Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Amway - sau altfel spus ...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2089 replies to this topic

#55
rox-anna

rox-anna

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.09.2005
Ami are perfecta dreptatae in ceea cepriveste produsele. Pacat k n-am vazut acest forum mai devreme. Produsele nu au nici cel mai mic cusur pe de-asupra sunt si ieftine. Bineinteles unii nu inteleg faptul k sunt CONCENTRATE !
Iar in legatura cu pasta de dinti -asta o spun pentru ca cineva a zis k se recomanda schimarea acesteia la o luna de zile de catre Asociatia Stomatologilor- am ceva de spus: NU TREBUIE SCHIMBATA. Nu aveti de ce so o schimbati pentru k are in compozitie 5 paste de dinti (5 in 1 adica pentru cei care nu prea inteleg) si se foloseste pe periuta la dimensiunea unui bob de mazare si chiar ajunge 6 luni. Si mai contine si particule plate care nu abrazeaza dintii spre deosebire de alte produse concurente.
Si ink cva. Asociatia Stomatologilor s-a infiintat cu 10 oameni pentru ca nu avea cine sa promoveze si sa spuna oamenilor sa cumpere Colgate.

Cine vrea sa faca parte din masa de oameni ("turma") care de indata ce vad ceva nou la TV se duc buluc la cumparaturi (adica "instinct de turma") si cupara orice rahat pentru k acesta a fost promovat de un actor frumos care pe deasupra nu foloseste acel produs, nu are decat! Mie imi palce sa stiu ce pun pe fata mea, pe corpul meu, pe dintii mei si de-asta folosesc o companie cu peste 40 de anivechime. Sunt curioasa daca Colgate-ul are macar 20.

Cat despre afacere, e normal sa nu atraga pe toata lumea pentru ca NU TOATA LUMEA GANDESTE ECONOMIC si NU TOATA LUMEA ARE ABILITATI PSIHICE pentru Amway. Si, in plus, daca toti am face Amway, cine ar mai spa campul, cine ar mai munci pentru ca noi, cei inzestrati cu anumite calitati, sa avem ceea ce ne dorim? Asa e facuta lumea: unii slujesc la patron, altii ii au in subordine si ii platesc cu o suma infima (patronii).

Si ca o completare, Amway este cel mai bun lucru care mi-a iesit in cale pentru ca mi-a oferit libertatea financiara si mi-a indeplinit visele.

#56
sm0ker

sm0ker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.02.2004

Quote

Amway este cel mai bun lucru care mi-a iesit in cale pentru ca mi-a oferit libertatea financiara si mi-a indeplinit visele.
si mie...avon si oriflame... :puke:
ce reclama proasta... :lol:

#57
geo_990

geo_990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 19.04.2003
iata numai o mostra despre ce inseamna amway:
http://www.merchants...allofshame.html
google-it si o sa va piara cheful sa intrati in aceasta "afacere".

#58
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

rox-anna, on Sep 30 2005, 15:23, said:

Sunt curioasa daca Colgate-ul are macar 20.

<{POST_SNAPBACK}>


Eu-s curios daca tu ai macar 20 de ani. Informeaza-te inainte sa faci afirmatii de genul asta.

Quote

In 1873, Colgate mass-produced the first toothpaste in a jar.
In 1896, Colgate Dental Cream was packaged in collapsible tubes imitating Sheffield. Advancements in synthetic detergents made after WW II allowed for the replacement of the soap used in toothpaste with emulsifying agents such as Sodium Lauryl Sulphate and Sodium Ricinoleate. A few years later, Colgate started to add fluoride to toothpaste.

Sursa: http://inventors.abo...rs/bldental.htm

geo_990> bun linkul

#59
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

rox-anna, on Sep 30 2005, 16:23, said:

Ami are perfecta dreptatae in ceea cepriveste produsele. Pacat k n-am vazut acest forum mai devreme. Produsele nu au nici cel mai mic cusur pe de-asupra sunt si ieftine. Bineinteles unii nu inteleg faptul k sunt CONCENTRATE !

blabla

bullshit

blabla

Si ca o completare, Amway este cel mai bun lucru care mi-a iesit in cale pentru ca mi-a oferit libertatea financiara si mi-a indeplinit visele.

<{POST_SNAPBACK}>


visu tau era sa aberezi pe forum? ma intreb care dracu erau visele tale daca tu freci menta pe internet. visu meu este sa frec menta pe o insula tropicala si sa ma spal pe dinti cu lapte de nuca de cocos. cind imi voi indeplini acest vis nu voi mai fi pe internet ca sa ajut si pe altii sa-si indeplineasca visele. mai tre sa vinzi multa pasta si creme concentrate ca sa-ti indeplinesti vreun vis. deocamdata sinteti in plin cosmar: si-a dat lumea seama ca e teapa si nu mai aveti pe cine sa prostiti. ia-auzi, turma  :death: cum se numeste o adunare de amwaysti care asculta cum le explica un dobitoc cum sa prosteasca mai usor lumea? si mai isi cumpara si casete si pliante pentru asa ceva. niste timpiti cu sacosa in spinare  :death:

#60
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Moso> stai linistit ca mai sunt destui prosti. Ultima gaselnita in materie de MLM-uri pe care am auzit-o era o "afacere" cu imobiliare si masini. Adica in loc de produse Amway, aveai case si masini. Cu asta a incercat sa ma abureasca o ruda apropiata. Ma lua cu faze de genul: "Asa-i ca ai vrea sa ai casa si orice masina iti doresti? Daca intri in 'afacerea' asta poti avea bla bla bla bullshit, FARA SA MUNCESTI."  :death:
Pai daca e vorba sa-mi iau casa si masina fara sa muncesc, e clar ce gen de "afacere" e asta.

Edited by Necronomikon, 01 October 2005 - 13:40.


#61
rox-anna

rox-anna

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.09.2005

sm0ker, on Sep 30 2005, 15:37, said:

si mie...avon si oriflame... :puke:
ce reclama proasta... :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Serios, Smoker ?!

I-a povesteshte-ne shi noua...
Cum ti-a inplinit tie visele Avon?!
C achizitii  ai facut in primele 6 luni de cand faci Avon ?!
P unde t-ai plimbat decand distribui ?
Si  cum  ai renuntat la jobul tau...  ti-ai dat demisia....   sau te-au dat afara ?!....

Ashteptam q nerabdare...

#62
rox-anna

rox-anna

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 41
  • Înscris: 29.09.2005

Necronomikon, on Oct 1 2005, 13:37, said:

Moso> stai linistit ca mai sunt destui prosti. Ultima gaselnita in materie de MLM-uri pe care am auzit-o era o "afacere" cu imobiliare si masini. Adica in loc de produse Amway, aveai case si masini. Cu asta a incercat sa ma abureasca o ruda apropiata. Ma lua cu faze de genul: "Asa-i ca ai vrea sa ai casa si orice masina iti doresti? Daca intri in 'afacerea' asta poti avea bla bla bla bullshit, FARA SA MUNCESTI."  :death:
Pai daca e vorba sa-mi iau casa si masina fara sa muncesc, e clar ce gen de "afacere" e asta.

<{POST_SNAPBACK}>



E clar k nu stii nimic despre Amway...  Cine a zis k nu muncesti ?!
Se munceste in Amway. Dar se castiga in functie de asta... Tu probabil t duci la serv.  faci ceva sau te faci ca faci ceva... si iei  5-10 milioane lei [vechi] ...  8h/zi 5zile/saptamana....  sau mai rau....
Care-ti  sunt perspectivele....
Eu lucrez cat vreau si cum vreau...  totul e optional, inclusiv castigurile...

#63
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Well, rox-anna, felicitari pentru cariera, e de viitor. Comis-voyajor, pseudo-afacerist, trebuie sa fii taare mândra. Vad ca detergentul Amway e, contrar opiniei generale, excelent, se vede cum ti-a spalat perfect creierul cu fazele cu sila fata de cei care au un servici clasic, si bucuria de a avea o "afacere" si de a te îmbogati (yada yada). Mai povesteste-ne cum ti-ai schimbat masina, cum ti-ai renovat vila, toate astea lucrând lejer, când aveai tu chef, ce statut de elita a societatii ai dobândit, cum se uita prietenii la tine. Btw, ma pot baga si eu în grupul tau ? Pe fruntea ta scrie Succes, vreau si eu. Vorba aia, daca ploua cu cârnati pe strada ta, eu de ce as fugi de tine ?

#64
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
roxaaaaana, te mariti cu mine?  :death:

#65
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

rox-anna, on Sep 30 2005, 15:23, said:

Amway este cel mai bun lucru care mi-a iesit in cale pentru ca mi-a oferit libertatea financiara si mi-a indeplinit visele.

<{POST_SNAPBACK}>


La aceasta replica, mi-au sarit toate sigurantele din casa, blocul s-a inclinat cu 9,7 grade spre est, unui avion care trecea prin apropiere i-a pleznit un nit, dorel in final s-a curentat in groapa, iar albedo la pamant a devenit 0,40.

#66
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005

Ion_de_la_Raion, on Oct 3 2005, 02:07, said:

La aceasta replica, mi-au sarit toate sigurantele din casa, blocul s-a inclinat cu 9,7 grade spre est, unui avion care trecea prin apropiere i-a pleznit un nit, dorel in final s-a curentat in groapa, iar albedo la pamant a devenit 0,40.

<{POST_SNAPBACK}>



IOANE, esti penibil. :roflmao:

#67
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

rox-anna, on Sep 30 2005, 15:23, said:

Iar in legatura cu pasta de dinti -asta o spun pentru ca cineva a zis k se recomanda schimarea acesteia la o luna de zile de catre Asociatia Stomatologilor- am ceva de spus: NU TREBUIE SCHIMBATA. Nu aveti de ce so o schimbati pentru k are in compozitie 5 paste de dinti (5 in 1 adica pentru cei care nu prea inteleg) si se foloseste pe periuta la dimensiunea unui bob de mazare si chiar ajunge 6 luni. Si mai contine si particule plate care nu abrazeaza dintii spre deosebire de alte produse concurente.

<{POST_SNAPBACK}>


:D
Si cum aplatizeaza particulele alea? Da pe margine nu taie, ca nu as vrea sa ma tai in timp ce ma spal cu pasta asta minune.

#68
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Cat de balcanic este threadul asta!Are trebui sa emiteti opinii despre subiect, nu sa bateti campii. Despre subiect: orice sistem piramidal este destinat pieirii, oricat de bun este produsul oferit. Luati exemplul oricarei companii (tot se vb de Colgate) si uitati-va unde a ajuns. De ce s-ar baza cineva pe un sistem piramidal care va cadea pana la urma ( cel mai mare sistem piramidal din US a durat 40 de ani si s-a lasat cu fraude si arestari) cand te poti extinde ca si companie sa vinzi de 10 ori mai mult prin sistemul clasic - ai acces la intreaga piata, nu numai la nisa celor care cumpara astfel.

#69
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
heh ..esti pe langa, ca asta nu-i un sistem piramidal ...da' sucks anyway

#70
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Seriso? Dar cand Diamond, Silver sau iron, sau ce esti, nu se numeste ca lucreaza niste "negri" pt tine? Si daca asta nu este piramida, ce-i? SRL?

#71
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
ca info ptr tine, nu-s nimic si nici nu voi fi vreodata ... nu ca sistemul e prost ci din cauza atmosferei idioate de indoctrinare. Informatiile le am de la un prieten care lucreaza si cu care mai povestesc pe tema asta.

Cei care accepta, fac si bani, desi f mare parte o reinvestesc si de fapt sumele alea nu prea exista. Insa, dupa un timp, si dupa niste realizari pe care si le recunosc intern intre ei acolo, se obtin asa zisele drepturi de autor, care inseamna la minim in jur de 500$ platiti pe lunar, pe toata durata viatii + 1 generatia dupa tine parca.

Dupa ce muncesti niste ani, ajungi sa obtii 2,3 drepturi de acest gen care este independenta financiara cu care sunt indoctrinati toti ...insa cu pierderi semnificative a unor lucruri esentiale ...si anume viata personala. Practic, isi pierd tot timpul in planuri, sedinte, open, bla.bla ce mai au ei pe acolo, si viata trece pe langa ei. DACA sunt suficient de norocosi ajung la acea independenta financiara, dar eu personal nu vad de ce sa-mi consum viata inutil ca sa am bani de la 45 de ani incolo ...

Nu, nu este piramida si nici nu muncesti ca sclavul pentru ala de mai sus, e un fel de echipa in care aia de sus primesc mai mult si aia de jos mai putin. In plus, virful piramidei, odata ce structura de sub el devine stabila, este indepartat din varful ei, cei de sub el preiau controlul iar el o ia de la capat cu alta piramida ...sau nu de la capat, ci cu alta in devenire, ca de regula nu are 1 ci mai multe linii de dezvoltare.

#72
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Am promis sa nu mai polemizez pe tema Amway dar nu ma pot abtine. Lumea e plina de oameni-care-le-stiu-pe-toate cu vasta experienta in cine-nu-face-ca-mine-e-un-fraier.

BTW, mister 701 care este "cel mai mare sistem piramidal din US care a durat 40 de ani si s-a lasat cu fraude si arestari" ? Lumineaza-ma...

Si mai scoteti-va odata piramidele din cap! Nu de alta, da' o sa ajungeti ca Oblio...  :console:

Firma in care lucrezi nu are structura piramidala?  O fi cubica, sau sferica...  :w00t:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate