Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Modulator FM

  • Please log in to reply
678 replies to this topic

#55
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 noemidirzu, on Feb 3 2008, 15:46, said:

ce ziceti de SoundFly F08A
Pe toata pagina numai despre asta se discuta! ;) Ia-l nene!

#56
Adi|_

Adi|_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 04.01.2007
am cumparat si eu un modulator Sound-Fly... sunt cam dezamagit. conform review-urilor ma asteptam la altceva, dar... are zgomot de fond destul de pronuntat. adica nu m-ar deranja daca s-ar auzi doar intre melodii, dar se aude si in timpul melodiilor daca aceste nu-s prea zgomotoase... si din cand in cand apare si un tziuit deranjant...

#57
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.04.2007
Ce model??? eu am Sound Fly Pro RDS si chiar nu se aude sunet de fond .

#58
Adi|_

Adi|_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 04.01.2007
la fel am si eu...
asta e:

[ http://poze.cauti.ro/images/produse/cat_994/210x210/Modulatoare_FM_____Sound_Fly_434364_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

il folosesti cu memory stick?
de la ce ar putea aparea zgomotul de fond?

Edited by Adi|_, 06 February 2008 - 11:11.


#59
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 Adi|_, on Feb 6 2008, 11:10, said:

de la ce ar putea aparea zgomotul de fond?
O chestie pe care am facut-o eu pentru a atenua din zgomot, a fost sa fac un fel de bobina, cu un fir izolat de cupru - vreo 8-10 spire, pe care l-am infasurat in jurul aparatului.

#60
Adi|_

Adi|_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 04.01.2007
deci imi dai dreptate si tu, ca inainte sa faci improvizatia avea zgomot de fond?  :rolleyes:
daca poti, pune o poza sa vad exact pe unde ai infasurat sarma aia. eventual si o mica explicatie de ce ai facut asa, adica cum functioneaza.

#61
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Cer scuze, desenul nu e talentul meu forte! Totodata, mi-am bagat picioarele in garantia inexistenta si am scos firul de antena afara din aparat. NU recomand asa ceva, decat daca esti priceput la electronica!
Attached File  news_777.jpg   17.76K   453 downloads

Edit: modelul pe care l-am avut eu e exact acesta din poza!

Edited by Marius3k, 06 February 2008 - 11:45.


#62
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005

 Adi|_, on Feb 6 2008, 09:16, said:

am cumparat si eu un modulator Sound-Fly... sunt cam dezamagit. conform review-urilor ma asteptam la altceva, dar... are zgomot de fond destul de pronuntat. adica nu m-ar deranja daca s-ar auzi doar intre melodii, dar se aude si in timpul melodiilor daca aceste nu-s prea zgomotoase... si din cand in cand apare si un tziuit deranjant...
schimba-l.
Nici la mine nu este zgomot de fond.
Este modelul lui Adi|_

#63
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.04.2007

 Adi|_, on Feb 6 2008, 11:10, said:

la fel am si eu...
asta e:

[ http://poze.cauti.ro/images/produse/cat_994/210x210/Modulatoare_FM_____Sound_Fly_434364_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

il folosesti cu memory stick?
de la ce ar putea aparea zgomotul de fond?
Da, il folosesc cu memory stick (SANDISCK de 1gb) , nu am zgomot de fond . Poate sa mai fie si din cauza sculei pe care o ai pe masina, eu am un Kenwood, casetofon , care la vremea lui a costat o gramada de bani .

#64
Adi|_

Adi|_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 04.01.2007
pe masina(Audi A4) am aparatul original, un radio-cd.
l-as schimba, dar ma gandeam ca poate are acel zgomot de fond din alta cauza, adica sa nu fie modulatorul de vina...

#65
Adi|_

Adi|_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 04.01.2007
valyvis10, am urmat sfatul tau si l-am returnat. azi mi-a venit inlocuitorul si e altceva. merge mult mai bine ca primul. asta isi merita banii. merci de sfaturi.
zi-mi putin despre al tau, nu are deloc zgomot de fond? adica nici intre melodii nu se aude nimic?

#66
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,009
  • Înscris: 13.09.2007
In seara asta am ridicat si eu de la Posta Sound Fly-ul Pro! Nu pot spune ca nu are zgomot de fond absolut deloc, se aude intre melodii un mic tiuit dar nederanjant, pe parcursul melodiei in schimb nu se aude nimic. Fata de modulatorul Well...... (care vreau sa-l vand, apropos), calitatea sunetului nici nu se compara. Deci se aude beton!
Am totusi o nelamurire: care-i faza cu egalizatorul? In afara de faptul ca apare pe display icoana cu barele care cresc sau scad in functie de ritmul melodiei, nu am vazut sa faca si altceva.. :huh:  Are sau nu are functie de schimbare a tonurilor de iesire? Pe Well am egalizator si are 5 tonuri presetate!

#67
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
am vazut ca jucarioara asta, Trekstor MP3-RadioStation e foarte la moda prin magazinele din Valcea si imi palce ca mai are si garantie 2 ani. Pretul e acceptabil deci m`ar tenta sa o cumpar. are cineva? nu ma intereseaza de capacitatea de a citi in fisiere si alte chestii ci DOAR calitatea audio. Am vazut ca acesti trekstor ar fi nemti, dar nu prea am auzit de ei. in concluzie.. se aude bine? merita cumparat?

sau acest SOUND FLY PRO ce ziceti?

nu prea tin la functiile RDS si alte copilarii, pt ca oricum am display la telefon. strict pe calitatea sunetului va rog, merge bine, merita siferenta?

#68
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005

 Adi|_, on Feb 12 2008, 18:09, said:

zi-mi putin despre al tau, nu are deloc zgomot de fond? adica nici intre melodii nu se aude nimic?
Este ca si la marselcj. Vezi ca scrie in instructiuni la cat trebuie reglat volumul lui, astfel incat sa fie redus aproape de 0 zgomotul de fond.

Pentru lupixxx

Ia-ti sound fly pro, nu este vorba de RDS ci de faptul ca din tot ce am incercat este cel care are cel mai mic zgomot de fond.

Edited by valyvis10, 16 February 2008 - 17:47.


#69
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,009
  • Înscris: 13.09.2007
Si ce mai e misto la Sound Pro, e faptul ca are derulare pe fisiere. Te duci exact la fisierul care vrei sa-l asculti, ceea ce nu aveam la Well. Toate piesele erau puse in ordine si cautam de innebuneam pana gaseam ce vroiam.
Vad ca sunt destui detinatori de Sound Fly Pro. Va rog sa ma ajutati cu un manual de utilizare scanat si trimis aici pe forum sau PM. Scumpa mea sotie, din greseala, a aruncat instructiunile de utilizare si sunt niste chestii pe-acolo pe care as vrea sa le mai citesc.
Va multumesc!

#70
Geo^

Geo^

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 06.12.2005
salutare eu am un modulator din asta -poza1-   comparativ cu cel de care ziceti voi -poza2-    care e mai bun ? care sunt dif intre excluzand faza ca are o banda mai mare si afisaj ?   la sunet cum sunt ? le-a probat careva???

#71
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 Geo^, on Feb 21 2008, 16:47, said:

le-a probat careva???
Incearca un modulator SoundFly, nu e chiar cd-quality, dar e destul de ok!

#72
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,974
  • Înscris: 03.12.2005
Cat de comun e transmiterea titlului melodiei prin RDS? Nu stiu daca sa sper ca si jucaria mea va avea asa ceva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate