Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

companie offshore in Belize

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
vipunderground

vipunderground

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.07.2007

 zsogyo, on Sep 1 2007, 02:09, said:

DATE DE ÎNMATRICULARE
Metoda de înmatriculare/înregistrare Memorandumul si Statutul trebuie semnate de fondatori. Fondatorii trebuie sa fie persoane locale autorizate în acest scop.
Statutul companiei:

Companie de Afaceri Internationala (I.B.C.).
Legislatia aplicabila: Dreptul Comun - Legea privind Companiile Internationale, 1990.
Sufixe posibile la numele companiei: Ltd., Limited, Incorporated, Inc., S.A., Corp., Corporation.
Restrictii legate de numele companiei: Termenii Bank, Imperial, Insuarance, Chamber of Commerce, Trust, Trustee si Royal nu pot aparea în numele companiei.
Timpul de înmatriculare

2-3 saptamâni.
ofera, la acelasi pret, companii ready-made în Belize. În cazul achizitionarii unei companii ready-made, actele si documentatia pot fi întocmite în numai o ora. Pentru detalii si lista acestor companii ready-made, contactati firma noastra!

OFERTA SPECIALA
Taxe de constituire, inclusiv taxe anuale pentru primul an.
Companie ready-made în Belize cu director nominalizat si împuternicire autentificata. 2540 USD
Taxe platibile din al doilea an.
Taxe si impozite anuale, sediu registrat si agent registrat, director nominalizat si împuternicire autentificata. 1545 USD

cred ca e destul , am sters numele companiei ca nu vreau sa fac reclama ,oricum nu stiu cum vrei sa faci inmatricularea daca vrei sa vinzi in romania  tot o sa platesti taxa dar bafta
Nu vreau sa vand in romania vreau sa tin masina pentru mine , imi poti spune cum se inmatriculeaza un autoturism cu ajutorul unei companii offshore ?

#20
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

 vipunderground, on Aug 29 2007, 03:58, said:

As dori si eu sa aflu cum pot infiinta o companie offshore in Belize ( cum trebuie sa procedez practic, unde trebuie sa ma duc ce trebuie sa fac , as dori sa fac acest lucru singur fara a mai fi nevoie de alte persoane  ) si care sunt costurile infiintari unei astfel de companii.
Mentionez ca doresc sa infiintez o astfel de companie pentru a evita taxa de prima inmatriculare auto ( cate masini pot inmatricula cu ajutorul acestei companii , le pot vinde dupa inmatriculare ? ,  iar in cazul in care dupa un an nu platesc taxele si compania nu va mai exista ce se va intampla cu autorurismele ? )
  Ma poate ajuta cineva ?
Ai vazut cum arata un numar de inmatriculare de Belize?Eu nu am vazut si nici nu am auzit pe nimeni sa fi vazut asa ceva in Romania.
Si chiar daca s-ar putea face treaba asta iti dai seama ca masina trb sa ajunga cel putin o data in Belize, pentru inmatriculare?

Off TOPIC.
Eu am pe cineva in Miami-Florida care poate trimite masini in Romania si poti circula nelimitat cu procura.In statul Florida se plateste o singura data impozit pe masina (la cumparare, 6%) si o data pe an 50$ taxa de numar.Masina nu necesita revizii gen ITP pentru a circula, deci nu trebuie sa se intoarca masina in US.Cat despre asigurare carte verde nu e nevoie daca platesti aici RCA-ul.
Masinile in US sunt mult mai ieftine decat in Europa (dezavantaj faptul ca majoritatea sunt pe benzina si au cutii automate).Transportul te costa 1200$ pana la Hamburg.
Si eu am de gand sa imi iau ceva de acolo, cred ca un X5 de 3000 benzina.Acolo, un model 2001-2002 il gasesti si la 17000$.

Edited by kos_funny, 02 September 2007 - 13:05.


#21
vipunderground

vipunderground

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.07.2007

 kos_funny, on Sep 2 2007, 14:04, said:

Ai vazut cum arata un numar de inmatriculare de Belize?Eu nu am vazut si nici nu am auzit pe nimeni sa fi vazut asa ceva in Romania.
Si chiar daca s-ar putea face treaba asta iti dai seama ca masina trb sa ajunga cel putin o data in Belize, pentru inmatriculare?

Off TOPIC.
Eu am pe cineva in Miami-Florida care poate trimite masini in Romania si poti circula nelimitat cu procura.In statul Florida se plateste o singura data impozit pe masina (la cumparare, 6%) si o data pe an 50$ taxa de numar.Masina nu necesita revizii gen ITP pentru a circula, deci nu trebuie sa se intoarca masina in US.Cat despre asigurare carte verde nu e nevoie daca platesti aici RCA-ul.
Masinile in US sunt mult mai ieftine decat in Europa (dezavantaj faptul ca majoritatea sunt pe benzina si au cutii automate).Transportul te costa 1200$ pana la Hamburg.
Si eu am de gand sa imi iau ceva de acolo, cred ca un X5 de 3000 benzina.Acolo, un model 2001-2002 il gasesti si la 17000$.
pare destul de complicat

#22
tom_beron

tom_beron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 11.07.2007
deci e mai simplu sa-ti faci offshore in ...Belize :w00t:

#23
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
scopul infintarii unei comp offshore este mai degraba acela de a evita impozitele importante pe profit. este avantajos doar pentru persoane care nu au probleme sa-si plateasca itp-ul. :bandit:

oricum asta e cel mai tare topic de pe sectiunea money a softpedia. si sa te mai miri ca la noi au avut succes toate escrocheriile din lume (caritas, fni, delfin, bancorex)......oamenii astia chiar aveau nevoie de offshore.

vantu credeti ca isi plateste itp-ul in belize  :arigato:

Edited by vlad2006, 03 September 2007 - 22:59.


#24
zsogyo

zsogyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.05.2007

 vlad2006, on Sep 3 2007, 23:57, said:

scopul infintarii unei comp offshore este mai degraba acela de a evita impozitele importante pe profit. este avantajos doar pentru persoane care nu au probleme sa-si plateasca itp-ul. :bandit:

oricum asta e cel mai tare topic de pe sectiunea money a softpedia. si sa te mai miri ca la noi au avut succes toate escrocheriile din lume (caritas, fni, delfin, bancorex)......oamenii astia chiar aveau nevoie de offshore.

vantu credeti ca isi plateste itp-ul in belize  :arigato:

cea ce ai enumerat nu au avut legatura cu firme offshore cel putin nu direct caritas ? domni senatori etc. stiu unde s-au dus banii fni dormi linistit ca si vintu doarme linistit delfin si acuma merge dupa cite stiu, bancorex imprumuturi pentru elita aleasa de noi si nerambursat deci nu au avut legaturi directe dar banca romextera preluata de o firma offshore (vintu) si revinduta pentru mkb bank asta da! nu toate offshore se deschide pentru a da tepe, eschrocherii, mai degraba sa nu se deie la stat atitea impozite si e ceva normal dupa mine sa cauti cai de iesire.

#25
zsogyo

zsogyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.05.2007

 vipunderground, on Sep 1 2007, 13:04, said:

Nu vreau sa vand in romania vreau sa tin masina pentru mine , imi poti spune cum se inmatriculeaza un autoturism cu ajutorul unei companii offshore ?
nu inteleg de ce iesti axat pe offshore ce masina vrei sa inmatriculezi ? nu cred ca-ti renteaza sa deschizi firma offshore cum ti-am mai spus in primul an ai de platit pentru registrare si dupa aceia in fiecare an iarasi o suma daca nu platesti firma se radiaza automat din registrul camerei de comerti si o sa circuli fara acte legale daca vrei poti incerca sa-o inmatriculezi in slovacia acolo nu trebuie sa platesti taxa de prima inmatriculare si e mai aproape decit belize dar tot trebuie sa faci o firma si sa platesti pentru ea dupa asta trebuie sa dai in chirie masina ca sa fie legal nu  ;) deci firma are profit restul daca ai o firma ar trebui sa stii contabilitate impozite etc. nu-mi place sa spun dar pentru tine singura solutie ramine inmatricularea la noi in tara daca nu vrei sa lucrezi pe firma offshore. daca tot vrei apeleaza la o firma care se ocupa de inmatriculare firmelor offshore si cere mai multe detali din cite stiu se poate inmatricula doar iachturi si avioane dar poate se rezolva si autoturisme

Edited by zsogyo, 04 September 2007 - 06:52.


#26
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

 kos_funny, on Sep 2 2007, 14:04, said:

...

Off TOPIC.
Eu am pe cineva in Miami-Florida care poate trimite masini in Romania si poti circula nelimitat cu procura.In statul Florida se plateste o singura data impozit pe masina (la cumparare, 6%) si o data pe an 50$ taxa de numar.Masina nu necesita revizii gen ITP pentru a circula, deci nu trebuie sa se intoarca masina in US.Cat despre asigurare carte verde nu e nevoie daca platesti aici RCA-ul.
...

Te-ai interesat, stii sigur ca se poate plati RCA in Romania pentru o masina inmatriculata in alta tara ? Si ai idee cat costa ?
Intreb pentru ca am auzit la un prieten care vroia sa circule aici cu o masina inmatriculata in Italia cum ca RCA-ul ar fi intre 50 si 100 de euro pe luna pentru situatia lui... Pana la urma a ales calea mai simpla, circula cu ea un an, cat are asigurare platita in Italia, cu numere de Italia, dupa aceea o vinde la dezmembrari.

@vipunderground  Bulgaria e mai aproape decat Belize, Vanuatu, Panama etc. Si tot offshore se poate numi. Parerea mea, daca nu muti cel putin cateva sute de mii de euro pe an, e sa nu te apuci de companii offshore.

#27
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

 spe, on Sep 3 2007, 18:31, said:

Te-ai interesat, stii sigur ca se poate plati RCA in Romania pentru o masina inmatriculata in alta tara ? Si ai idee cat costa ?
Intreb pentru ca am auzit la un prieten care vroia sa circule aici cu o masina inmatriculata in Italia cum ca RCA-ul ar fi intre 50 si 100 de euro pe luna pentru situatia lui... Pana la urma a ales calea mai simpla, circula cu ea un an, cat are asigurare platita in Italia, cu numere de Italia, dupa aceea o vinde la dezmembrari.

@vipunderground  Bulgaria e mai aproape decat Belize, Vanuatu, Panama etc. Si tot offshore se poate numi. Parerea mea, daca nu muti cel putin cateva sute de mii de euro pe an, e sa nu te apuci de companii offshore.

Asa este, maxim 100 euro pe luna, dar te poti interesa la o companie de asigurari pt a fi sigur.

Treaba cu Bulgaria este valabila.Nu am informatii clare, dar am auzit pe multi ca merge varianta asta.Plus de asta am vazut multe masini cu nr de Bulgaria in Bucuresti!

Tariceneeee, se va destepta lumea si va incepe sa bage bani in bugetul Bulgariei!Si masinile vor circula in Romania, a carei atmosfera pretinzi tu ca vrei sa o protejezi!

#28
vipunderground

vipunderground

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.07.2007

 kos_funny, on Sep 4 2007, 14:26, said:

Asa este, maxim 100 euro pe luna, dar te poti interesa la o companie de asigurari pt a fi sigur.

Treaba cu Bulgaria este valabila.Nu am informatii clare, dar am auzit pe multi ca merge varianta asta.Plus de asta am vazut multe masini cu nr de Bulgaria in Bucuresti!

Tariceneeee, se va destepta lumea si va incepe sa bage bani in bugetul Bulgariei!Si masinile vor circula in Romania, a carei atmosfera pretinzi tu ca vrei sa o protejezi!
Deci eu vreau o masina de 5000 euro din germania care este non euro , am auzit cateva informatii despre companiile offshore , dar vad ca nu prea merge , ramane varianta cu BULGARIA imi poate spune cineva cum trebuie exact sa procedez , si de unde iau eu bulgar ca nu cunosc nici unu , ma duc in BULGARIA si lipesc afisuri  :lol: , trebuie sa il cinstesc si pe ala , nu ?

#29
fiberspeeder

fiberspeeder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 09.02.2006
Da' cat e taxa la masina aia de vrei sa faci asa combinatii?

#30
vipunderground

vipunderground

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.07.2007

 fiberspeeder, on Sep 4 2007, 15:45, said:

Da' cat e taxa la masina aia de vrei sa faci asa combinatii?
7155 euro

#31
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

 kos_funny, on Sep 2 2007, 14:04, said:

Ai vazut cum arata un numar de inmatriculare de Belize?Eu nu am vazut si nici nu am auzit pe nimeni sa fi vazut asa ceva in Romania.
Si chiar daca s-ar putea face treaba asta iti dai seama ca masina trb sa ajunga cel putin o data in Belize, pentru inmatriculare?

Off TOPIC.
Eu am pe cineva in Miami-Florida care poate trimite masini in Romania si poti circula nelimitat cu procura.In statul Florida se plateste o singura data impozit pe masina (la cumparare, 6%) si o data pe an 50$ taxa de numar.Masina nu necesita revizii gen ITP pentru a circula, deci nu trebuie sa se intoarca masina in US.Cat despre asigurare carte verde nu e nevoie daca platesti aici RCA-ul.
Masinile in US sunt mult mai ieftine decat in Europa (dezavantaj faptul ca majoritatea sunt pe benzina si au cutii automate).Transportul te costa 1200$ pana la Hamburg.
Si eu am de gand sa imi iau ceva de acolo, cred ca un X5 de 3000 benzina.Acolo, un model 2001-2002 il gasesti si la 17000$.
In codul rutier scrie ca poti circula cu o masina dintr-asta o singura data timp de 120 zile. ;)
Dupa aia daca p[rinzi unul de la rutiera cu sange-l plwa iti ridica placutele.
Si degeaba ai dat 1700 euro

Edited by ortega, 04 September 2007 - 16:26.


#32
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Mi se pare relativa faza cu 120 zile...ca acum nu iti mai pune stampila la vama....asa ca nu se stie pe cat ai intrat in tara

#33
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

 ddumyy, on Sep 4 2007, 18:51, said:

Mi se pare relativa faza cu 120 zile...ca acum nu iti mai pune stampila la vama....asa ca nu se stie pe cat ai intrat in tara
Pt America nu iti trebuie pasaport?
;)
Stiu ca inainte era in lege termenul de 30 zile, dar nu preciza altceva, si mergeau oamenii o data la o luna pana la granita, sa isi puna viza.
Din cate am auzit, nu mai merge treaba...
Depinde si peste cine dai.
Spui ca e abuz in serviciu etc, poate nu se mai complica :)

#34
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Pai iti trebuie pasaport...dar tu aduci cu vaporul masina in europa si apoi sanatate....ca vii cu ea la volan. Ei stiu doar cand ai plecat din state, nu cand ai intrat in romania...ca poate ai mai stat o luna prin italia  :D  Eu cand mi`am luat masina din germania si am trecut granita nu m`a intrebat nimeni nici de sanatate...

#35
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

 vipunderground, on Sep 4 2007, 16:55, said:

7155 euro
ce model e, de curiozitate?

p.s

de ce nu inregistrezi masina pe firma unui "prieten" cu firma in belize?

#36
vipunderground

vipunderground

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 31.07.2007

 bogdanan, on Sep 4 2007, 20:49, said:

ce model e, de curiozitate?

p.s

de ce nu inregistrezi masina pe firma unui "prieten" cu firma in belize?
mercedes w124 250d full  ;) 94 ( imi place mie masina asta )

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate