Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Ce operatori VoIP (telefonie prin internet) cunoasteti?

- - - - -
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#19
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
eu acum sun cu 6 centi minut in olanda pe fix cu cartela belltell...vorbesc 70 min de pe o cartela de 20 de lei. am incercat cu skype- nu accepta cardul pe moneybookers, cu yahoo am vb vreo 2-3 zile si apoi mi-au suspendat creditul pe motiv ca sunt din romania. cu 12voip nu reusesc ca platesc nicicum...ajung la faza unde tre sa ma sune pt confirmare si oricum as pune nr meu +40. 004... etc zice ca da eroare. ceva mai ieftin ar fi?  e careva care a platit prin ordin de plata la skype? m-ar interesa niste detalii.

#20
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
KALOO tu pana la urma ce solutie folosesti. In aceeasi cautare sunt si eu. Pe 12voip nu am reusit sa fac nimic, nici macar cu numar de US, am resusit pe voipbuster. Mie imi trebuie in special Spania, Germania, Italia si astia sunt ok ptr. ce vreu eu. Momentan eu folosesc Globe7, ma ajunge un cent pe minut, deci e ok. Ma intereseaza in schimb o solutie de genul celor oferite de 12voip in care ptr. un credit lunar poti telefona nelimitat. Ma ajunge mai ieftin asa, deoarece uneori ajung si la 500 de minute pe saptamana. Cand am facut contul la G7 era si acolo oferta asta. Imi pare rau cu am acceptat oferta lor cu 120$ pe an plus un telefon voip gratuit pentru convorbiri nelimitate timp de 12 luni. Deci daca ai solutii asemanatoare te rog sa mi le prezinti si mie.

#21
fotoland

fotoland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 06.11.2007
Salut!
Uite aici cateva site-uri pentru VOIP.
Primele doua site-uri cred ca sunt cele mai bune. Daca ai nevoie de credit te pot ajuta, sunt reseller pentru toate aceste servicii.
Ai minute gratuite in Romania, multe tari din Europa, America, Canada, China, Australia si multe altele.
Daca mai ai intrebari, astept sa ma contactezi.

www.12voip.com
www.lowratevoip.com
www.dialnow.com
www.justvoip.com
www.internetcalls.com
www.poivy.com
www.nonoh.net
www.voipwise.com
www.voipcheap.com
www.voipbuster.com
www.voipbusterpro.com
www.freecall.com
www.voipdiscount.com
http://www.sipdiscount.com/

#22
cibononi1

cibononi1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.11.2007
de astia ce ziceti www.eurovoice.ro
merge si fara abonament,poti sati incarci contul,tarifele mi se par ok

#23
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcibononi1, on Dec 12 2007, 04:26, said:

de astia ce ziceti www.eurovoice.ro
merge si fara abonament,poti sati incarci contul,tarifele mi se par ok
daca eurovoice e ok, atunci ce sa mai zic de 12voip ? 12voip e gratis fata de eurovoice. Eurovoice e jaf pe fata raportand la siteurile Finareea- Betamax (adica alea mai sus cu un post)

#24
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Buna seara.


Am incercat sa cumpar credit de pe NONOH si de pe DIALNOW,cu mastercard ,dar mereu primesc eroarea 40.

Cine a incercat si a reusit sa cumpere credit va rog sa imi explice si mie ce este de facut.


Va multumesc!

#25
daniel.grigorescu

daniel.grigorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 06.12.2006

View Postmihainet76, on Dec 13 2007, 21:59, said:

Buna seara.


Am incercat sa cumpar credit de pe NONOH si de pe DIALNOW,cu mastercard ,dar mereu primesc eroarea 40.

Cine a incercat si a reusit sa cumpere credit va rog sa imi explice si mie ce este de facut.


Va multumesc!

Eu am cumparat credit pe NONOH acum 2 luni folosind cardul meu Visa Electron de la Raiffeisen. Nu am avut nicio problema, in 2 minute am completat datele cardului si in urmatorul minut a si intrat suma in cont, chiar am fost placut surprins.

Habar n-am la ce eroare te referi, mie imi merge fara nicio problema, daca ai putea sa dai si niste detalii ar fi si mai bine.

Daca ai semnat contractul pentru Internet Banking ar trebui sa poti face fara nicio problema tranzactii online, daca nu contacteaza banca emitenta, s-ar putea ei sa aiba solutia, eu am cardul asta de 2 ani si am platit cu el atat in Romania cat si in afara si nu mi l-a refuzat nimeni niciodata, deci sunt foarte multumit.

#26
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

View PostKALOO, on Dec 12 2007, 20:15, said:

[...]Eurovoice e jaf pe fata raportand la siteurile Finareea- Betamax [...]
Jaf pe naiba. Eurovoice înseamnă suport non stop, legături de calitate și profesionalism.
Betamax este într-adevăr un jaf, ce-i drept, un jaf ieftin. Diferența e undeva între BMW și Lăstun.
Mai e și Smartcall dar calitativ e sub Eurovoice, dar e un pic mai ieftin.
Acuma nu zic că Betmax e inutil dar nu te poți baza numai pe ei.

Edited by jafpefata, 16 December 2007 - 06:04.


#27
szv

szv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 05.10.2007
voipdiscount .cel mai bun
12voip - axat pe sms-uri
voipcheap
etc.

#28
szv

szv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 05.10.2007

View Postfotoland, on Nov 18 2007, 17:23, said:

Salut!
Uite aici cateva site-uri pentru VOIP.
Primele doua site-uri cred ca sunt cele mai bune. Daca ai nevoie de credit te pot ajuta, sunt reseller pentru toate aceste servicii.
Ai minute gratuite in Romania, multe tari din Europa, America, Canada, China, Australia si multe altele.
Daca mai ai intrebari, astept sa ma contactezi.

www.12voip.com
www.lowratevoip.com
www.dialnow.com
www.justvoip.com
www.internetcalls.com
www.poivy.com
www.nonoh.net
www.voipwise.com
www.voipcheap.com
www.voipbuster.com
www.voipbusterpro.com
www.freecall.com
www.voipdiscount.com
http://www.sipdiscount.com/

astea formeaza o retea? si eu folosesc cateva din ele . am ajuns sa folosesc dupa ce am vazut reclama in celalte .
apartin unui grup?

#29
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View Postszv, on Dec 16 2007, 06:16, said:

astea formeaza o retea? si eu folosesc cateva din ele . am ajuns sa folosesc dupa ce am vazut reclama in celalte .
apartin unui grup?
da, te-ai prins si tu, tin de Betamax-Finareea , companie germano-elvetiana din cate am priceput.

#30
Modelator

Modelator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.06.2007

Quote

Draga utilizator Eurovoice Prepaid,
Asa cum ti-am promis, astazi iti prezentam noile tarife pentru serviciul Eurovoice Prepaid.
Astfel, incepand cu 20 Decembrie 2007, vei putea suna in orice retea fixa din Romania cu 2,5 eurocenti si cu 8,9 eurocenti in orice retea mobila din Romania. Si nu uita, tarifarea se face la secunda dupa primul minut!
De asemenea, incepand cu 20 Decembrie 2007, te invitam sa vizitezi noul website Eurovoice.
Era si timpul! Ca aveau printre cele mai mari tarife.

#31
daniel.grigorescu

daniel.grigorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 06.12.2006

View PostModelator, on Dec 18 2007, 21:26, said:

Era si timpul! Ca aveau printre cele mai mari tarife.

Mi-ai luat-o inainte! :D

Am apreciat intotdeauna calitatea serviciului EUROVOICE si a serviciilor EUROWEB in general.

Ce folos ca sun cu 5 centi pe mobil in RO de pe NONOH daca de multe ori se aude ca un c_r?

Daca am un apel important si tin foarte mult la calitate, eventual daca vreau sa inregistrez convorbirea, tot EUROVOICE o sa folosesc, sunt cei mai buni, incercati sa apelati un numar de mobil intai de pe SMARTCALL si apoi de pe EUROVOICE si o sa vedeti care este MAREA diferenta. :coolspeak:

Iar acum ca au scazut tarifele...

Edited by daniel.grigorescu, 19 December 2007 - 02:41.


#32
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Smartcall aveau un atu cu acei 4,5 ct pe mobil la formarea 0997xxxxxxxx dar cum nici acela nu mai funcționează.. Singurul avantaj rămâne la abonament unde dau moka adaptorul.

#33
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Cei care vreti apeluri VoIP catre GSM la tarife mici puteti folosii alte solutii.

ex. vrei Orange + Vodafone + Cosmote
Ai nevoie de 3 terminale mobile cu bluetooth + 3 adaptoare USB bluetooth + 1 server Asterisk.
Vodafone cartela 200 min./4E - 0,02E/min
Orange cartela 200 min./4E - 0,02E/min.
Cosmote cartela 150min./3E - 0,02E/min.
Pentru Asterisk se foloseste chan_mobile care functioneaza prin bluetooth.
Bineinteles ca se pot folosii si alte combinatii de cartele, fiecare in functie de ce nevoi/posibilitati are :)

Aici gasiti chan_mobile si detalii de instalare:
http://www.chan-mobile.org/

Edited by Ignition, 19 December 2007 - 10:46.


#34
frioan

frioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 15.03.2003

View PostIgnition, on Dec 19 2007, 10:45, said:

Cei care vreti apeluri VoIP catre GSM la tarife mici puteti folosii alte solutii.

ex. vrei Orange + Vodafone + Cosmote
Ai nevoie de 3 terminale mobile cu bluetooth + 3 adaptoare USB bluetooth + 1 server Asterisk.
Vodafone cartela 200 min./4E - 0,02E/min
Orange cartela 200 min./4E - 0,02E/min.
Cosmote cartela 150min./3E - 0,02E/min.
Pentru Asterisk se foloseste chan_mobile care functioneaza prin bluetooth.
Bineinteles ca se pot folosii si alte combinatii de cartele, fiecare in functie de ce nevoi/posibilitati are :)

Aici gasiti chan_mobile si detalii de instalare:
http://www.chan-mobile.org/
Suna interesant ce zici, dar din pacate m-am tot uitat pe site la Vodafone si chiar nu am vazut pe nicaieri oferta de care zici tu :( ..adica 200 min cu 4 euro .... cel mai ieftin ce am gasit e 10 centi/minut in reteaua lor la orice ora. POate ai tu un link cu o oferta mai buna ? Doar in felul acesta s-ar justifica investitia in 3 mobile+ adaptoare   :peacefingers:

PS: PE de alta parte oricum ideea in sine e f buna, si daca intradevar RDS lanseaza oferta cu 8 centi/min pe orice mobil si 2 centi pe fix si moka intre fixul si mobilul lor.. atunci vrianta cu asterix va face adevarate minuni :)

Edited by frioan, 19 December 2007 - 11:19.


#35
Modelator

Modelator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.06.2007

View PostIgnition, on Dec 19 2007, 10:45, said:

Cei care vreti apeluri VoIP catre GSM la tarife mici puteti folosii alte solutii.
Depinde si cat vorbesti si de unde suni.
Daca nu esti in Romania, insa suni spre retelele romanesti cam 100 min/luna, nu cred ca are rost bataia de cap cu Asterisk, cartele, terminale mobile pt 4-5 Euro economie (presupunand ca-ti gazduiesti serverul cu uptime minim 23/24h moca si ti-l configurezi singur pe hardware pe care-l ai deja).

#36
daniel.grigorescu

daniel.grigorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 06.12.2006

View PostModelator, on Dec 19 2007, 11:38, said:

Depinde si cat vorbesti si de unde suni.
Daca nu esti in Romania, insa suni spre retelele romanesti cam 100 min/luna, nu cred ca are rost bataia de cap cu Asterisk, cartele, terminale mobile pt 4-5 Euro economie (presupunand ca-ti gazduiesti serverul cu uptime minim 23/24h moca si ti-l configurezi singur pe hardware pe care-l ai deja).

Mda.

Varianta propusa de Ignition este foarte buna, de fapt excelenta, insa doar daca faci trafic mai marisor, adica daca vorbesti mai mult de 100 - 150 de minute pe luna, sau daca mai ai si alti "parteneri", altfel 100% nu merita investitia, plus ca acele optiuni nu sunt valabile decat o luna de zile, deci daca nu consumi cel putin 70% din minute in mod constant CHIAR nu merita.

Mai bine folosesti EUROVOICE / BETAMAX la tarife mai mari dar ai MULT MAI PUTINA BATAIE DE CAP.

Pentru maxim cateva sute de mii de lei vechi salvate nu merita complicatia, pentru trafic mai mare insa ideea este EXCEPTIONALA. :coolspeak:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate