Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Amway - sau altfel spus ...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2089 replies to this topic

#37
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

gtk, on Mar 24 2005, 14:00, said:

Poate imi spune si mie cineva CINE FABRICA PRODUSELE AMWAY?

Eu din cate stiu Amway nu fabrica absolut nimic.

@Ami poate raspunzi tu... si poate ne spui de ce adaosul e asa mare: de ex. pt. pasta de dinti agentul da 125.000 si o vinde cu 250.000 sau poate mai mult... asta depaseste cu mult adaosul practicat la produse obisnuite in tot lantul producator-distribuitor-retail

<{POST_SNAPBACK}>



Nu fabrica nimic, in schimb detine branduri.

Diferenta intre produsele cumparate ca si client inregistrat si consumator extern este de 30%, nu 100% (gen diferenta 125.000 - 250.000).

Se pune accent pe faptul ca sunt produse naturale, da' de ce sunt asa de scumpe ... nu inteleg. Bine, motive exista ...ca sunt concentrate, ca sunt naturale, ca.... dar cand ai un set de oale la 60 mil (sau pe acolo) incepi sa simti ca este o problema.

#38
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

Celestin, on Mar 24 2005, 15:42, said:

dar cand ai un set de oale la 60 mil (sau pe acolo) incepi sa simti ca este o problema.

<{POST_SNAPBACK}>

Nebun nu e cine cere, nebun e cine da :)

#39
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
@ MUFA :peacefingers: Got a point!

Fratilor, pasta de dinti este 180.000
adaosul practicat de 30 %, daca cineva o vinde mai scump o face pe piele lui....  :)        :death:


Sunt si produse fabricate de Amway. Majoritatea chiar...
Fabrica se afla in orasul Ada , statul Michigan


incercati sa intelegeti inainte de critica, va rog. asa este cel mai inteligent .... zic eu

:)

#40
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
@ Celestin

Vasele respective sunt garantate timp de 30 de ani. Asta inseamna ca daca dupa 28 de ani iti dai seama ca nu sunt bune  :D , le dai inapoi si iti primesti banii.

#41
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
si inca ceva... pretul este de 41 de mil.

nimeni nu e obligat sa cumpere. Poate mai bine luati de la Zepter.... :roflmao:

#42
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Ami, on Mar 24 2005, 16:20, said:

@ Celestin

Vasele respective sunt garantate timp de 30 de ani. Asta inseamna ca daca dupa 28 de ani iti dai seama ca nu sunt bune  :D , le dai inapoi si iti primesti banii.

<{POST_SNAPBACK}>


yeah, right, ce frumoasa e viata cu amway  :death:

#43
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002

Ami, on Mar 24 2005, 16:20, said:

@ Celestin

Vasele respective sunt garantate timp de 30 de ani. Asta inseamna ca daca dupa 28 de ani iti dai seama ca nu sunt bune  :D , le dai inapoi si iti primesti banii.

<{POST_SNAPBACK}>

Ami, on Mar 24 2005, 16:20, said:

nimeni nu e obligat sa cumpere. Poate mai bine luati de la Zepter
Din singura prezentare Zepter la care am fost am retinut ca oalele lor sunt garantate lifetime. Singura problema a fost ca s-a ars ceapa la prezentare ...  :D

#44
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

mufa, on Mar 24 2005, 15:47, said:

Nebun nu e cine cere, nebun e cine da :)

<{POST_SNAPBACK}>


Da? Vezi ca este o sectiune "Bursa" pe undeva. Dute acolo si da un anunt ca vinzi oale cu 60 sau ... cum spui tu cu 41 de milioane. Sa vedem cat de normal vei fi considerat.  :D

Ami, on Mar 24 2005, 16:20, said:

Vasele respective sunt garantate timp de 30 de ani. Asta inseamna ca daca dupa 28 de ani iti dai seama ca nu sunt bune  :D , le dai inapoi si iti primesti banii.

<{POST_SNAPBACK}>


Garantie de 30 de ani? De care? Anticoroziune la oale din inox sau ce?  
:lol:  Sa nu-mi spui ca-ti mai dau astia banii inapoi dupa ce le folosesti.

later edit: informatii suplimentare(diverse):
http://www.amquix.info/Amway_lies.html

comparatii preturi:
http://www.amquix.info/amway2.txt

Edited by gtk, 24 March 2005 - 17:17.


#45
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
se cheama: "garantie pe satisfactie". adica daca nu esti multumit, ti se da banii inapoi.
Dar nu mai conteaza. Este dreptul vostru sa aveti pareri.Insa realitatea este doar una. Asa ca nu va mai obositi, pt nu veti putea schimba faptele.

Daca produsele nu erau bune, sau prea scumpe nu se vindeau asa de bine. Este adevarat ca poti prosti oamenii, chiar si cu produse proaste, insa atunci cand vanzarile tale sunt de 7 miliarde de dolari/an, asta spune multe
de asemenea uitati-va la indicele bancar al Amway si cel al bancii elvetiei si o sa vedeti ceva INTERESANT.....
Oamenii care studiaza aceste lucruri (stabilitatea de piata, indicele bancar,etc) nu sunt prosti. Si daca ei spun asa, eu cred. as fi eu cel care sunt un prost daca nu as crede.

PS. poti prosti un om , 2 , 1000, dar cand ai 4 milioane de colaboratori (noi nu suntem nici reprezentanti ai Amway, nici distribuitori, Amway nu are niciun drept asupra noastra), atunci cred ar trebui sa cercetam putin mai atent(insa pe site-uri oficiale, recunoscute in mod legal, nu pe site-uri ca mai sus)

Am o intrebare: de ce NIMENI care a dat in judecata pe Amway nu a castigat vreodata (ganditi-va ca Amway este in 86 de tari sin 1945)?
Astept raspuns....

#46
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
intrebare ... de ce minti cu aia 30 de ani garantie pentru vase ?

Garantia pe satisfactie este de 180 de zile, nu asa scrie acolo, in carticica aia, pe pagina din stanga, in partea de sus ?

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
de fapt garantia e 180 de ani, dar n-ai citit bine. si de la 100 de ani in sus primesti cite 1 milion de dolari pe zi bonus  :w00t:

#48
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005
in ultima vreme (pret de cateva luni) m-am interesat pe toate caile / sursele despre mlm,amway,etc.Toate convergspre aceeasi concluzie: MLM (multilevel marketing) ''is doomed by design" .deoarece e conceput sa se extinda la nesfarsit,ceea ce e,bineinteles IMPOSIBIL :boxing:

#49
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005

kwark, on Mar 24 2005, 11:49, said:

O intrebare nevinovata: ati vazut vreodata o factura adevarata / bon fiscal de la cel care va vinde produsele? Daca da, cinste lor, n-au decat sa-si vanda produsele bune-proaste-exceptionale sau cum or fi... Daca nu, se numeste evaziune fiscala si se pedepseste conform legilor.

<{POST_SNAPBACK}>

problema nu e ca NU e legal.Ce, tot ce e legal e si avantajos pt tine? altele sunt dezavantajele
:huh:

#50
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005

Ami, on Mar 25 2005, 11:15, said:

se cheama: "garantie pe satisfactie". adica daca nu esti multumit, ti se da banii inapoi.
Dar nu mai conteaza. Este dreptul vostru sa aveti pareri.Insa realitatea este doar una. Asa ca nu va mai obositi, pt nu veti putea schimba faptele.

Daca produsele nu erau bune, sau prea scumpe nu se vindeau asa de bine. Este adevarat ca poti prosti oamenii, chiar si cu produse proaste, insa atunci cand vanzarile tale sunt de 7 miliarde de dolari/an, asta spune multe
de asemenea uitati-va la indicele bancar al Amway si cel al bancii elvetiei si o sa vedeti ceva INTERESANT.....
Oamenii care studiaza aceste lucruri (stabilitatea de piata, indicele bancar,etc) nu sunt prosti. Si daca ei spun asa, eu cred. as fi eu cel care sunt un prost daca nu as crede.

PS. poti prosti un om , 2 , 1000, dar cand ai 4 milioane de colaboratori (noi nu suntem nici reprezentanti ai Amway, nici distribuitori, Amway nu are niciun drept asupra noastra), atunci cred ar trebui sa cercetam putin mai atent(insa pe site-uri oficiale, recunoscute in mod legal, nu pe site-uri ca mai sus)

Am o intrebare: de ce NIMENI care a dat in judecata pe Amway nu a castigat vreodata (ganditi-va ca Amway este in 86 de tari sin 1945)?
Astept raspuns....

<{POST_SNAPBACK}>

               Pot sa spun ca te inseli- iti dau numai un exemplu de proces pierdut de amway:
6/5/2000 00 2 08439 6 Superior Court of Washington for Pierce County

Amway Corporation

vs.

James B. Meade II, "Gordon, Thomas, Honeywell, Malanca, Peterson & Daheim P.L.L.C, (Attorneys for Heckart, Taylor, Schwartz and Scheibeler)

#51
espina

espina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.08.2005

Ami, on Mar 25 2005, 21:15, said:

se cheama: "garantie pe satisfactie". adica daca nu esti multumit, ti se da banii inapoi.
Dar nu mai conteaza. Este dreptul vostru sa aveti pareri.Insa realitatea este doar una. Asa ca nu va mai obositi, pt nu veti putea schimba faptele.

Daca produsele nu erau bune, sau prea scumpe nu se vindeau asa de bine. Este adevarat ca poti prosti oamenii, chiar si cu produse proaste, insa atunci cand vanzarile tale sunt de 7 miliarde de dolari/an, asta spune multe
de asemenea uitati-va la indicele bancar al Amway si cel al bancii elvetiei si o sa vedeti ceva INTERESANT.....
Oamenii care studiaza aceste lucruri (stabilitatea de piata, indicele bancar,etc) nu sunt prosti. Si daca ei spun asa, eu cred. as fi eu cel care sunt un prost daca nu as crede.

PS. poti prosti un om , 2 , 1000, dar cand ai 4 milioane de colaboratori (noi nu suntem nici reprezentanti ai Amway, nici distribuitori, Amway nu are niciun drept asupra noastra), atunci cred ar trebui sa cercetam putin mai atent(insa pe site-uri oficiale, recunoscute in mod legal, nu pe site-uri ca mai sus)

Am o intrebare: de ce NIMENI care a dat in judecata pe Amway nu a castigat vreodata (ganditi-va ca Amway este in 86 de tari sin 1945)?
Astept raspuns....

<{POST_SNAPBACK}>

Draga mea,ai vazut sau auzit cumva de persoane cu venituri pana in 5 mil. pe luna(si pe pamant :D ) sa dea 500.000 mii pe un sampon?Eu inca nu!Iti pot spune ca am incercat si cu aloe vera,avon si alte marci pe care nici nu mi le amintesc acum.M-am lovit de aceeasi bariera:lipsa banilor.Si chiar daca dai peste cativa care vor sa cumpere,daca produsele sunt atat de bune pe cat se spune si pe cat sunt de laudate,chiar crezi ca vor cumpara in fiecare luna?Romanul nostru s-a obisnuit cu tot ce apare la tv.si au si reclama agresiva.La tot ce este nou este si reticent mai ales ca acel produs nu a fost laudat nicaieri deci cu alte cuvinte nu este bun si este si foarte scump.De ce sa nu cumpere ce a folosit si pana acum si care a dat si randament si sa cumpere ceva ce nu cunoaste si de care aude ptr prima oara?Si pe deasupra,tu,investitor mai trebuie sa investesti niste bani in produse pe care habar n-ai cui le vei vinde si dupa ce ca nu te descurci cu bani de la un salariu la altul,mai arunci si pe fereastra 1.650.000 lei,pe niste produse pe care in mod normal nici mort nu le-ai fi cumparat (datorita pretului piperat).Este o zicala care aici se potriveste foarte bine."Prostia si domnia,se platesc"

#52
Ami

Ami

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 28.02.2005
Poate vrei sa spui Dragul meu   :D

Fac aceasta afacere de 1 an si jumatate si nu  am vandut NICI MACAR UN produs (NU pt ca sunt scumpe (dovada cati bani se fac luna de luna. Sunt scumpe pt cine se multumeste cu o calitate a produselor si o sanatate pe masura), ci pt aceasta afacere este MULT MULT mai mult decat vanzare de produse, noi nu facem "sacoseala", daca tu ai facut-o, intelegi si tu de ce nu merge sa castigi din vanzari. NU am nici timp si nici nu ma simt bine sa umblu prin tot orasul (sau  orasele pe unde am oameni) sa distribui produse).
Desi nu am vandut nimic, castig bani.
Trebuie sa intelegeti un lucru: noi NU suntem nici distribuitori, nici vanzatori, nici reprezentanti Amway!! Nu exista asa ceva!



PS> Apropo de cumpararea de produse in fiecare luna: Unele produse te tin si pana lka un an (Da! este adevrat si cei ce le folosesc pot confirma.) datorita faptului ca sunt F.F. concentrate.[apropo de concentratie, puteti sa va interesati sa vedeti ce fel de detergent folosesc astronautii si DE CE :peacefingers: Asta spune multe si inchide gura la multi] Asa ca daca cineva cumpara ceva de la tine, nu mai cumpara acel produs cateva luni bune (Nu cred ca este vreun produs sa te tina sub 3 luni-Vb de cele consumabile).
DECI nu poti face bani in Amway facand "sacoseala" ca altii. Nici daca vrei.

Edited by Ami, 01 September 2005 - 09:09.


#53
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
1. nu stiam ca astronautii isi spala rufele murdare pe statia spatiala  :w00t:

2. pacat ca Amway nu face prezervative. Ce misto ar fi. Prezervativ garantat 30 de ani. Platesc 60 milioane dar ma tine frate 30 de ani prezervativu' ala! Si daca se rupe il trimit inapoi.

#54
medea

medea

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 28
  • Înscris: 14.07.2005
[quote name='Necronomikon' date='Sep 1 2005, 11:47']
1. nu stiam ca astronautii isi spala rufele murdare pe statia spatiala  
----si minerii din valea jiului folosesc amway,savu fostul lider de sindicat aduce amway la cantinele minelor-poate sunte-ti curiosi de ,,nivelul gold ,,?cautati savu amway pe google

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate