Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 

Ce mai fac femeile....

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Da, chiar asa! Cand trec un prag important in viata lor, sufera o deceptie sau au nevoie de o schimbare, unele femei isi schimba coafura, culoarea parului, sau isi cumpara o pereche de pantofi, vorba reclamei.

Voi la ce mici "trucuri" apelati?

#2
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
eu zic ca schimba de la o zi la alta porcu. :lol:

#3
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007
Eu de obicei imi schimb coafura si culoarea parului.....si uneori imi cumpar haine noi, complet diferite de ce port in mod normal (pe care evident ca nu le port, ca-mi trece repede starea depresiva, asa ca le fac cadou :) )

#4
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View PostBebeluska, on Jul 27 2007, 22:10, said:

Da, chiar asa! Cand trec un prag important in viata lor, sufera o deceptie sau au nevoie de o schimbare, unele femei isi schimba coafura, culoarea parului, sau isi cumpara o pereche de pantofi, vorba reclamei.

Voi la ce mici "trucuri" apelati?


Schimb des coafura...Culoarea parului mai rar ca nu sunt avantajata de prea multe culori.

#5
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
:uhuhno:  

minte de femei ... in loc sa incercati sa reparati cauza, tratati efectele :ewwpu:

#6
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postendless, on Jul 29 2007, 13:24, said:

:uhuhno:

minte de femei ... in loc sa incercati sa reparati cauza, tratati efectele :ewwpu:


ce sa-i faci, asa suntem noi mai proaste.

#7
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostBebeluska, on Jul 29 2007, 13:32, said:

ce sa-i faci, asa suntem noi mai proaste.

asta se incadreaza la categoria "scuze pentru justificarea personala a unui esec" .... ceea ce nu corecteaza cauza doar te justifica in proprii ochi : atat am putut, atat am facut.

#8
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postendless, on Jul 29 2007, 13:41, said:

asta se incadreaza la categoria "scuze pentru justificarea personala a unui esec" .... ceea ce nu corecteaza cauza doar te justifica in proprii ochi : atat am putut, atat am facut.


Nu, era o ironie la al tau "minte de femei". Nu e necesara analiza pe text.

#9
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostBebeluska, on Jul 29 2007, 13:44, said:

Nu, era o ironie la al tau "minte de femei". Nu e necesara analiza pe text.
ceea ce ilustreaza perfect ce am spus ...in loc sa tratezi cauza ce a generat postul meu, ai ales sa tratezi (ironic), efectul cauzei, postul meu :P

#10
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Cica ridica stima de sine daca-ti schimbi wallpaperul sau pantofii. N-am inteles niciodata: de ce sa te minti chiar si pe tine insati?

Edited by Eminovici, 29 July 2007 - 12:52.


#11
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postendless, on Jul 29 2007, 13:24, said:

:uhuhno:  

minte de femei ... in loc sa incercati sa reparati cauza, tratati efectele :ewwpu:


Uneori cauza nu se poate repara.Efectul nu e freza mea cu parul care-mi da in ochi...

#12
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View PostEminovici, on Jul 29 2007, 13:51, said:

Cica ridica stima de sine daca-ti schimbi wallpaperul sau pantofii. N-am inteles niciodata de ce sa te minti chiar si pe tine insati?


As vrea sa-ti pot raspunde, dar ma tem ca n-am cum: wallpaperele nu le sufar, ecranul meu e mereu de-un albastru infinit iar boala pantofilor n-o am. Stima mea de sine e prea sus ca sa mai creasca la schimbul unui wallpaper sau al unei perechi de pantofi, imi trebuie ceva mult mai important :)

#13
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostDesiree, on Jul 29 2007, 13:54, said:

Uneori cauza nu se poate repara.Efectul nu e freza mea cu parul care-mi da in ochi...
nimic nu-i imposibil daca vrei cu tot dinadinsul ...daca un drum este inchis, exista mereu altul, daca ceva a fost gresit, mereu exista o cale de a corecta sau macar de a-i sterge efectele ..orice este posibil cat timp nu renunti :)

#14
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postendless, on Jul 29 2007, 14:01, said:

nimic nu-i imposibil daca vrei cu tot dinadinsul ...daca un drum este inchis, exista mereu altul, daca ceva a fost gresit, mereu exista o cale de a corecta sau macar de a-i sterge efectele ..orice este posibil cat timp nu renunti :)


Ce idilic suna...Dar in realitate foarte multe lucruri sunt imposibile.Pot sa dau si exemple...dar n-o s-o fac pentru ca nu are rost.Chiar n-ai intalnit nimic imposibil pana acum?

#15
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostBebeluska, on Jul 27 2007, 22:10, said:

Da, chiar asa! Cand trec un prag important in viata lor, sufera o deceptie sau au nevoie de o schimbare, unele femei isi schimba coafura, culoarea parului, sau isi cumpara o pereche de pantofi, vorba reclamei.

Voi la ce mici "trucuri" apelati?
Eu prefer sa ma schimb pe mine...nu intotdeauna in bine  -_-

#16
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostDesiree, on Jul 29 2007, 14:11, said:

Ce idilic suna...Dar in realitate foarte multe lucruri sunt imposibile.Pot sa dau si exemple...dar n-o s-o fac pentru ca nu are rost.Chiar n-ai intalnit nimic imposibil pana acum?
nu neg imposibilitatea unor lucruri ...dar acea imposibilitate are locul ei precis in lume ...mai exact, ceva este imposibil intr-un anumit sens si dintr-o anumita cauza ...insa ..daca faci un pas in spate, te uiti unde ai gresit (presupunand ca orgoliul te lasa sa vezi ca ai gresit), desi acum acel ceva e imposibil, maine poate este posibil daca corectezi cauza sau poate descoperi ca exista o alta apropiere

#17
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
o sa ignor vesnicele discursuri filosofice, care, oricat m`ar pasiona in mod normal, au ajuns sa ma scoata din minti pe softpedia, si`o sa raspund scurt pe 2 la TOPIC.(al carui subiect nu e legat de "idioatelor de ce nu tratati cauza, si se vor evapora efectele")

cand am draci de mor, (pt ca niciodata nu ma cert cu mine, sa zic ca dom`le..sunt suparata pe mine, stati asa sa ma autoflagelez zi de vara pana`n seara) trag 2 fumuri dintr`o tigara (nu`s fumatoare) si iau directia coafor.

acu pt pasionatii de despicat firu`n patru la patrat: NU A ZIS NIMENI CA ASTA ECHIVALEAZA CU TRATAREA CUIVA/A CEVA. nu. pur si simplu, asta fac unele fete/femei pt un boost de energie si incredere. si merge a dracu de bine. n`a trebuit s`o fac decat de 2 ori in scurta mea existenta in efemerul univers uman, da` e metoda sigura sa`ti ia gandu de la nesimtitii care`si impart existenta cu tine. nu intram in amanunte. cand iesi de`acolo aratand, fizic vorbind, de milioane, si`si intoarce nu stiu care capul dupa tine admirativ, iti dai seama ca nu s`a terminat lumea. efectul tine, of course, pana seara, cand esti iar singura`n camera, da` nu despre asta e topicu.

#18
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postendless, on Jul 29 2007, 14:01, said:

nimic nu-i imposibil daca vrei cu tot dinadinsul ...daca un drum este inchis, exista mereu altul, daca ceva a fost gresit, mereu exista o cale de a corecta sau macar de a-i sterge efectele ..orice este posibil cat timp nu renunti :)

intre un drum si altul exista o perioada de latenta. nu poti - de fapt scuze, eu nu pot - sa spui in seara asta "adio" si maine sa intinzi mana catre altul (asta fiind doar un exemplu de situatie mai deprimanta intalnita frecvent). iar efectele alea tot in timp se sterg, nu cu radiera.

ce fac eu? doar doua lucruri - muzica de suflet si o activitate intelectuala (imi gasesc ceva de invatat, in cazurile mai grave o limba straina :P ) care sa-mi ocupe mintea. chestiile clasice, coaforul si shoppingul, le fac - dar la sfarsitul perioadei deprimante, si e un semn ca-s back to life.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate