Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 

Topic DRIVERE - IBM/LENOVO

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
155 răspunsuri în acest subiect

#91
silicipi

silicipi

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 768
  • Înscris: 18.08.2008
Am rezolvat zilele trecute, dar intr-un mod ciudat. Am instalalat cum mi-a zis de prima data colegul, driverul acela pt sunet HD si apoi am instalat driverul audio de pe site de la Lenovo, instala el ceva si dupa asta imi dadea un mare beeeeep si ma trimitea in control panel, fara alte explicatii. Intre timp am pus si SP3 si tot asa facea. Dupa ffffffffffffffffffffffff multe incercari, mi-a venit ideea sa caut sa vad ce s-a instalat in C, si am gasit separat driverul audio, adica nu in Program Files, ci in C direct, si i-am dat Instal de acolo si URAAAAAAAAAAA acum imi merge si mie sunetul cum trebuie. Am scris ce am scris mai sus deoarece trecusera  10 zile si nimeni nu si-a dat macar cu presupusul. Driverul ala e la fel cu cel de pe site de  la Lenovo dar l-am dowladat si pus bine pt siguranta.
Sper sa se foloseasca si altii de experienta mea, de asta am scris aici rezolvarea mea. Numai bine si multumesc tuturor, mai ales userului care m-a ajutat din prima cu driverul ala pt HD. Numai bine!

#92
teddddy

teddddy

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 14.02.2008
Buna Seara , am si eu un mini laptop lenovo ideapad s10e , acum 2 zile am instalat diablo 2 si la video test imi zicea "no video modes found"  am incercat sa instalez un directx 7 si un dx 10 . nu mia dat voie , numai am cd cu drivere . NFSU2 imi Mergea sacadat . rezolutie mai mare de 640 nu cred ca pot da la nici un joc . imi puteti si spune si mie ce sa fac sa meargam nijte jocuri sa nu mor de pliktiseala

#93
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.910
  • Înscris: 13.03.2010
pentru cei care doresc drivere de lenovo cautati pe pagina producatorului... eu nu am cautat driver sa nu mearga de acolo.

pentru cei care au thinkpad cu 2 placi video va pot spune din propria experienta ca NU o sa va mearga switchable graphics daca aveti windows pe 32 de biti cu patch de memorie (patch sa vada mai mult de 2 giga sau 3 giga... cat o fi).

eu mi am rupt capul vreo saptamana cu problema asta pana i am dat de cap... sper sa va ajute si pe voi

View Postteddddy, on 21st November 2010, 21:10, said:

Buna Seara , am si eu un mini laptop lenovo ideapad s10e , acum 2 zile am instalat diablo 2 si la video test imi zicea "no video modes found"  am incercat sa instalez un directx 7 si un dx 10 . nu mia dat voie , numai am cd cu drivere . NFSU2 imi Mergea sacadat . rezolutie mai mare de 640 nu cred ca pot da la nici un joc . imi puteti si spune si mie ce sa fac sa meargam nijte jocuri sa nu mor de pliktiseala

imi e tare greu de crezut ca iti va merge vre un joc pe acel calculator... nu cred ca a fost conceput pentru asa ceva...

totusi , reinstaleaza driverii placii video (cred ca e un intel ceva) si vezi daca merge...


ce configuratie este?

#94
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.041
  • Înscris: 06.11.2006
Pt Cerebro:

http://www-307.ibm.c...cid=TCTR-MATRIX

#95
jumpstyle2

jumpstyle2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 77
  • Înscris: 18.08.2011
pt un lenovo ideapad G560e, mi se pare cam simplut biosul, sunt si alte taste "secrete" care ofera setari mai multe/avansate?
sa semene cat de cat cu cel de pe desktop de exemplu unde sunt zeci de setari. :D

#96
benny-one

benny-one

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 28.11.2009
am un pc mai vechi este intr-o carcasa ibm netvista iar pe placa de baza scrie ceva de genul IBM rev1.2 si nu ii gasesc driverele ma poate ajuta cineva multumesc anticipat

#97
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.041
  • Înscris: 06.11.2006
cauta pe el serial number si iti dau eu link cu drivere :)

#98
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

Caută atent pe carcasă.
Undeva trebuie să scrie Machine Typ-ul: MT XXXX-YYY.

Cu ajutorul lui găsești pe site la Ibm driver-ele.

#99
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.689
  • Înscris: 15.06.2004
Daca nu te descurci, va trebui sa le iei separat - poti vedea aici cum - ai si linkuri directe catre site-urile producatorilor - http://forum.softped...howtopic=673139

Si trebuie sa specifici si pentru ce sistem de operare ai nevoie.

#100
benny-one

benny-one

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 28.11.2009

View PostMos_Ilie, on 17th October 2011, 16:02, said:

Salut,

Caută atent pe carcasă.
Undeva trebuie să scrie Machine Typ-ul: MT XXXX-YYY.

Cu ajutorul lui găsești pe site la Ibm driver-ele.
este un ibm netvista si caut drivere pentru Xp

#101
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.689
  • Înscris: 15.06.2004
Nu e suficient - avem nevoie de codul sau.
Uite aici cum il gasesti - http://www.pc.ibm.com/us/findpn.html

Ptr al tau, eticheta ar trebui sa se afle in dreapta panoului frontal :

Quote

NetVista - Right front panel

Daca nu, pe pagina indicata, in coltul din dreapta sus ai Automatically detect this system's model number.
Dai click pe linkul de dedesubt cu Display my model number

Fișiere atașate


Editat de eiffel, 17 octombrie 2011 - 15:36.


#102
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.196
  • Înscris: 23.12.2010
sunt suficiente driverele care vin cu laptopul in pachet?

#103
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.196
  • Înscris: 23.12.2010
nu pot activa placa video la un lenovo z570..nu stiu ce drivere sa pun, deoarce pe cd nu stiu care sunt...mentionez ca am pus win7 pe 32 biti

#104
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.441
  • Înscris: 11.11.2005
Ia vezi

#105
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.196
  • Înscris: 23.12.2010

View Postxxvirusxx, on 24th December 2011, 11:43, said:

Ia vezi
iti multumesc mult!  chiar au fst bune...craciun fericit!

#106
bobikus2000

bobikus2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 116
  • Înscris: 10.05.2005
salut, am un lenovo e520, am instalat driverul de intel pt placa video si radeonul dedicat 6630.

Rezolutia maxima in care sta este 1024x768. la driverul placii dedicate imi spune ca a fost oprit de win fiindca sunt probleme cod 43. dar ma gandesc ca si cu video integrat ar trebui sa mearga in rezolutia maxima.
Poate stie cineva ce pot face, fiindca in rez asta sunt prea mari icoanele.

Multumesc.

#107
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.250
  • Înscris: 22.04.2005
Buna ziua, am si eu nevoie de un driver pe care nu il gasesc. Laptop:  Lenovo ThinkPad T520, am facut o poza in device manager poate ajuta cu ceva. Multumesc.

Fișiere atașate



#108
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.250
  • Înscris: 22.04.2005

View Postmoroianu, on 22nd August 2012, 07:43, said:

Buna ziua, am si eu nevoie de un driver pe care nu il gasesc. Laptop:  Lenovo ThinkPad T520, am facut o poza in device manager poate ajuta cu ceva. Multumesc.


Am gasit, numai este nevoie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate