), exact la iesirea spre Mogosoaia.

Loc de joaca special amenajat nu e, dar curtea si gradina se pot "transforma", daca nu ar exista vecini care sa fie deranjati de galagie. Ca si parc, la 2 km e Parcul Mogosoaia, care e lipit de domeniile Palatului Mogosoaia, cu multa verdeata, lac, locuri de picnic si mult are curat.

Ar mai fi si padurea Chitila, am vazut ca pe malul lacului, dincolo de pod, se face plaja, gratare (din pacate), se pescuieste etc. Plus ca se va deschide un parc dendrologic, peste drum de complex, cam la 800 metri. Dar va mai dura...

Pentru Oana:

Internetul de la Romtelecom e foate OK, daca iei pachet de TV, internet si telefon fix ai o gramada de reduceri, un fix wireless si un modem wireless. Nu iti pun "farfurii", totul e prin cablurile gata trase prin pereti. La abonamentul de 6 Mb fluiera ca si viteza, atat extern cat si intern.

Ca si drumuri, ce sa zic, depinde de la o zi la alta. Cat se va mai lucra la centura va mai fi aglomerat dimineata, dar se merge. De exemplu, eu merg pana langa Ikea si inapoi, dimineata pe la 8 si seara la 6. Cateodata fac 15 minute dar se mai intampla sa fac si jumatate de ora. Pana la Unirii maxim 45 minute - 1 ora, prin Mogosoaia, stanga la Doi Cocosi pe Sisesti (aici mergi cam 4-5 km cu 100-110, asa se merge...) apoi Ion Ionescu de la Brad, dreapta spre Casa Presei Libere si asa mai departe. Cand se va termina cu pasajul Baneasa, va fi si mai bine. Iar la anul, cand se va "inchide" centura, s-a terminat definitiv cu aglomeratia in Mogosoaia si Chitila.

Se poate iesi dimineata si prin Chitila, dar e coada mare pana la giratoriu, la centura. O vreme se putea merge pe o strada paralela cu soseaua, dar s-a cam prins Politia si dimineata stau de paza.

A, bine ai venit!
___________________________

Pentru vecini:

Facem curat pe langa complex, pana nu vine zapada?

#268
NicuPop

NicuPop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.11.2009
Multumesc mult pentru răspuns. Azi am văzut si noi complexul si una din dileme asta era: ce Facem cu pitica:) O seara buna! Nicu

#269
Oana22A

Oana22A

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.11.2009

 la3chi0ru, on 14th November 2009, 21:24, said:

Salut,

Pentru Nicu:

Sunt doua gradinite bune in Chitila (Voinicel si inca una) si parca mai e una la Rezidenz. Plus ca se deschide una la nici 300 de metri de complex (Gradinita David), exact la iesirea spre Mogosoaia.

Loc de joaca special amenajat nu e, dar curtea si gradina se pot "transforma", daca nu ar exista vecini care sa fie deranjati de galagie. Ca si parc, la 2 km e Parcul Mogosoaia, care e lipit de domeniile Palatului Mogosoaia, cu multa verdeata, lac, locuri de picnic si mult are curat.

Ar mai fi si padurea Chitila, am vazut ca pe malul lacului, dincolo de pod, se face plaja, gratare (din pacate), se pescuieste etc. Plus ca se va deschide un parc dendrologic, peste drum de complex, cam la 800 metri. Dar va mai dura...

Pentru Oana:

Internetul de la Romtelecom e foate OK, daca iei pachet de TV, internet si telefon fix ai o gramada de reduceri, un fix wireless si un modem wireless. Nu iti pun "farfurii", totul e prin cablurile gata trase prin pereti. La abonamentul de 6 Mb fluiera ca si viteza, atat extern cat si intern.

Ca si drumuri, ce sa zic, depinde de la o zi la alta. Cat se va mai lucra la centura va mai fi aglomerat dimineata, dar se merge. De exemplu, eu merg pana langa Ikea si inapoi, dimineata pe la 8 si seara la 6. Cateodata fac 15 minute dar se mai intampla sa fac si jumatate de ora. Pana la Unirii maxim 45 minute - 1 ora, prin Mogosoaia, stanga la Doi Cocosi pe Sisesti (aici mergi cam 4-5 km cu 100-110, asa se merge...) apoi Ion Ionescu de la Brad, dreapta spre Casa Presei Libere si asa mai departe. Cand se va termina cu pasajul Baneasa, va fi si mai bine. Iar la anul, cand se va "inchide" centura, s-a terminat definitiv cu aglomeratia in Mogosoaia si Chitila.

Se poate iesi dimineata si prin Chitila, dar e coada mare pana la giratoriu, la centura. O vreme se putea merge pe o strada paralela cu soseaua, dar s-a cam prins Politia si dimineata stau de paza.

A, bine ai venit!
___________________________

Pentru vecini:

Facem curat pe langa complex, pana nu vine zapada?


Multumesc frumos,

Se pare ca vom fi vecini nu numai de bloc, dar si de serviciu...eu lucrez vis-a vis de Ikea...:)

Oana

#270
la3chi0ru

la3chi0ru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007
Unde? Victoria Business Park?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate