Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Ce mai fac femeile....

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postmianna, on Aug 5 2007, 16:40, said:

intre un drum si altul exista o perioada de latenta. nu poti - de fapt scuze, eu nu pot - sa spui in seara asta "adio" si maine sa intinzi mana catre altul (asta fiind doar un exemplu de situatie mai deprimanta intalnita frecvent). iar efectele alea tot in timp se sterg, nu cu radiera.

ce fac eu? doar doua lucruri - muzica de suflet si o activitate intelectuala (imi gasesc ceva de invatat, in cazurile mai grave o limba straina :P ) care sa-mi ocupe mintea. chestiile clasice, coaforul si shoppingul, le fac - dar la sfarsitul perioadei deprimante, si e un semn ca-s back to life.


De acord cu ce ai spus tu...cu mentiunea ca muzica de suflet nu face doi bani daca nu e insotita de bautura la greu.Si a doua zi ma doare capul atat de tare ca nici nu-mi mai amintesc numele idiotului... :D

#20
bellea_77

bellea_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 21.08.2006
Imi cumpar pantofi cand mi-i doresc, am bani si timp sa umblu prin magazine, ma tund o data la o luna si jumatate, ma vopsesc sau nu... Nu-mi schimb lookul pentru o dezamagire pentru ca oricum cand sunt trista imi exasperez prietenii cu "plansul de mila" :P  De obicei cand am vreo deceptie sufar intre o zi si o saptamana si cel mai important ma feresc de schimbari, de orice fel, pentru ca dupa ce ma linistesc si chiar reusesc sa gandesc la rece pot regreta schimbarea.

#21
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005
Sunteti printre fericite ,pentru ca nu aveti un "bonus" numit copil ,la aceste deceptii !
Transpuneti-va in locul unei persoane cu o casnicie presarata cu putina violenta,un copil la mijloc si pe care noi (eu si sotia ) o sustineam moral in momentele grele si care dupa o zi de la pronuntarea divortului, s-a impacat cu fostul barbat,cica pentru ala mic.
Acum a ajuns sa lucreze in alta tara ca sa scape de "umbra" lui.
Revenind la topic, am vazut multe moduri in care o persona vrea sa salveze "aparentele" si sa-si ascunda amaraciunea din suflet !
De departe , femeile sunt cele mai ciudate.
La barbati e simplu, majoritatea ,beau si fumeaza de necaz,cica !

#22
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postvaly1965, on Aug 5 2007, 17:22, said:

Sunteti printre fericite ,pentru ca nu aveti un "bonus" numit copil ,la aceste deceptii !
Transpuneti-va in locul unei persoane cu o casnicie presarata cu putina violenta,un copil la mijloc si pe care noi (eu si sotia ) o sustineam moral in momentele grele si care dupa o zi de la pronuntarea divortului, s-a impacat cu fostul barbat,cica pentru ala mic.
Acum a ajuns sa lucreze in alta tara ca sa scape de "umbra" lui.
Revenind la topic, am vazut multe moduri in care o persona vrea sa salveze "aparentele" si sa-si ascunda amaraciunea din suflet !
De departe , femeile sunt cele mai ciudate.
La barbati e simplu, majoritatea ,beau si fumeaza de necaz,cica !


Nu stiu daca ai observat,dar si la femei e simplu...Majoritatea se coafeaza. :D

#23
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

View PostDesiree, on Aug 5 2007, 17:23, said:

Nu stiu daca ai observat,dar si la femei e simplu...Majoritatea se coafeaza. :D
Daca nu umpli si topicul asta de bascalie n-ai facut nimic ! ;)
Poate asa te manifesti tu cand esti deprimata,poate.
Ar fi bine sa ai aceasta tarie de caracter ! :rolleyes:

#24
bellea_77

bellea_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 21.08.2006

View Postvaly1965, on Aug 5 2007, 17:22, said:

Sunteti printre fericite ,pentru ca nu aveti un "bonus" numit copil ,la aceste deceptii !
Transpuneti-va in locul unei persoane cu o casnicie presarata cu putina violenta,un copil la mijloc si pe care noi (eu si sotia ) o sustineam moral in momentele grele si care dupa o zi de la pronuntarea divortului, s-a impacat cu fostul barbat,cica pentru ala mic.
Acum a ajuns sa lucreze in alta tara ca sa scape de "umbra" lui.
Revenind la topic, am vazut multe moduri in care o persona vrea sa salveze "aparentele" si sa-si ascunda amaraciunea din suflet !
De departe , femeile sunt cele mai ciudate.
La barbati e simplu, majoritatea ,beau si fumeaza de necaz,cica !
Mai adaug eu... ca f*t tot ce prind :D

#25
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

View Postbellea_77, on Aug 5 2007, 17:42, said:

Mai adaug eu... ca f*t tot ce prind :D
Sunt si femei care fac la fel,la suparare, asa ca sa se razbune  ! :rolleyes:

#26
bellea_77

bellea_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 21.08.2006

View Postvaly1965, on Aug 5 2007, 17:49, said:

Sunt si femei care fac la fel,la suparare, asa ca sa se razbune  ! :rolleyes:
:blush: Sunt, dar nu fac parte din majoritate...

#27
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
desiree, te contrazic. majoritatea se coafeaza, si se simt mai bine, macar in respectiva zi. pe urma o iau de la capat cu bocitu` sau ce mai fac ele
barbatii fumeaza, beau, si fwt, si le trece.

#28
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View PostSeNsaTioNs, on Aug 5 2007, 18:57, said:

desiree, te contrazic. majoritatea se coafeaza, si se simt mai bine, macar in respectiva zi. pe urma o iau de la capat cu bocitu` sau ce mai fac ele
barbatii fumeaza, beau, si fwt, si le trece.


Esti barbat?  :w00t:

Eu ultima data am jelit o luna jumate si am schimbat vreo 10 coafuri...degeaba...

Si mi-a trecut supararea doar pentru ca idiotul respectiv a revenit la sentimente mai bune...altfel jeleam si acum...

#29
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmianna, on Aug 5 2007, 16:40, said:

intre un drum si altul exista o perioada de latenta. nu poti - de fapt scuze, eu nu pot - sa spui in seara asta "adio" si maine sa intinzi mana catre altul (asta fiind doar un exemplu de situatie mai deprimanta intalnita frecvent). iar efectele alea tot in timp se sterg, nu cu radiera.
cu singura diferenta ca nu ma refeream la 2 drumuri catre 2 persoane diferite, ci catre aceeasi persoana.

#30
Desiree

Desiree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 18.01.2006

View Postendless, on Aug 5 2007, 19:07, said:

cu singura diferenta ca nu ma refeream la 2 drumuri catre 2 persoane diferite, ci catre aceeasi persoana.


Adica te referi la betivi?De-aia care merg pe 2 carari? :w00t:

#31
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostDesiree, on Aug 5 2007, 19:08, said:

Adica te referi la betivi?De-aia care merg pe 2 carari? :w00t:
adica inca un misto si te vezi la suspendari 2 zile  :rolleyes:

#32
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postendless, on Aug 5 2007, 19:07, said:

cu singura diferenta ca nu ma refeream la 2 drumuri catre 2 persoane diferite, ci catre aceeasi persoana.


nu m-a deprimat inca suficient de tare o "cearta conjugala" care sa lase loc de impacare, incat sa se califice ca on topic :)

daca vorbim de alte motive independente de viata de cuplu - simt nevoia sa vorbesc. e o nevoie auto-impusa, intr-un fel, intrucat am observat ca astfel se clarifica multe aspecte. daca am de ales, prefer sa port "conversatia" (ghilimelele-s fiindca e de fapt un fel de monolog, n-au prea fost cazuri in care sa ma ajute sfaturile, ci doar rostirea cuvintelor cu voce tare - nush de ce in fata oglinzii n-au totusi acelasi efect :P ) intr-un peisaj nou. pur si simplu dupa cateva zile petrecute in alta parte decat acasa ma simt altfel.

Edited by mianna, 05 August 2007 - 18:25.


#33
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,620
  • Înscris: 20.10.2006
Dar fraierul nu il schimbati cand simtiti dorinta de schimbare ? Eu cred ca mai degraba asa e. :)

#34
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004
eu ma depresez cand sunt in pana cu banii. moment in care nu pot sa ma infig intr-un coafor, ca n-am cu ce :) asa ca ma apuc de curatenie prin casa exasperand vecinii cu muzica data tare. cand obosesc trag o baie si ma pun pe vizionat comedii.

#35
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View PostLunaCrystal, on Aug 6 2007, 04:20, said:

Dar fraierul nu il schimbati cand simtiti dorinta de schimbare ? Eu cred ca mai degraba asa e. :)


Dar topicul nu se refera doar la tristetea care ramane in urma unei relatii. Ganditi-va de exemplu, la pierderea unui job, moartea petului drag, etc. Daca ma refeream la depresia de pe urma unei relatii, postam topicul la SL...

#36
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,620
  • Înscris: 20.10.2006
Pai la aia ma refer, asa ca razbunare nu cautati alt fraier mai mare, care plateste mai mult ca sa stati cu el ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate