Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 

Sistem Audio 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#37
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006
merita sa mergi pe Genius :)

#38
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
Si eu am genius ... ma multumeste foarte mult . Vecini nu mai spun nimic saraci :D  :P

#39
AzureDeath

AzureDeath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.09.2007
Asa.. deci nu am un buget foarte mare pt asta... vreo 350RON... dar imi trebuie ceva cât mai bun.. cel mai rentabil mi se pare  Genius SF-HF 5.1 150RMS care sunt la 300RON... aveþi alte sugestii?

Edited by antinari, 06 November 2007 - 19:38.
softpedia nu e mIRC!


#40
KodrutZ

KodrutZ

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 17.05.2006

View PostAzureDeath, on Sep 22 2007, 01:04, said:

asa.. deci nu am un buget foarte mare pt asta... vro 350RON... dar imi trebuie ceva kt mai bun.. cel mai rentabil mi se pare  Genius SF-HF 5.1 150RMS kre is la 300RON... avetzi alte sugestii?

Sugestia numarul 1: pune mina pe manualele de limba romana si invata sa scrii cum trebuie.
Sugestia numarul 2: http://www.pcgarage....lansing/vs4221/
Sugestia numarul 3: http://www.pcgarage....ech/z-4e-black/
Sugestia numarul 4: daca tot e sa fie 5.1, incearca http://www.pcgarage....logitech/x-540/

Eu unul am Logitech X-230, insa daca ar fi sa aleg si ar trebui sa ma limitez la bugetul tau, as lua Altec 4221 fara sa ma gindesc de doua ori (le-am auzit, si pot spune ca fac toti banii). In gama asta de pret, decit un 5.1 indoielnic, mai bine un 2.1 pe cit posibil serios (deh, BOSE nu face sisteme pentru bugete de-astea de austeritate, ca la noi).

#41
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
Altec VS4221 am eu si nu-s mare lucru, mai ales la medii. Basul e puternic, dar suna cam aiurea, nu pot sa explic..
In banii aia cele mai bune mi se par Microlab Pro3.

#42
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Altec Lansing FX4021. Nu`ti lua 4121 sau 4221, nu merita bani si sunt doar bas si inalte.

#43
dadu1991

dadu1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 09.01.2006
eu am un logitech x-540 + creative SB audigy se

foarte multumit de ele si cred ca este vreo 380 lei totalul

#44
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006

View Postmnezo, on Sep 22 2007, 02:18, said:

Nu`ti lua 4121 sau 4221, nu merita bani si sunt doar bas si inalte.
Amen brother, nu-mi mai iau rahaturi din astea de plastic cat oi trai. Iar Logitech e-n aceeasi barca cu Altec, tampenii din plastic la suprapret. De-abia astept sa le vand pe astea si sa iau microlab pro 2 sau 3.

#45
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View Postdizzee, on Sep 22 2007, 12:08, said:

Amen brother, nu-mi mai iau rahaturi din astea de plastic cat oi trai. Iar Logitech e-n aceeasi barca cu Altec, tampenii din plastic la suprapret. De-abia astept sa le vand pe astea si sa iau microlab pro 2 sau 3.
dizee, ai dreptate cu Logi si Alte... am fost la Carre4, am testat toate sistemele si eram gata gata sa iau un Hercu 5.1 sau Logi 5.1 de acolo, pret in jur de 270 ron, insa in drum spre casa am oprit pe la Selgr ca vazusem niste Microabe 2.1. nu mi-au convins nici alea asa ca m-am indreptat spre raionul de cuptoare cu microunde. Si... acolo, langa sistemele Home Cinema cu pretentii am dat peste ele: Platinium 5.1 cu telecomanda IR, sw de 30W si 5 sateliti de cate 15W. iti spun ca suna al naibii de bine si natural plasticul ala si ti le recomand cu mare convingere. SW-ul e totusi ceva lemn nu plastic, iar pretul: 170 ron.
A, sa nu uit: inainte de asta am dus inapoi 2 sisteme Microlab inapoi la Toren... stii tu, si mi-am luat banii inapoi. NU lua Microabe.

Edited by mirch_bam, 22 September 2007 - 17:18.


#46
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007
Vreau sa imi iau un sistem audio 5.1 (banuiesc ca a-ti mai auzit fraza asta de nspe mii de ori... :Dj: ). Am  citit cam tot ce am gasit pe e-shop-urile din ro, si am ajuns la urmatoarea concluzie, dar pana atunci datele de intrare :
         Se da o camera de cca. 20m^2, se doreste o asezare (spatiala a satelitilor) ca si la carte in scopul obtinerii unei "experiente audio   :notangel: "  (cu bani putini  :cursing:) filme de pe pc si muzica : NU vreau galagie/volum maxim ci vreau calitate si calitate  . Pe viitor se intrevede si un DVD player .....
         Totodata vreau sa imi cumpar si un card audio Creative AUDIGY  pentru ca am citit daca vrei sunet nu prea il obtii cu cel onboard.
          Iata sistemele care intra in discutie:
           Problema e ca Genius din cate am citit are cam multe hibe.....asa ca iese din calcul (temporar). Mai raman Logitech-urile si Creative.
Din cate am citit x530 specifica System Compatibility  :DVD player iar la x540 nu specifica acest lucru..... . X540 se poate pune la un dvd player? pentru ca vreau sa il pot conecta si la PC cat si la un dvd player...
   Si de la posesorii de Logitech: ce lungime au cablurile de la sateliti : am auzit ca sunt cam scurte......
     Se poate compara Creative cu Logitech?
Astept pareri.

#47
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,266
  • Înscris: 11.10.2006
Daca vrei calitate si sa te tina Genius pica. Creative sunt cam scumpe pentru ce ofera si nu m-au impreionat deloc.
Logitech - are si calitate si pret/performanta buna. Daca nu vrei volum, este cea mai buna alegere logitech. Eu as merge pe Logitech x-540, nu stiu sa iti zic de conexiuni. Am ascultat un Logitech X-530 si am fostmultumit de calitate.
Daca nu vrei volum, poti sa te multumesti si cu placa de sunet on board (unele sunt multumitoare), depinde de buget. Daca vrei calitate maxima, ia si o placa de sunet Creative  :thumbup:  . Diferenta oricum se simte.

In prezent, eu am Genius. Volum este, calitate mai putina decat Logitech. Il am de ceva timp si nu am avut probleme cu el.

Edited by lopi, 28 September 2007 - 12:45.


#48
lopi

lopi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,266
  • Înscris: 11.10.2006

View PostKodrutZ, on Sep 22 2007, 01:20, said:

Sugestia numarul 1: pune mina pe manualele de limba romana si invata sa scrii cum trebuie.
Sugestia numarul 2: http://www.pcgarage....lansing/vs4221/
Sugestia numarul 3: http://www.pcgarage....ech/z-4e-black/
Sugestia numarul 4: daca tot e sa fie 5.1, incearca http://www.pcgarage....logitech/x-540/

Eu unul am Logitech X-230, insa daca ar fi sa aleg si ar trebui sa ma limitez la bugetul tau, as lua Altec 4221 fara sa ma gindesc de doua ori (le-am auzit, si pot spune ca fac toti banii). In gama asta de pret, decit un 5.1 indoielnic, mai bine un 2.1 pe cit posibil serios (deh, BOSE nu face sisteme pentru bugete de-astea de austeritate, ca la noi).

In banii astia si eu recomand - Logitech X-230 - pentru un apartament si o utilizare obisnuita ajunge. Intre Genius 5.1 si Logitech X-230, as merge pe Logitech. Daca vrei obligatoriu ceva 5.1 si calitate, depaseste bugetul.

PS: Am Genius.

#49
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Logitech X-530 sau X-540....se aud cam la fel.
Daca vrei calitate la sunet GENIUS CADE!

#50
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
Desi nu sunt fratele lui lopi si eu am tot Genius dar iti recomand TOT Logitech.  :D Nu iti fac aceasta recomandare pentru ca nu imi place Geniusul. Sistemul pe care il am eu e super ok, din pacate nu se mai fabrica. A fost inlocuit de cel care se pare ca face multe probleme utilizatorilor (cel din linkul tau) asa ca ..... Logitech scrie pe un viitor sistem al tau. :P

Edited by robertino1, 30 September 2007 - 11:09.


#51
ddan_87

ddan_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 05.01.2007
ce ati alege dintre urmatoarele sisteme audio, si de ce?
SISTEM 5.1 MICROLAB vs CREATIVE vs LOGITECH

Edited by antinari, 06 November 2007 - 19:14.


#52
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View Postddan_87, on Oct 25 2007, 23:21, said:

ce ati alege dintre urmatoarele sisteme audio, si de ce?
Microlab m-au dezamagit si pe mine si pe un prieten din Bucuresti (modele diferite). Nu zic "NU MICROLAB", dar ar fi bine sa te documentezi bine de tot inainte de a lua un sistem de la ei, ca au multe si multe din ele nereusite.
Logitech si Creative... firme la care platesti si un pic de nume aiurea, insa as merge pe Logitech, depinde de model, nu putem generaliza.
Oricum eu am cautat acum 2 luni un sistem decent pentru o camera obisnuita de bloc... dintre vreo 15 marci/modele pe care am pus urechea prin vreo 3 magazine mari, m-as fi indreptat catre un sistem Logitech sau unul Hercules care costau amblele in jur de 270 ron. Intamplarea a facut insa sa trebuiasca sa dau intai o tura prin alt magazin, unde am gasit o "pocnitoare" de Platinuim, mult mai bine dotata si mult mai ieftina (170 ron).. inca ma felicit pentru alegere. :D

#53
Viktor1985

Viktor1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 28.08.2007
Pai zi si ce sisteme exact vrei. Aleas doar nume de firma. Si toate au produse bune sau mai putin bune... Logitech x530 e ok de exemplu!

Edited by Viktor1985, 26 October 2007 - 20:19.


#54
kynouky11

kynouky11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.10.2007
sal am si eu un logitech x 530. am o problema.
nu stiu de ce se aude cu intreruperi cate o data. am impresia ca e de la priza sau d la fluctuatiile de curent( de genu cand cineva aprinde o lumina in casa se intrerupe).

trebuie priza speciala? exista asa ceva ?

ms

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate