Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Modulator FM

  • Please log in to reply
678 replies to this topic

#667
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Exista aplicatie pt ca telefonul mobil sa se comporte ca un modulator fm ?

#668
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Iti dai seama ca acel telefon ar trebui sa emita semnal in banda FM?

#669
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013
Salut,am si eu nevoie de putin ajutor,am cumparat recent un modulator fm si nu reusesc sa il fac functional,am setat aceeasi fecventa atat pe modulator cat si pe radioul masini si tot nu se aude nimic,ce trebuie facut?

#670
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Salut.Am si eu un modulator cu bluetooth si va rog sa-mi spuneti cum sa fac sa ascult radio si sa pot prelua apeluri telefonice in acelasi timp. Mentionez ca pot sa ascult muzica de pe sticul usb conectat la modulator si sa preiau apeluri in acelasi timp dar nu pot seta frecventa modulatorului sa fie aceeasi ca a unui post de radio si sa preiau apeluri in timp ce ascult radio.Ma puteti ajuta ? Multumesc!

#671
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Salut.Am si eu un modulator cu bluetooth si va rog sa-mi spuneti cum sa fac sa ascult radio si sa pot prelua apeluri telefonice in acelasi timp. Mentionez ca pot sa ascult muzica de pe sticul usb conectat la modulator si sa preiau apeluri in acelasi timp dar nu pot seta frecventa modulatorului sa fie aceeasi ca a unui post de radio si sa preiau apeluri in timp ce ascult radio.Ma puteti ajuta ? Multumesc! 

Aveti vreo idee? Multumesc.

#672
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
Nu e posibil pentru că radioul sta setat pe frecvența modulatorului, nu poate sta acordat pe 2 frecvente în același timp

#673
steffuts

steffuts

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.01.2012
Salut, am un Megane 2 din 2004.
Am o problema cu sunetul. Am cumparat  recent un modulator fm . Am avut surpriza sa constat ca se aud doar 2 boxe  (cele din fata), insa pe CD, radio se aud toate boxele, problema este doar cand sunt pe frecventa modulatorului
Am incercat si cu alte modulatoare insa deageaba..
Am urmatorul casetofon (poza atasata), am tot intrebat oameni care se ocupa cu asa ceva si imi zic ca nu au mai auzit de asta.
A intampinat cineva problema asta ?
[ https://aws-cf.caradisiac.com/prod/uploads/200412/avalon_1104345527_finition_cabasse.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by steffuts, 30 August 2019 - 18:43.


#674
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,583
  • Înscris: 17.08.2007
daca un radio de pe fm se aude in toate boxele si de pe modulatorul tau nu, nu are sens ca modulatorul e tot un post de radio in fm. Joaca-te la balance/fader cand asculti de pe modulator si vezi ce se intampla cu boxele spate cand balansezi total

#675
RR_SK

RR_SK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 28.01.2008
Poate o o prostie, dar trebuie sa intreb. Am o masina care tocmai a trecut de 10 ani. Din fabrica a venit cu un radio-cd. Exista vreo variantă sa-i instalez un port cd (sau cum s-o numi)?
Daca raspunsul este da, unde se poate face asa ceva.
Daca singura varianta este un modulator FM, cum fac sa aleg unul bun?
Orice sfat e bine venit!
Multumesc pentru ajutor.

#676
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 22.07.2006
Pt modulator  îți recomand: Tellur FM T B3. Eu folosesc asa ceva pe un Ford,sunet fără fâșiit, bass, inalte... mai multe detalii pe e- m a g...

#677
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Întrebare...cum pot proba în casă un modulator fm?

#678
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
lumeeeee, lumee, iertare ca dezgrop acest topic pe care-l caut de ceva vreme ;)

problema: modulator fm care sa "dea" stereo in receptorul radio.
am incercat mai multe si mai scumpe si mai ieftine, dar niciunul nu a trecut testul stereo, tot ce am incercat transmit mono in receptor.
daca umblu dupa inorogi, ziceti-mi sa stiu sa nu mai caut si eventual sa-mi schimb "navigatia" cu una mai noua/desteapta.
actuala minune este cea din imagine, batrina, nedotata cu nici o posibilitate de conexiune exterioara.

  https://damogranlabs...98-1024x703.jpg

#679
bogdan_o

bogdan_o

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 05.04.2005
Salut

Eu zic sa renunti la ideea de FM transmitter. Nu trebuie sa schimbi unitate. Exista si la noi dar si la chinezi adaptoare bluetooth care emuleaza cd-changer-ul. Calitatea sunetului este mult peste orice emitator FM.

Pentru o masina mai veche eu am luat de la ei: https://muzicainmasina.ro. E 225 de lei varianta cu handsfree (microfon inclus) sau 205 doar audio.

Edited by bogdan_o, 18 October 2023 - 14:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate