Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

Ce operatori VoIP (telefonie prin internet) cunoasteti?

- - - - -
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#55
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
La ultimele 2 reincarcari am avut pe langa cei 10 euro, odata doar 0,5 euro in plus, ca taxa de plata ? dar pe care nu o au de mult timp iar a 2-a oara a aparut si tva-ul de 2 euro rezultand tot 12,5 euro.

Edited by a21alex, 02 January 2008 - 02:59.


#56
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
sal am incercat si eu sa platesc credit la www.lowratevoip.com/ sau NONOH prin moneybookers insa imi da eroare la incercarea de a confirma numarul de telefon pt securitate!

#57
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
si la mine da eroare si la voipdiscount si 12voip la moneybookers sau paypal. doar cu VISA am reusit

#58
daniel.grigorescu

daniel.grigorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 06.12.2006
Platiti cu VISA: Simplu, Rapid, Comod, Ieftin !

Am facut cel putin 50 de tranzactii online cu cardul meu VISA Electron de la Raiffeisen si nu am avut NICIODATA probleme.
Deci...

#59
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Pe mine nu mă încântă ideea de a plăti direct cu cardul, așa ca folosesc intermediarii. M-am lovit de ceeași problemă și am rezolvat-o cu o soluție de pe forum. Număr de USA, de la AOL. Odată trecut de verificarea numărului am reușit să încarc contul. Eroarea care apărea la mine era cu un cod 040 parcă.

#60
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

View PostMaterium, on Jan 11 2008, 00:51, said:

Pe mine nu mă încântă ideea de a plăti direct cu cardul, așa ca folosesc intermediarii. M-am lovit de ceeași problemă și am rezolvat-o cu o soluție de pe forum. Număr de USA, de la AOL. Odată trecut de verificarea numărului am reușit să încarc contul. Eroarea care apărea la mine era cu un cod 040 parcă.
si nu ne detaliezi si noua te rog cum ai procedat cu numarul de state.....

#61
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Pai l-am luat de la AOL, am instalat programul lor de IM, am setat in voipbuster ca fiind număr principal, apoi când m-au sunat, am setat ca numărul ăla să fie cel apelat, am introdus un cod parcă, after de bip și gata. E un topic în care mă lovisem și eu de problema asta. Parcă KALOO mi-a dat ideea asta. Interesant e că pe numărul de AOL poți fi sunat de oriunde. Era chiar fun să vorbesc cu sora mea, eu de laptop, ea de la PC, folosind unul IM-ul celor de la AOL pe care suna celălalt de pe voipbuster.

#62
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004

View PostMaterium, on Jan 12 2008, 23:53, said:

Pai l-am luat de la AOL, am instalat programul lor de IM, am setat in voipbuster ca fiind număr principal, apoi când m-au sunat, am setat ca numărul ăla să fie cel apelat, am introdus un cod parcă, after de bip și gata. E un topic în care mă lovisem și eu de problema asta. Parcă KALOO mi-a dat ideea asta. Interesant e că pe numărul de AOL poți fi sunat de oriunde. Era chiar fun să vorbesc cu sora mea, eu de laptop, ea de la PC, folosind unul IM-ul celor de la AOL pe care suna celălalt de pe voipbuster.
ms, am intalat si eu programul, insa nu am gasit (sau nu m-am prins eu) unde se seteaza sau se cere numarul de telefon...unde te inregistrezi pt a primi numarul!

#63
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005
despre nonoh ce parere aveti? pana acum am folosit 12voip, care mai nou nu ma mai lasa sa sun desi mai am 20 free days si voipdiscount de care sunt multumit, dar nu are Romania pe lista tarilor free si mai nou nu mai au nici sms-urile free.

nu as vrea sa incarc din nou 10 euro pe 12voip si apoi sa am surpriza ca nu pot suna, asa ca m-am gandit sa incarc 10 euro pe nonoh. am vazut ca are apeluri free in romania, sms-uri cu 1 cent. a mai folosit cineva serviciile lor? sunt mai buni decat 12voip? cei 10 euro ii poti folosi ca la voipdiscount sau se folosesc doar pt free days?

#64
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
eu mi-am incarcat contul la smsdiscount, cu ajutorul unui coleg de forum, insa dupa doua zile de la incarcarea contului am constatat ca au scos gratuitatea apelurilor catre romania si alte cateva tari (cred ca ei lasa astfel de pferte pana strang un anumit numar de utilizatori ce folosesc serviciile catre destinatia respectiva si apoi scot gratuitatea.

#65
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Ei bine nu mai reușesc să găsesc unde era opțiunea respectiva. Am impresia că cei de la AOL nu o mai oferă. Am încercat să fac o activare de cont de la betamax, dar nu am găsit opțiunea, așa că am folosit tot numărul meu de US.

#66
zacker

zacker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2007
UPC nu are servicii de VoIP?

Edited by zacker, 23 January 2008 - 20:52.


#67
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,573
  • Înscris: 20.10.2006
Nu stiu sa aiba UPC Romania.

#68
daniel.grigorescu

daniel.grigorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 06.12.2006
@zacker Sa fim seriosi, UPC nici serviciile pe care le au nu-s in stare sa le ofere la un standard calitativ. Iar daca ar avea si ar practica aceleasi preturi prohibitive si ar oferi aceiasi calitate sa fie la ei acolo, sa n-aud de ei !

@Materium Dar exista IP-Kall, 100% FREE, in 2 minute iti iei numar de US de la ei si se activeaza aproape instantaneu, cu conditia sa ai un cont sip, cu EUROVOICE, CLICK-PHONE si VOIP-FONE merge 100% ca am incercat eu, cu SMARTCALL / NETMASTER in schimb NU MERGE.

@alin179 Despre NONOH am o parere foarte buna, folosesc serviciul asta de 3 luni, depinde la ce vrei sa il folosesti. Daca faci contul ca sa vb gratis pe fix in RO merita, calitatea e foarte buna, pe mobil insa se aude foarte prost, cel putin asa am observat eu. Italia Mobil (super tarif, 8 centi pe minut) se aude de asemenea foarte bine. SMS-uri am trimis pe Orange si pe Voda si au ajuns aproape instantaneu, deci e OK. Faza tare e ca apare la "Sender" numele contului, deci daca o sa-ti alegi ca nume de cont "basescu" sau un nr de tel aia o sa apara, faza super tare. Sa fii atent insa ca alea 300 de minute pe saptamana sunt de fapt 150, ca se imparte la 2. Oricum, 600 de minute free pe luna mi se pare mai mult decat OK, eu nici 200 nu vb. Si mai ziceau unii ca oferta Romtelecom e buna  :D

#69
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
de ateva zile..dupa ce am luat credit la smsdiscount si au modificat tarifele, patesc un lucru ciudat...indiferent ce site de la betamax accesez...NONOH, SMSDISCOUNT....etc...nu se mai incarca, pe ip-ul meu...la lat calculator din aceeasi retea merge ...
site-ul nu este cazut, mai ales ca aplicatia de sms-discount merge instant fara probleme...

#70
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Curata fisierele temp si internet temp. Eventual incearca sa accesezi saiturile respective cu ajutorul unei pagiini de proxy (proxy.org). Daca nici pe alea nu vezi nimic inseamna ca au o problema.

View Postvad, on Jan 23 2008, 17:49, said:

...dupa doua zile de la incarcarea contului am constatat ca au scos gratuitatea apelurilor catre romania si alte cateva tari (cred ca ei lasa astfel de pferte pana strang un anumit numar de utilizatori ce folosesc serviciile catre destinatia respectiva si apoi scot gratuitatea.

Mai degraba, ofertele sunt retrase din cauza abuzurilor romanilor!
Noua ca natie daca ni se da o mana o luam si pe aialalta...ca nu se stie... si cat merge merge cat nu..nu! Tipic romanesc!
In concluzie
ne meritam soarta! :D

Edited by a21alex, 26 January 2008 - 00:12.


#71
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
Ca să nu mai deschid un topic nou, am și eu o întrebare legată de VoIP. Pe mine mă interesează o soluție pentru situația următoare. Să zicem că iau un număr de la un oprator și instalez softul lor pentru a vorbi. Există vreo posibilitate ca apelurile să fie redirecționate automat către softul de fax (practic, pe mine nu mă interesează apelurile de voce, ci doar să-l folosesc ca fax "permanent" dar fără a fi legat la linia telefonică)?

#72
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005

View Postzaboss, on Feb 5 2008, 18:41, said:

Ca să nu mai deschid un topic nou, am și eu o întrebare legată de VoIP. Pe mine mă interesează o soluție pentru situația următoare. Să zicem că iau un număr de la un oprator și instalez softul lor pentru a vorbi. Există vreo posibilitate ca apelurile să fie redirecționate automat către softul de fax (practic, pe mine nu mă interesează apelurile de voce, ci doar să-l folosesc ca fax "permanent" dar fără a fi legat la linia telefonică)?


de ce nu-ti faci cont aici? primesti free un numer de telefon  si faxurile le primesti in mail

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate