Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

Salariu Zara

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#1
jessicaba

jessicaba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.11.2007
Stie cineva ce salarii ofera magazinele "Zara"?

#2
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
vara'mea lucreaza acolo...in jur de 10 mil...dar se intra greu...

#3
silvia71

silvia71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.06.2007

View Postalina85, on Nov 13 2007, 16:42, said:

vara'mea lucreaza acolo...in jur de 10 mil...dar se intra greu...

De curiozitate(...am motivele mele :) )ce program de lucru este pt. acest salariu?

#4
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
pai cred ca se lucreaza...in ture...ajungi sa lucrezi evident si in week-end...depinde cum vorbesti...daca esti student..cand ai cursuri...oricum cred ca e program de 8 ore...
dar e mult prea obositor...

#5
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postalina85, on Nov 14 2007, 10:19, said:

pai cred ca se lucreaza...in ture...ajungi sa lucrezi evident si in week-end...depinde cum vorbesti...daca esti student..cand ai cursuri...oricum cred ca e program de 8 ore...
dar e mult prea obositor...

si comisioane si astea nu se iau? :rolleyes:
o prietena lucreaza la un magazin din unirii ca vanzatoare si mai rar sa ia pe luna 2000 lei...ca vanzatoare ;)

#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
poate daca presteaza pentru patron, comision de stat in genunchi

#7
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
Cand va aud ce creduli sunteti..parca ati trai cu apa :( cine DRACU iti da TIE 20 DE MILIOANE ..vanzator la chiscu' de pe colt :mellow:
Doar daca vorba lui mosotti ..presteaza ceva :naughty: sau minte ;)

#8
sitdownex2me

sitdownex2me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 19.09.2007

View Postunu_suparat, on Nov 14 2007, 13:58, said:

Cand va aud ce creduli sunteti..parca ati trai cu apa :( cine DRACU iti da TIE 20 DE MILIOANE ..vanzator la chiscu' de pe colt :mellow:
Doar daca vorba lui mosotti ..presteaza ceva :naughty: sau minte ;)
LOL mi-ai luat vorbele din taste :P
De parca romania duce lipsa de fete tinere frumoase care sa stea sa atraga clienti, trebuie sa le mai si platesti cu 20+ milioane ^_^

#9
adds

adds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 08.10.2007

View Postalina85, on Nov 13 2007, 16:42, said:

vara'mea lucreaza acolo...in jur de 10 mil...dar se intra greu...
Cum adica "se intra greu"? Ce-i asa mare brinza in a fi vinzatoare?

#10
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postunu_suparat, on Nov 14 2007, 13:58, said:

Cand va aud ce creduli sunteti..parca ati trai cu apa :( cine DRACU iti da TIE 20 DE MILIOANE ..vanzator la chiscu' de pe colt :mellow:
Doar daca vorba lui mosotti ..presteaza ceva :naughty: sau minte ;)

tu de comision din vanzare ai auzit? :rolleyes:

#11
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
io cand aud de Zara ma apuca o mila fata de cei care cumpara de acolo, ca aproape imi dau lacrimile. Cum poate tugulanul roman sa cumpere niste carpe naspa rau care prin alte parti sunt de 4 pana la 7 ori mai ieftine.

#12
robertmihaileanu

robertmihaileanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 27.08.2007

View PostTIC, on Nov 14 2007, 15:02, said:

io cand aud de Zara ma apuca o mila fata de cei care cumpara de acolo, ca aproape imi dau lacrimile. Cum poate tugulanul roman sa cumpere niste carpe naspa rau care prin alte parti sunt de 4 pana la 7 ori mai ieftine.
Da, dar alea sunt aduse din Europa in timp ce cele din Zara din Dragon! Eeeeeeeeeeee!!!!!!!!!

Se pare ca unii de pe aici nu prea sunt la curent cu criza de forta de munca din Bucuresti... In Capitala, salariul mediu este de 11 milioane, net. Asadar, 10 milioane pentru un angajat, chiar si vanzatoare, nu e mult. In plus, vorba lui kappa, exista comisioane din vanzari. Si, ca sa va faceti o idee cam cat de mare poate fi un comision din vanzari haideti sa va spun ca am prieteni care lucreaza in CC-ul unui operator de telecomunicatii si care castiga in jur de 10-11 milioane net/luna numai din comision pentru un job part-time! Iar suma asta nu e una de top, e una obisnuita pentru unul care isi da cat de cat interesul. :)

Nu ca as vrea sa va stric placerea romaneasca de a va da cu parerea chiar daca n-aveti habar despre ce e vorba...

#13
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007

View Postkappa_man84, on Nov 14 2007, 14:55, said:

tu de comision din vanzare ai auzit? :rolleyes:
Da am auzit dar + comision ..tot nu ajungi la 20 de milioane decat ....stii tu :lol:

View Postrobertmihaileanu, on Nov 14 2007, 15:27, said:

...lucreaza in CC-ul unui operator de telecomunicatii si care castiga in jur de 10-11 milioane net/luna numai din comision pentru un job part-time! Iar suma asta nu e una de top, e una obisnuita pentru unul care isi da cat de cat interesul. :)

Nu ca as vrea sa va stric placerea romaneasca de a va da cu parerea chiar daca n-aveti habar despre ce e vorba...
Alt mincinos+credul :lol: da-mi place ca va bateti cu pumnu in piept ca sunteti cunoscatori

Edited by unu_suparat, 14 November 2007 - 16:13.


#14
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postunu_suparat, on Nov 14 2007, 16:12, said:

Da am auzit dar + comision ..tot nu ajungi la 20 de milioane decat ....stii tu :lol:


Si eu eram la fel ca tine de convinsa ca vanzatoarele castiga putin. Si da, castiga putin. Dar nu si vanzatoarele din Mall. De asta m-am convins cand mi-au cazut in mana niste state de salarii ale angajatelor unui magazin din Mall. N-are importanta magazinul.

#15
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
spalau bani -_-

#16
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postpunkt, on Nov 14 2007, 16:58, said:

spalau bani -_-

Curatatorie ecologica?

#17
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007

View PostBebeluska, on Nov 14 2007, 16:43, said:

Si eu eram la fel ca tine de convinsa ca vanzatoarele castiga putin. Si da, castiga putin. Dar nu si vanzatoarele din Mall. De asta m-am convins cand mi-au cazut in mana niste state de salarii ale angajatelor unui magazin din Mall. N-are importanta magazinul.

Deci ..lamurire .."zara" e in vre-un mall ? :huh nu de alta dar nu sunt din bucuresti si n-am de unde sa stiu :P
Daca e intr-un mall..atunci da...am vorbit eu prostii ..dar daca e supermarket ceva...slabe sanse ...:D

Edited by unu_suparat, 14 November 2007 - 17:33.


#18
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
da e in mall....si unele chiar se lauda ca lucreaza ca vanzatoare....cam aiurea...dar tre sa manance si ele o paine

si eu sunt de parere ca preturile sunt mult mai mari pentru ce ne ofera...eu mi-am luat cateva tricouri de acolo...si ca material sunt ca si alea de 20 ron din Carref...
dar una e sa le spui prietenelor ca ti-ai cumparat din mall de la zara...si alta din piata de la domenii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate