Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Topic DRIVERE - IBM/LENOVO

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#55
SoReX

SoReX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.02.2007

View PostMadKat, on May 26 2009, 13:29, said:

ai luat driverele dupa model number?
oricum - fn + F5 nu activeaza decat BT-ul la T4x... incearca din network connections
Exact dupa modelul scris eticheta pe spate. Am scos placuta de pe spate, am si wireless-ul propriu zis. E foarte ciudat. Oare sa fie stricat wireless-ul?

#56
MadKat

MadKat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 29.05.2004
din bios este activ portul minipci?
si daca da esti sigur ca este buna placa?
ai posibilitatea sa incerci cu alta?

Edited by MadKat, 26 May 2009 - 19:55.


#57
SoReX

SoReX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.02.2007
Posibilitate sa incerc cu alta cam greu. Daca as fii putut as fii incercat. Este dubios fapt-ul ca in bios nu exista setare de activare si dezactivare a placi wireless. Mi-a zis cineva sa incerc sa bag bios-ul din nou. Sincer mi-e cam morcov de faza asta, ca mi-e sa nu-l bulesc de tot. Placa nu stiu daca esti buna. Is curios daca ar putea sa fie vre-o setare din placa, in sensul sa activez cumva direct de pe placa wireless.

Ce as vrea sa te intreb, gasesc placa wireless din aia interna ca a mea sa cumpar? Sa merg sa intreb la magazinele ce tin piese de laptop-uri? Sau se face doar comanda?

PS: Nici placa de retea a lui integrata nu imi merge. Mi-am luat din aia... are un slot mai lat pe lateral, intelegi de ce zic. Cand conectez mufa de la net in placa lui de retea, nu se aprinde. Mi-o vede in Device Manager, nu zice ca are nici o problema, numai atunci cand conectez mufa... nu se aprinde, ca si cum nu ar fii conectata. Asta e alta chestie dubioasa :)

#58
MadKat

MadKat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 29.05.2004
nu ai optiune de activare wireless - ai optiune de activare PCI sau miniPCI ;)
placa interna se gaseste - am si eu una de ibm chiar de vanzare  :D  ... dar nu e asta ideea aici
again - si reteaua (LAN) se poate activa/dezactiva din bios ;) - dar nu stiu... vezi sa nu fie indoiti pinii din mufa laptopului - sau poate chiar e vreun traseu intrerupt... pe neve nu pot sa zic prea multe...

#59
SoReX

SoReX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.02.2007
La ce pret ajunge placa? :)

Edited by SoReX, 28 May 2009 - 02:01.


#60
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006

View PostSoReX, on 24th May 2009, 12:35, said:

Problema arata in halul urmator: Am luat toate driverele de pe site IBM, totul merge super ok, mai putin driver-ul wireless. Cand activez prin Fn+F5 imi da mesajul: No supported wireless adapters(802.11, WAN or Bluetooth) are installed in this system. Cand ma uit in Device Manager vede placa si scrie Cisco Systems PCI Wireless LAN Adapter, DAR arata un semnul exclamarii galben pe ea.

Ce-i de facut? Multumesc celui ce-mi acorda timp.


Eu am la al meu : Intel PRO/Wireless 2200bg, 2915abg, 3945bg, 3945abg, 4965ag, 4965agn Mini PCI adapter

Si merge foarte bine. Din pacate nu pot activa sau dezactiva placa wireless dar nici nu e prea important.

http://www-307.ibm.c...8.html#wireless

#61
SoReX

SoReX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 21.02.2007

View PostSA-HE75, on 23rd June 2009, 12:47, said:

Eu am la al meu : Intel PRO/Wireless 2200bg, 2915abg, 3945bg, 3945abg, 4965ag, 4965agn Mini PCI adapter

Si merge foarte bine. Din pacate nu pot activa sau dezactiva placa wireless dar nici nu e prea important.

http://www-307.ibm.c...8.html#wireless
Inca nu am rezolvat problema. Vreau sa-mi iau placa wireles interna. Are careva potrivita configuratiei mele, ca nu am timp sa caut. ?!?

#62
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
am un laptop lenovo 3000 n500 si nu imi merge sunetul in casti sau in boxe. , prin boxele lui se aude , insa daca bag castile sau alte boxe nu se intampla nimic se aude tot in ale lui , daca a  mai patit cineva asa ceva si are driver-ul il rog sa mi'l dea si mie. multumesc

#63
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
nu are nimeni o solutie la problema mea?

#64
corabi

corabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 28.01.2009
va salut
am un lenovo S10e si am instalat xp sp2 , si pe urma sp3 , si nu reusesc sa instalez driverele , doar quick start functioneaza
http://www-307.ibm.c...ocid=MIGR-72740
de aici am luat driverele
sunt bune sau trebuie intr-o anumita ordine instalate ?

#65
king9

king9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.09.2009
am un laptop lenovo G550 G1, pe care am instalat Windows XP si vad ca nu merge sunetul desi am instalat driverul de pe site la lenovo

vreo solutie??

#66
medicueu

medicueu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.01.2007
DRIVERE IBM

http://www-307.ibm.c...cid=TCTR-MATRIX

io am cautat thinkcenter

dar puteti cauta orice,

http://www-307.ibm.c...p;validate=true

ibm drivers: 3000, ambra achivers, aptiva, ideacenter, ispirati, netvista, network center, pc 300, thin client, thinkcenter

#67
lenovot61

lenovot61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.09.2009
Salut,

Am un laptop Lenovo T61 fara drivere si am luat ce am gasit pe net http://www-307.ibm.c...MIGR-67853.html doar ca nu imi merg placa audio, reteaua wireless si USB 2.0 adica merg dar merg la viteza de 30-50 de kb/s cand copiez pe un stick ceva cu driverele de acolo! Are cineva acest laptop si imi poate face si mie o imagine iso sau o clona cu orice extensie la CD cu driverele si sa o uploadeze pe orice site de filehosting? Va rog mult!!!

Cu respect,
       Dima Eugen!

#68
lenovot61

lenovot61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 11.09.2009
Chiar nu raspunde nimeni?:(

#69
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
de system update din suita Thinkvantage ai auzit? use it with confidence!

#70
free_os

free_os

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.02.2009
Salut!
poate ma ajutati si pe mine cu pasii de instalarea driverului de sunt pe un Lenovo SL500 in SO Windows XP, am avut Vista, pe XP e sageata Laptopul, dar sunetul lipseste cu desavarsire. F1, pls

#71
cosminupt

cosminupt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 13.08.2009
Si eu am aceeasi problema si tot la SL500 insa dupa cateva incercari reusesc.driver-ul il poti descarca de pe site-ul lor.Vezi ca este o smecherie cu instalarea si anume dupa ce ai descarcat driveru` ii dai o data rulare dupa care intri acolo unde iti descarca pachetul propriu-zis ( de obicei in C:\DRIVERS\sound...) si ii dai o noua rulare.

#72
free_os

free_os

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.02.2009
salut!
esti magnific... chiar a mers, si ma chinui de 2 zile simteam ca inebunesc. Forta Poli!!!!. Cand vin in TM poate bem o bere.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate