Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Caut oameni de afaceri tineri

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
only i

only i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.04.2007

View Postkappa_man84, on Jul 3 2007, 07:24, said:

daca ar fi o idee asa buna cred ca ar merge si acum nu? adica nu te-ai mai chinui sa te angajezi cu touaregul sofer pe la hoteluri&stuff
zic si eu nu dau cu parul
Pai tocmai asta e ideea man.Nu merge la nesfarsit,asta tot spuneam aici.Nu e o afacere cu profit de 100 000 euro pe an sau pe luna.Am spus ca i am facut.Nu am spus ca am o cifra de afaceri de 100 000 euro,dar voi nu cititi pur si simplu dati din gura vrute si nevrute.....si nu inteleg de ce trebuie un om intotdeauna sa sara cu gura sa critice cand poate discuta.Explic inca o data a nu stiu cata oara:banii astia 100 000 euro mi au venit in urma unei combinatii si nu e o combinatie pe care sa o faci zilnic sau sa o repeti la nesfarsit.Imaginati va o afacere pe termen scurt la care profitul este de 100 000 euro si apoi pica afacerea.Sper ca acum a inteles toata mahalaua...ca de fapt asta e forumul o mahala in care toata lumea se cearta...

#56
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ce banca ai jefuit? cu un pistol de 6 milioane? :lol: serios acuma, ce ai facut tu era legal? si nu a fost nimeni prejudiciat?

#57
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postromaximusro, on Jul 3 2007, 11:46, said:

ce banca ai jefuit? cu un pistol de 6 milioane? :lol: serios acuma, ce ai facut tu era legal? si nu a fost nimeni prejudiciat?

cred ca a fost un moment maxim de specula,bisnita&stuff -_-

#58
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
cred k a visat noapte si cand s-a trezit  a venit si ne -a impartasit visul lui.

#59
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
daca vreti sa cititi mai multe depsre cum au ajuns fondatorii sa vanda Interackt la adobe http://www.interakto...logs/alexandru/

mai degraba sa intrebe ce tanar are profit de 100,000 de ero nu cifra de afaceri, ca se poate face usor o cifra de afacere de 100,000, de ex imprumuti de la banga 2000-30000 de euro, mergi in Germania, cumperi o masina 2nd te intorci in targ, pui ceva adaus, o vinzi si pleci iara dupa alta

faci asa de cateva ori si treci de 100,000 pe usor si ai inceput de la 0, ai imprumutat de la banca aia tot 0 se pune

#60
begottenson

begottenson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 10.05.2006

View Postfloraur, on Jul 3 2007, 00:06, said:

Nu cred ca omul nostru a declarat ca are deja 6mil euro, ci doar ca a facut 100.000 dintr-o cifra de afaceri de 6mil
@dorelhij la asta ma refeream eu :D
only_i vad ca te feresti sa dai detalii despre aceasta "combinatie"...insa sustii in acelasi timp ca acum nu ar mai merge.

#61
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postbegottenson, on Jul 3 2007, 14:30, said:

only_i vad ca te feresti sa dai detalii despre aceasta "combinatie"...insa sustii in acelasi timp ca acum nu ar mai merge.
Poate a murit proprietarul celor 100.000 de euro... pana la gasirea unui nou "proprietar" care sa aiba in casa 100.000... afacerea da, nu mai merge. :D

#62
php-beginer

php-beginer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 01.10.2006
foarte interesante unele posturi din acest topic , din pacate cele "offtopic" le acopera si astfel acopera si vizibilitatea calitatii unor posturi
sincer imi face placere sa citesc fiecare topic din aceasta categorie :)

#63
only i

only i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.04.2007

View Postbegottenson, on Jul 3 2007, 14:30, said:

@dorelhij la asta ma refeream eu :D
only_i vad ca te feresti sa dai detalii despre aceasta "combinatie"...insa sustii in acelasi timp ca acum nu ar mai merge.
Nu dau detalii ca oricum nu a fost legal asa cum spunea cineva intr un replay mai in urma si oricum nu am de ce sa spun cuiva vreun secret sau vreo idee pe aici atata timp cat forumul se transforma intr un circ unde primeaza caterinca si vorbe aruncate aiurea.Nu observati ca aici toata lumea vorbeste off topic?Singurul lor raspuns la o intrebare sau o cerere e "ai visat" "ai vrea sa ai ceea ce te lauzi ca ai" "cand faceam eu de astea...."de ce spui ca ai banii astia si vrei sa te angajezi sofer la hotel..".Eu consider ca daca un om pune o intrebare nu asteapta ca raspuns o alta intrebare sau un raspuns tampit.Cititi cu atentie subiectul topicului asta de exemplu si veti vedea cate raspunsuri sunt on topic si cate off.

#64
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postonly i, on Jul 3 2007, 18:23, said:

Nu dau detalii ca oricum nu a fost legal asa cum spunea cineva intr un replay mai in urma si oricum nu am de ce sa spun cuiva vreun secret sau vreo idee pe aici atata timp cat forumul se transforma intr un circ unde primeaza caterinca si vorbe aruncate aiurea.Nu observati ca aici toata lumea vorbeste off topic?Singurul lor raspuns la o intrebare sau o cerere e "ai visat" "ai vrea sa ai ceea ce te lauzi ca ai" "cand faceam eu de astea...."de ce spui ca ai banii astia si vrei sa te angajezi sofer la hotel..".Eu consider ca daca un om pune o intrebare nu asteapta ca raspuns o alta intrebare sau un raspuns tampit.Cititi cu atentie subiectul topicului asta de exemplu si veti vedea cate raspunsuri sunt on topic si cate off.
Omu' cauta oameni care au facut ceva LEGAL!!   Acum, dupa ce toti te-am injurat bine, spui ca ce ai facut tu nu a fost legal. LOOL  Esti ridicol, pe bune.
Pai din astea "pa ilegale" au facut altii milioane de euro in 2 saptamani...   nu esti un geniu. Ba dimpotriva, esti un papagal ca nu ai facut mai multi. :P
E usor sa dai in cap, sa spargi apartamente, sa furi masini, sa faci evaziune fiscala, sa "vinzi facturi" manca-tz-as, sa omori oameni care au bani la ei, sa spargi o banca, sa pui cutitul la gat unuei casierite de la schimb valutaar, sa fugi cu masina firmei - angajat fiind...  si MUUULTE din astea  "ca oricum nu a fost legal".

Cum noi nu stim cine esti - ca doar numele tau nu e onlyi, cred ca ai putea sa ne "luminezi" putin. :-)

Auzi! Se lauda ca a facut 100.000 de euro in juma de an pe treburi ilegale...  pai ce sa mai spun de Bivolaru, Beraru, Bancorex, etc.????   Aia ce-s?

Edited by ciureanuc, 03 July 2007 - 19:37.


#65
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
Normal ca is offtopic toate posturile, dar crezi ca se astepta ca cineva sa zica,"fa-mi mie un articol ca am fac x sute de mii", acum unii au si posibilitatea sa se laude

#66
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
hmm.. un tanar afacerist care a ajuns la cifra asta de afaceri fii sigur ca nu are timp de acest forum :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate