Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Topic DRIVERE - IBM/LENOVO

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#145
Maria77

Maria77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.04.2007
Am si eu o problema de vreo 2 saptamani. Laptop lenovo B50-30, asta de aici: https://www.pcgarage...-81-bing-black/

Am instalat driverul pt placa de retea, pt LAN, win8, realtek. A mers o saptamana sau asa ceva. Brusc nu mai merge, cable unplugged. Ce gresesc??

Imi spuneti daca trebuie sa instalez altceva din lista asta? http://http://suppor...-touch-notebook

Please, nu sunt prea priceuta si chiar ma scoate din sarite chestia asta. Se poate dezinstala el singur? Prima data l-am instalat de 2 ori, ca nu a mers din prima.

multumesc.

#146
Maria77

Maria77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.04.2007
Am rezolvat, mi-a explicat cineva ca trebuie sa dau disable si apoi enable iar.

#147
amadis10

amadis10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.06.2011
salutare am si eu o problema cu draiverul pt sunet la un laptop lenovo f 40. pe windows xp sp3 functioneaza draiveru este: sound max hd audio in schimb la windows 7 instaleaza doar pe record audio :hight definition audio device  . si atat difuzoru fiind marcat cu x rosu si scrie :no audio device is instaled.,am  scanat cu 3d chips si a gasit placa audio sound max 1986 hd audio am incercat mai multe draivere si spune ca sistemul nu suporta draiverele.

#148
amadis10

amadis10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.06.2011

View Postamadis10, on 02 februarie 2015 - 19:32, said:

salutare am si eu o problema cu draiverul pt sunet la un laptop lenovo f 40. pe windows xp sp3 functioneaza draiveru este: sound max hd audio in schimb la windows 7 instaleaza doar pe record audio :hight definition audio device  . si atat difuzoru fiind marcat cu x rosu si scrie :no audio device is instaled.,am  scanat cu pc wizard  si a gasit placa audio compal electronics 82801g (ich7 family)high definition audio controler. am incercat mai multe draivere si spune ca sistemul nu suporta draiverele.


#149
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Driverele la laptopul meu B50-70 au in total cam 1,57 GB. Numai driverul bluetooth singur are 860 MB :nanana:

#150
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
Salutare,

Am un lenovo thinkpad t440p , si am o problema cu un diriver de la intel.
Atat pe windows 7, cat si pe windows 8.1 , driverul Intel Ethernet Connection i217-LM , mi-l arata cu semnul exclamarii .
L-am tot reinstalat , atat de pe site-ul lenovo, cat si de pe Intel. La fel arata.


Toate functoneaza ok, doar ma enerveaza semnul exclamarii.


Ce as putea face ?

Attached Files



#151
Edy_SD

Edy_SD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 11.09.2015
Salut SoftPedia!!!

De curand mi-am cumparat un PC Lenovo ThinkCentre M55P (8811-EN6) acesta avand instalat Windows 7 Ultimate 64 bit.
Mi-am instalat un joc, dar nu puteam intra pe el deoarece nu avem placa audio instalata. De aici a inceput calvarul. Am cautat o perioada foarte lunga, am descarcat multe chestii dar degeaba, nu a mers nimic. Am incercat si cu Everest, si alte programe care iti gasesc automat driverele dar nu...
Am intrat si pe site-ul Lenovo, nu am gasit, si asa am vrut sa apelez la voi.
Sper sa ma ajutati...

Edited by Edy_SD, 29 December 2015 - 19:24.


#152
qGh0sT

qGh0sT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 10.11.2015
Folosesc Lenovo Y700-15ISK  si nu-mi functioneaza driverul pentru Power Manager Fan Control.( Am incercat tot felul de drivere, degeaba )
Sistemul de operare folosit este Windows 10 x64 Pro.

#153
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
acele tot felul de drivere de unde le-ai luat? ai incercat si prin wu?

#154
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
Are cineva drivere pentru lenovo 3000 v100?
e din 2006 si nu prea mai gasesti drivere pe internet :)
ma intereseaza in special cel audio.

#155
mfmig200

mfmig200

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 07.07.2008
Imi spune cineva cum as putea rezolva problema cu driverul de WIFI la un laptop Lenovo Thinkpad EDGE E 335 ?
Practic am instalat de pe pagina lor driverele aferente ale Win 7 dar nu functioneaza>?
V-ati intalnit cu problema asta?

A incercat cineva sa instaleze driverele de aici?
http://www.driversca...s/3355a12/69850

Edited by marius_fenchea, 18 May 2017 - 09:54.


#156
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007
Salut.
Mi-am cumpărat laptopul de mai jos. Am fost la cineva care lucrează în it sa imi puna win10, l-a pus, toate bune si frumoase, când să pună driverele a început greul. Intr-un final le-a găsit pe toate, mai puțin cel pentru placa video. 4 ore s-a chinuit si nimic.  Aveti ceva idei?
Vă mulțumesc.

https://emag.page.link/szhn6
În cazul în care nu merge linkul trec aici specificatiile:
Laptop Lenovo Ideapad S145-15IWL cu procesor Intel® Core i7-8565U pana la 4.60 GHz Whiskey Lake, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, Intel UHD Graphics 620, Free DOS, Black

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate