Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau
 Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 

Din 10 octombrie, vh1 gratis pe internet.

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
P2p Tv

P2p Tv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.10.2007
Salut. Din 10 octombrie. 2007 , www.p2ptv.xm.com va inaugura un server mult mai sigur si mai bun. Dorim sa dedicam acest server canalului interactiv de muzica vh1,respectiv vh1 romania cand se va lansa. Serverul va fii in fiecare zi online,adica vom incerca sa difuzam streamul de la orele 12:00 pana tarziu
in noapte daca este cazul.
care vor sa participe la aceasta actiune pentru a avea stream non-stop sa ma contacteze pe Y!M sebi_m21. Tot ce va trebuie e sa aveti macar un tv-tuner
si un software ca vlc, sau encoder9.  va multumesc.  :coolspeak:  :coolspeak:

#2
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 28.04.2005
Pe bune?
Cei de la Viacom stiu? :nonobad:

#3
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,390
  • Înscris: 05.09.2005
stiu? :D
sau vor sti ?:D


asta e intrebarea :D
the the

cred ca amicul nostru nici nu stie ce  este viacom .

no offence :). Poate ma insel :)

]

Edited by a_d_y, 05 October 2007 - 14:31.


#4
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
dat toti ceilalti care transmit astfel de streamuri la diverse canale, credeti ca au vreo baza legala? :) Si in fond ce ma intereseaza pe mine daca stiu sau nu cei de la Viacom? :) Le plangeti de mila cumva? :)) Spor cu canalul tau!!!

#5
adrion

adrion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 12.05.2007

View PostSilviudeep, on Oct 6 2007, 14:07, said:

dat toti ceilalti care transmit astfel de streamuri la diverse canale, credeti ca au vreo baza legala? :) Si in fond ce ma intereseaza pe mine daca stiu sau nu cei de la Viacom? :) Le plangeti de mila cumva? :)) Spor cu canalul tau!!!


ce e viacom??

#6
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postadrion, on Oct 6 2007, 16:59, said:

ce e viacom??

http://www.viacom.com/default.aspx
http://en.wikipedia....com_(1971-2005)
http://en.wikipedia.org/wiki/Viacom

#7
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005
Am vizitat si eu site-ul lor. Spun ei ca pe langa ultra tv mai difuzeaza si alte programe. Dar nu am gasit nicaieri ce trebuie facut ptr. a le viziona.

Edited by fabian23, 06 October 2007 - 16:51.


#8
P2p Tv

P2p Tv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.10.2007
Probabil pagina noastra de internet a suferit niste modificari,dar cand ulta tv-i offline puteti viziona celelate televiziune intr-un simpatic player (http://www.p2ptv.xm.com/live_tv.html)
Repet, Ultra tv functioneaza zilnic intre orele 15:30-22:00 iar s-d de la 12:00.
Momentan suntem in pregatire pentru a lansa streamul special dedicat lui vh1 europe.

#9
P2p Tv

P2p Tv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.10.2007

View PostSilviudeep, on Oct 6 2007, 14:07, said:

dat toti ceilalti care transmit astfel de streamuri la diverse canale, credeti ca au vreo baza legala? :) Si in fond ce ma intereseaza pe mine daca stiu sau nu cei de la Viacom? :) Le plangeti de mila cumva? :)) Spor cu canalul tau!!!


ai perfecta dreptate,in fond este un serviciu 100%,si nu facem bani de pe urma sa. in plus mai emit din cand in cand si pe tvu sau pe sopcast.
sunt deja multi ca mine care fac acest gest. iar daca pe unii dintre voi va preocupa viacom,stati linistiti ca tot ce iese de pe serverul nostru e pe propia
raspundere.

#10
Mr.xp

Mr.xp

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.10.2007
P2ptv, dar cum fac sa dau de vh1? stiu ca il vei lansa pe 10 oct. dar nu te intreb degeaba,ca am vazut ca l-ai dat ieri vreo 2 ore.
Acuma vad ca-i axn sci-fi. faci teste sau chiar ai dat drumul la server?

#11
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 28.04.2005

View PostMr.xp, on Oct 6 2007, 19:51, said:

P2ptv, dar cum fac sa dau de vh1? stiu ca il vei lansa pe 10 oct. dar nu te intreb degeaba,ca am vazut ca l-ai dat ieri vreo 2 ore.
Acuma vad ca-i axn sci-fi. faci teste sau chiar ai dat drumul la server?
Am senzatia ca va jucati cu focul...nu o spun ca pe o amenitare dar "inconstienti" ca voi nu prea am vazut pana acum.
Daca detineti un domeniu si un server faceti ce vreti? ei bine va inselati.
Daca cei de la Viacom doreau ca VH1 sa fie on-line stati linistiti ca nu va asteptau pe voi pentru a face acest lucru...
Stiti ce a patit Youtube cand a urcat pe server materiale Viacom? i-au dat in judecata.
Treaba voastra...este ultima somatie in public.
Cheers.

#12
Mr.xp

Mr.xp

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.10.2007
REPET! tot ceea ce iese de pe streamuriile noastre sunt private si ne asumam raspunderea pentru ele.

Noi nu suntem o firma,un site ca youtube sau mai stiu eu ce. Sunt deja multi ca mine ce le fac stream la posturiile lor (mtv,vh1) si culmea
doar suntem in romania. Eu nu fac afaceri,de pe urma sa. suntem doar un grup de tineri care se ocupa in principiu cu broadcastul si din lipsa de preocupatie
am decis sa facem broad la toate televiuniile de pe cablu rcs&rds.


Ciudat ca numai tu pomenesti de viacom, tu ca telespectator online,nu trebuie sa-ti faci griji de viacom.

#13
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 28.04.2005
Ma dragalasilor,
Se pare ca invocati necunostinta de cauza...ei bine fiecare este obligat sa stie legea. Ce este atat de greu de priceput ca ceea ce faceti este ILEGAL!
Dim moment ce providerul de servicii (in cazul nostru VH1) nu presteaza servicii online de broadcast (nu ca nu poate ci ca nu vrea)...nu vrea pentru ca el isi ia banii din distributia de pe cablu si publicitate. Ce este atat de greu de inteles?
Ca este un sistem bine pus la punct iar voi il fraudati prin faptul ca luati serviciul numit VH1 care nu este gratis si il dati mai departe gratis in public....so?
Copii rataciti prin monitoare ce sunteti...starngeti bani si cumparati-va antene satelit pentru al urmari...invatati sa dati bani pentru servicii abonativa la DTH etc...asta este sistemul. Ca daca era pentru voi in apartament nu era bai dar il dati la lume bre...intelegeti odata.
ps. or sa va contacteze cei de la Viacom. :lol:

#14
Mr.xp

Mr.xp

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.10.2007
Bine ca unii dintre noi sunt mai bine informati......nu serios.

Vom incerca sa comutam pe nat geo wild. o sa-i spun lui p2ptv

Edited by Mr.xp, 08 October 2007 - 15:36.


#15
P2p Tv

P2p Tv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.10.2007
wai am si ras azi,dar cu lacrimi  :D  ...... cred ca prietenul nostru confunda lucruriile. nu , chair a luat-o razna  sa nu zic mai rau
pai tu stii cati fac broadcast la vh1 in special la mtv????????? sunt o gramada am sa-ti dau un exemplu,i-a viziteaza www.andromedanet.com
si sa-ti dau un exemplu si mai bun i-a consulta aplicatia lui stargate numita STAR remote chat,acolo ai in prostie vh1 si mtv. si tu mai pomenesti de viacom
mai ales ca noi facem vre 8 ore zilnic broadcast????? vai ce a mai ras. hi,hihi!
ca sa-ti mai zic una buna si calda,noi nu facem stream de pe ip-ile propiii nu ca sa ne ascundem ci ca avem toti ip dinamic. buna poanta  :peacefingers:

Edited by P2p Tv, 08 October 2007 - 15:49.


#16
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 28.04.2005
Vorbim pe fond sau pe forma?

#17
P2p Tv

P2p Tv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.10.2007
@ the the

te rog sa-mi dai un link sau sa citezi o lege din romania care interzice sa faci broadcast la televizuniile de pe cablu si te voi crede. deoarece america si romania
au legi diferite. si nimeni nu-i in masura (legal) sa te deie in judecata sau sa te acuze din moment ce in romania nu scrie nicaieri. asa ca. capisi?

Edited by P2p Tv, 08 October 2007 - 16:41.


#18
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View PostP2p Tv, on Oct 8 2007, 17:40, said:

@ the the

te rog sa-mi dai un link sau sa citezi o lege din romania care interzice sa faci broadcast la televizuniile de pe cablu si te voi crede. deoarece america si romania
au legi diferite. si nimeni nu-i in masura (legal) sa te deie in judecata sau sa te acuze din moment ce in romania nu scrie nicaieri. asa ca. capisi?


Art. 18. — (1) Imprumutul public consta in punerea la dispozitia unei persoane, cu titlu gratuit, pentru utilizare, a originalului sau a copiei unei opere pentru o perioada de timp determinata, prin intermediul unei institutii care permite accesul publicului in acest scop. Imprumutul public nu necesita autorizarea prealabila a autorului.
(2) Imprumutul public da dreptul titularului dreptului de autor la o remuneratie echitabila.
(3) Dispozitiile alin. (2) nu se aplica la:
a) originalele sau copiile unor opere scrise, din biblioteci publice;
B) proiectele de structuri arhitecturale;
c) originalele sau copiile operelor de arta aplicata produselor destinate unei utilizari practice;
d) originalele sau copiile operelor, in scopul comunicarii publice, ori pentru a caror utilizare exista un contract;
e) lucrarile de referinta pentru utilizare imediata sau pentru imprumuturi intre institutii;
f) operele create de autor in cadrul contractului individual de munca, daca acestea sunt utilizate de catre cel care a angajat autorul, in cadrul activitatii obisnuite.
(4) Dispozitiile alin. (2) nu se aplica in cazul imprumutului public realizat in scop educativ ori cultural, prin institutii recunoscute potrivit legii sau organizate in acest scop de catre autoritati publice.
(5) Imprumutul public al unor opere fixate in inregistrari sonore sau audiovizuale nu poate avea loc decat dupa
6 luni de la prima difuzare a operei.
Art. 19. — Dreptul de comunicare publica prin intermediul inregistrarilor sonore sau audiovizuale reprezinta dreptul exclusiv al autorului de a autoriza comunicarea catre public a unor lecturi, interpretari muzicale sau scenice ori a altor forme de fixare a operei sale in inregistrari sonore sau audiovizuale.
Art. 20. — Dreptul de difuzare secundara reprezinta dreptul exclusiv al autorului de a autoriza comunicarea catre public a operei sale, ulterior primei difuzari, prin oricare dintre mijloacele prevazute la art. 13 lit. g), h), i), j) si l).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate