Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

AT Duster 80 asfalt 20 forestier
 fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License

Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...
 "Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...
 Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux
 

Orange PrePay Music

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#55
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Am cumparat ieri un pachet PrePay Music, l-am activat tot ieri, iar acum 10 minute l-am încarcat cu 7?. am primit acel mesaj care ma informeaza de acordarea celor 150 de SMS-uril, însa nu vad nici o urma de cei 2Mb. Insa pe site scrie ca Alocarea se face în maxim 48 de ore de la reîncarcare, asa ca mai astept putin...

Inca o intrebare : cele 150 de SMS-uri bonus au o valabilitate de 30 zile. Cum se întâmpla cu cei 2 MB ? La fel ??

Edited by Cosconor, 15 August 2007 - 11:05.


#56
Andrei™

Andrei™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2005

View PostCosconor, on Aug 15 2007, 11:58, said:

Am cumparat ieri un pachet PrePay Music, l-am activat tot ieri, iar acum 10 minute l-am încarcat cu 7?. am primit acel mesaj care ma informeaza de acordarea celor 150 de SMS-uril, însa nu vad nici o urma de cei 2Mb. Insa pe site scrie ca Alocarea se face în maxim 48 de ore de la reîncarcare, asa ca mai astept putin...

Inca o intrebare : cele 150 de SMS-uri bonus au o valabilitate de 30 zile. Cum se întâmpla cu cei 2 MB ? La fel ??
cei 2 mb ii primesti tot in acelasi timp doar ca nu ai cum sa verifici cat mai ai disponibili decat daca suni la 484,parca...si il intrebi pe reprezentant....si eu am avut aceeasi problema si vreo 3 luni la rand tot am sunat la serviciul clienti pt problema asta si ei imi acordau un credit de 1,8Euro...dar mai tarziu am aflat ca ei faceau o gresala,eu avand totusi si cei 2mb :D

#57
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostAndrei™, on Aug 16 2007, 09:17, said:

vreo 3 luni la rand tot am sunat la serviciul clienti pt problema asta si ei imi acordau un credit de 1,8Euro...
Se acorda bonusul daca suni la nr.gratuite?

#58
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Hmm... complicata treaba cu sunatul la 484 ! Ce naiba, nu puteau include totul în mesajul de la *133# ?

O sa sun si eu la 444 sa vad care este exact situatia cu acei 2Mb, si sa sun si la 484 sa vad ce îmi spun cei de acolo.
Daca aflu ceva interesant postez aici.

#59
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Gata, în sfârsit am înteles formularea aceea : pentru orice reîncarcare lunara ! Ce am aflat de la 444 :

- mesajele si MB-ii se acorda din moment ce reîncarci minim 7€ la un interval de maxim 30 de zile de la ultima reîncarcare. Seamana foarte mult cu bonusul pentru repincarcare la 30 de zile, bonus care nu exsiat penetru planul prePay Music, si acul înteleg mai bine de ce.

-> Deci reîncarc astazi 4€, nu primesc nimic. Reîncarc maine 7€, primesc bonusurile. Reîncarc în 5 zile 7€, primesc bonusurile. Reîncarc în 3 zile, primesc iar bonusurile. Trec 45 de zile fara se reîncarc, apoi bag 7€ : nu primesc nimic ; mai bag 7€ o zi dupa aceea, primesc bonus.

- MB-ii cadou nu au perioada de valabilitate ca mesajele, ramân valabili pe viata, chiar daca treci în perioada de gratie

#60
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View PostCosconor, on Aug 16 2007, 19:01, said:

Gata, în sfârsit am înteles formularea aceea : pentru orice reîncarcare lunara ! Ce am aflat de la 444 :

- mesajele si MB-ii se acorda din moment ce reîncarci minim 7€ la un interval de maxim 30 de zile de la ultima reîncarcare. Seamana foarte mult cu bonusul pentru repincarcare la 30 de zile, bonus care nu exsiat penetru planul prePay Music, si acul înteleg mai bine de ce.

-> Deci reîncarc astazi 4€, nu primesc nimic. Reîncarc maine 7€, primesc bonusurile. Reîncarc în 5 zile 7€, primesc bonusurile. Reîncarc în 3 zile, primesc iar bonusurile. Trec 45 de zile fara se reîncarc, apoi bag 7€ : nu primesc nimic ; mai bag 7€ o zi dupa aceea, primesc bonus.

- MB-ii cadou nu au perioada de valabilitate ca mesajele, ramân valabili pe viata, chiar daca treci în perioada de gratie

te-ai prins cosconor, bravo! :coolspeak: insa pentru unii se pare ca limba romana este mult prea greu de inteles, in schimb se bat cu pumnul in piept ca ei au dreptate. :death:

#61
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View PostTeophileos, on Aug 7 2007, 15:54, said:

Cosconor  :huh:  si  "aum"  :puke: , voi ati verificat informatia la numarul 444 de la Vodafone sau de la Kosmonauti :console: in nici un caz nu ati primit confirmarea , pentru pleiada aberatiilor expuse de "aum"  :puke: =mare maestru in gaz sarin , de la Orange Pre-Pay 444 !

Monstruosule "aum" daca tot esti expert in filologie ar trebui sa iti dai seama ca "la orice" nu este un sinonim al lui " pentru fiecare "!

este o expresie: daca taceai, filozof ramaneai sau mai pe romaneste ca sa pricepi si tu ca doar mi-ai dovedit faptul ca ai probleme majore cu intelegerea limbii romane: mai bine taceai si pareai doar prost decat sa deschizi gura si sa-ti confirmi prostia.

#62
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Incepe sa-mi iasa pe nas PrePay Music-ul asta !

Am reîncarcat 40€ pâna acum, am primit 900 de SMS-uri bonus (care o sa expire degeaba, ca nu am ce sa fac cu ele în 7 zile pâna când plec...), si nici urma de vreun MegaByte bonus.

Sun deci la 444. Acolo m-i se spune ca din moment ce am activat optiunea Wap Unlimited, MB-ii aceia sunt automat inlusi în Wap Unlimited si nu se mai "vad" la nivelul Relatiilor cu Clientii !! :deadtongue: Pai ma deshteptilor, eu am luat Wap Unlimied pentru WAP, si eu vroiam acei MB pentru WEB/MAIL !! WTF !

M-a enervat treaba asta. Practic am cumparat acest SIM degeaba (bine, initial era pentru colectie :P, însa pâna la urma am decis sa ma "ocup" de el, ca îmi placea oferta cu traficul bonus), si mai ales am si bagat în el 40€, când puteam sa m-ii bag pe SIM-ul meu PrePay principal.

Anyway, nervos, sun la 408, Serviciul pentru DATA. La 14H am sunat de vreo 5 ori, însa suna în gol, robotul nu raspundea. Sun iar la 17H, raspunde robotul, ma pune în asteptare, astept 5 minute... si primesc ton de ocupat. Of ! Sun iar, iar astept 5 minute, îmi raspunde cineva, verifica acolo, si îmi scoate vestitta idee ca "traficul se aloca în 48 de ore deupa reîncarcare... asa ca mai asteptati" ! OK, daca luni nu am primit nici un mesaj de instintare, fac scandal la 408.

E chiar o tâmpenie sa nu poti verifica simplu ce trafic ai primit, si cât ai consumat. De ce naiba nu or fi capabili sa îti prezinte informatia odata cu SMS-ul care te informaeza câte SMS-uri bonus mai ai nu stiu.


Si înca ceva : ieri am activat Wap Unlimited pe acel SIM pentru a putea viziona Music TV fara nici o grija... însa când ma duc pe Orange World si vreau la lansez streaming-ul, ajung pe o pagina care spune ca pentru a avea acces la Music TV trebuie sa fiu client PrePay Music, si ca pot afla mai multe informatii despre acest plan pe www.orange.ro... blablabla...:angry:

Sun la 444, si pentru ei trecusem pe planul PrePay Music din 1 Iunie 2007... pe când eu am cumparat si activat cartela pe 14 august !! :D Verifica domnisoara, si da, întradevar, si ea  avzut ca am activat SIM-ul pe 14 august, asa ca acea activare a planului Music pe 1 iunie e o aberatie. Si mi-a zis, ca întotdeauna, sa astept. Sa stept pâna când voi fi identificat ca un cleint PrePay Music. :sleep:

#63
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
@cosconor: cineva vb. de calitate la granzi. poftim calitate! :P

#64
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005

View PostCosconor, on Aug 18 2007, 09:05, said:

M-a enervat treaba asta. Practic am cumparat acest SIM degeaba (bine, initial era pentru colectie :P, însa pâna la urma am decis sa ma "ocup" de el, ca îmi placea oferta cu traficul bonus), si mai ales am si bagat în el 40€, când puteam sa m-ii bag pe SIM-ul meu PrePay principal.
Activezi roamingul si ii transferi pe numarul prepay principal, cred ca e cea mai buna solutie.

#65
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,359
  • Înscris: 05.05.2005
Si eu am probleme cu orange.De curand mi-am luat un prepay pentru wap unlimited.Mi-am activat optiunea si de restul de 50 centi pana la 4 euro am dat cateva apeluri in Vodafone si mi-au mai ramas 4 eurocenti.M-am jucat la mms-uri si am trimis mms fara sa imi treaca prin cap ca se trimite cand eu mai am doar 4 eurocenti si am nevoie de 7 acum cu oferta dar sa vedeti ca m-a pus pe minus.Chestia asta e gandita ca sa iti expire valabilitatea creditului ca normal ca daca ai -3 nu mai ai credit si eu care aveam cartela de o saptamana nu m-am mai putut folosi nici de alea 100 minunte in retea din oferta pentru ca imi cere sa incarc.Mie mi se pare un abuz asta mai ales ca nu mai am acces nici la 444 macar si ca sa vedeti daca incarc acum nu mai primesc restul de 7 saptamani de valabilitate credit pentru ca se numeste ca sunt in perioada de gratie.E o prostie totala si nu am crezut ca Orange e in stare de asa ceva.Nu mai vorbesc de servicii care sunt inferioare calitativ celor de la Vodafone si ma mir cum au atatia clienti mai ales ca mi s-a intamplat sa imi pice si apelul in centrul Bucurestului...si asta nu numai mie.

#66
tudorache90

tudorache90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 15.08.2007
La Orange termenul de "cartela" este oarecum relativ... avand in vedere ca trebuie sa incarci in disperare pentru a avea valabilitate & stuff. Puke.
Cat despre faptul ca unele servicii functioneaza doar cand vor ele...  :death:

#67
Zet.

Zet.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 15.01.2007
Astazi am aflat si eu ca,cei care folosesc Orange PrePay Music NU pot transfera credit,doar primi.
Asta dupa o cearta cu doamna de la orange,pe care am intrebat-o unde naibii scrie aceasta frumoasa caracteristica pe site/pliant ca al naibii sa  fiu daca o gasesc.
Noroc ca nu era cartela mea,ca ma certam cu ei pana imi schimbam planul tarifar moca.
Orange ROCKS numai la abonament :(

#68
tudorache90

tudorache90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 15.08.2007

View PostZet., on Aug 19 2007, 19:34, said:

Astazi am aflat si eu ca,cei care folosesc Orange PrePay Music NU pot transfera credit,doar primi.
Mai surprinde pe cineva faptul ca Oringi are cele mai aberante si stupide limitari?

#69
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005

View Posttudorache90, on Aug 19 2007, 19:38, said:

Mai surprinde pe cineva faptul ca Oringi are cele mai aberante si stupide limitari?
Stai sa treaca perioadele promotionale si la Cosmote, si mai vedem.

#70
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View Posttudorache90, on Aug 19 2007, 19:38, said:

Mai surprinde pe cineva faptul ca Oringi are cele mai aberante si stupide limitari?
nu numai orange :rolleyes:

#71
tudorache90

tudorache90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 15.08.2007

View Postmailman, on Aug 19 2007, 19:48, said:

Stai sa treaca perioadele promotionale si la Cosmote, si mai vedem.
Pai deja se fac 2 ani de "perioada promotionala". Cand zici tu ca se vor incheia... in 10-12 ?  :P   :D
Si in fond valabilitatea cartelei nu are legatura cu o anumita promotie... iar cine a prins o oferta criminala la abonament nu are nicio treaba cu viitoarele oferte.

#72
Zet.

Zet.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 15.01.2007
Mi se pare aiurea RAU ..auzi la ei,sa nu poti transfera credit..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate