Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR
 AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License

Noul degresant universal
 Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7
 Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...
 

Sistem Audio 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#19
glycon

glycon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.10.2005
Le aduce noi?Ofera si garantie?

#20
Djice

Djice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.10.2005
dap, dar nu mai sunt numai silvercrast.. la 229 parca

#21
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Nu stiu de ce nu ai trecut in lista si logitech x-530,mi se par cele mai bune in segmentul asta de pret pana in 3 milioane

Uite aici mai multe detalii despre boxele astea
http://price.ro/spec..._x-530_6541.htm

#22
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

View PostDjice, on Jul 24 2006, 16:47, said:

Nu stiu ce sa zic,  eu m-am ratacit.. si eu caut un sistem home theater dar cred ca prea m-am complicat. Ma uit la tehnologie, THX, Dolby D, AC3,... etc.-etc. in primul rand ma uit sa fie sofisticat sa aiba de toate hardware, in al doilea rand nici macar nu stiu exact ce inseamna astea. Recomandati-mi un asemenea sistem si sa fie pana la 5 mil.. doresc sa investesc 3 mil max in sistem.

THX nu e decat un sistem de asigurare a calitatii sunetului, iar ptr sistemele audio "ptr acasa" spun unii ca nu ar fi decat o gaselnita de marketing. Acest sistem este in general folosit in cinematografele care se respecta. Un sistem audio "certificat THX" e de obicei destul de scump.

In rest, sisteme pana in 5 milioane... Genius 5.1 SW, varianta din lemn sau Logitech x-530. Acum depinde si ce DVD player ai hotarat sa iei. Daca imi permiti o idee....E-Boda plus unul din cele doua sisteme si te-ai ales cu un   home cinema "home made" de toata frumusetea. Si asta cu DOAR 6-7 milioane. Un Eboda cu firmware "neoficial" by MTZ face toti banii. Asta daca te intereseaza in egala masura sa vizionezi si DivX-uri. Daca esti dispus sa scoti ceva mai multi bani din buzunar atunci ca DVD player iti recomand un Pioneer sau un Yamaha.

#23
Djice

Djice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.10.2005
:) nu, imi trebuie un Home theater pur si simplu la calculator.. dar vreau sunet cu calitate maxima, am eu un amplif Fisher 2x130W si boxe groundig farte frumoase... dar astea au si design dar mai mult pt calitatea sunetului as dori.. chiar am cumparat cu prietenul meu (pt el) un un Genius 5.1 whood, sincer ma asteptam la mai mult, putin am fost dezamagit... nu as cumpara modelul asta incat ca este una din cele mai cunoscute modele, sincer ma atrage un Red Star cu cei 200W RMS.. inca nu sunt decis.

#24
glycon

glycon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.10.2005
• @ galeo : Nu am trecut Logitech X-530 pentru ca n`am avut nici o oferta.Am pus in lista doar sistemele la care aveam oferta.
• @ Djice : Pe mine m`au sfatuit cativa sa nu ma uit la cei 200 de W pentru ca nu`s pe bune si am inteles ca firma e una fantoma(ceva gen aparatura facuta pe vapor)si ca s`ar mai auzi si aiurea...

#25
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

View PostDjice, on Jul 25 2006, 20:57, said:

:) nu, imi trebuie un Home theater pur si simplu la calculator.. dar vreau sunet cu calitate maxima, am eu un amplif Fisher 2x130W si boxe groundig farte frumoase... dar astea au si design dar mai mult pt calitatea sunetului as dori.. chiar am cumparat cu prietenul meu (pt el) un un Genius 5.1 whood, sincer ma asteptam la mai mult, putin am fost dezamagit... nu as cumpara modelul asta incat ca este una din cele mai cunoscute modele, sincer ma atrage un Red Star cu cei 200W RMS.. inca nu sunt decis.

Mda, mi se pare mie sau faci confuzie intre un sistem audio si un home theater?

Geniusul de care iti vorbesc are 3600W PMPO. Adik in watti REALI are 120. :D PArca voiai "claritate" si nu ...volum.

In plus daca tot ai ce spui ca ai... ce nevoie mai ai de un sistem 5.1 la calculator??????

Edited by robertino1, 26 July 2006 - 16:42.


#26
Djice

Djice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.10.2005
:) stiu cat are geniusul, cand am zis ca vreau claritate.. ma refeream la calitatea sunetului. De ce daca vreu sa am si volum atunci nu pot avea claritate.. nee.. Iar asta ce am eu e doar stereo si atat, cred ca este o diferenta cand ai amplificate fiecare canal imparte. Cu genius chiar asta a fost 120W RMS... ma gandeam asta trebuie sa "bubuie" si m-am iselat. Daca crezi ca ai un sistem cat de cat.. iti ofer la schimb amplifu' :)

#27
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Daca vrei sa "bubuie" scoti banu din buzunar si il dai pe mult laudatul Logitech Z5500. NU te "incurci" cu sisteme "tacute". :console:

In privinta ofertei...Multumesc dar ma multumeste "tacutul" meu sistem desi uneori vecinii mei nu ar fi de parere ca aceasta eticheta i se potriveste. (si nu ma refer doar la vecinii DIN bloc).

Edited by robertino1, 27 July 2006 - 17:26.


#28
glycon

glycon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.10.2005
• @ robertino1 : Ce sistem ai?

#29
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Acesta.

#30
icristi90

icristi90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.04.2006
Ca tot vorbeati de sisteme 5.1 ... aruncati un ochi si aici ;) http://www.cel.ro/si...sung-ht_p1200-l

Veniti la mine sa jucati CS pe nenorocirea asta :))

Edited by icristi90, 30 July 2006 - 09:48.


#31
glycon

glycon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.10.2005
• @ robertino1 : OK,merci.
• @ icristi90 : Mda,numai ca sitemu` tau face 4300 iar io vreau sa cheltui 300.Cam mare diferenta,nu?

#32
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003

View Postglycon, on Jul 30 2006, 14:50, said:

• @ icristi90 : Mda,numai ca sistemu` tau face 4300 iar io vreau sa cheltui 300.Cam mare diferenta,nu?

Era DOAR o invitatie care nu implica platirea unei sume de bani in schimbul "serviciului" de a simti, cel putin auditiv, cum suna pe la vreo 500W un "head-shot". :coolspeak:

#33
glycon

glycon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.10.2005
Pai s`atunci sa inteleg ca`ti place sa vezi cum sufera lumea langa tine? :D

#34
glycon

glycon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.10.2005
^:thumbup:^

#35
glycon

glycon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.10.2005
:thumbup:

#36
deejay_byker

deejay_byker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.02.2006
ia-ti genius sw 5.1 e super tare!il am eu acasa in dormitor :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate