Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Amenzi pt. pasapoarte

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
apropo de pierderi, in decembrie mi-am pierdut buletinul. si mi se rupe. nici nu ma gindesc sa mai stau o data la coada sa imi scot altul. ma legitimez cu pasaportul :)

#20
m010

m010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.02.2004
Problema este mentalitatea functionarilor publici care ne cred slugile lor si care de fiecare data cand te duci la ei cu o problema pe care sunt obligati sa o rezolve pentru ca face parte din atributiile postului pe care il ocupa asteapta sa le dai ceva.

m010

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu e chiar asa....
la hunedoara unde am eu domiciliul, daca ai actele stai la coada maxim 30 de minute. problema este ca trebuie sa platesti timbru fiscal la dracu-n praznic, sa mergi la cec blablabla.
acum 1 an mi-am schimbat numele si a trebuit sa-mi schimb toate actele. a fost destul de comic. mai ales la pasaporte. mi-a dat formularul, m-am dus sa-l completez si evident ca din graba am inceput sa scriu numele vechi. m-am dus inpoi la ghiseu, am mai cerut un formular, zice ok, 30000 de lei. poftim??? 30000 de lei. soarta. banu jos. in rest aceeasi vrajeala. e un pas inainte faptul ca platesti toate taxele la cec si iti face si poza pe loc. intr-o zi se rezolva totul.

de ce nu se elibereaza in regim de urgenta daca il pierzi. pentru ca este un act pe care tu puteai sa-l vinzi sau cine stie ce dracu sa faci cu el. daca esti bou si iti pierzi actele, consoleaza-te cu asta. eu sint un bou si recunosc.

#22
cccp

cccp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.05.2004
hehe, noi deutsche nu avem reguli din-astea balangagioase... :yeah baby  daca ai pierdut ca neamt pasaportul ai de trei ori dreptul odata sa iti faci unul nou gratuit, daca il pierzi de mai multe ore taxa se inderapta spre 30€... :cya:

#23
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cum spuneam... amenda e la bunul plac... se uita la mutra ta si stabileste amenda... eu am platit 250 mi se pare... altcineva pentru deteriorat a platit 400 altcineva 900 dar am inteles ca e pana la 2,5 milioane daca recidivezi... tre sa stai la coada o data sa dai declaratia si sa-ti stabileasca amenda... te duci, o platesti daca ai mult noroc in aceeasi zi si te intorci in timp (lucru aproape imposibil) sa mai iei o data coada... :D :P

nici nu vreau sa ma gandesc ce cercuri vicioase se pot forma in cazul in care iti pierzi toate actele (un incendiu spre exemplu) (certificat de nastere, casatorie, livret, buletin, permis, pass, acte spatiu, hotarari judecatoresti,etc)

#24
m010

m010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 20.02.2004
Mosotti
"de ce nu se elibereaza in regim de urgenta daca il pierzi. pentru ca este un act pe care tu puteai sa-l vinzi sau cine stie ce dracu sa faci cu el."

Pai cum ar putea sa considere ca am vandut pasaportul cand le-am dus Monitorul Oficial in care m-au obligat sa dau anunt ca il declar nul???

m010

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
pai si ce, nu poti sa-l declari nul daca il vinzi?
poate l-ai vindut la unii care au schimbat poza........

mai nasoala e partea aia cu consulatul. aia freaca menta degeaba in tari straine. ar trebui impuscati

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate