Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

Orange PrePay Music

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#19
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View PostDaGrimRipper, on May 24 2007, 20:51, said:

plsu ca tre sa recunoastem, baietii s-au gandit la toti! dau toate genurile de muzica (mai putin manele  :drac: !)


off topic: maneaua nu e muzica.....e galagie de proasta calitate si nu se incadreaza in genurile de muzica normale....

#20
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postmiss_y, on Jun 2 2007, 23:31, said:

trupe "never-heard-of"? daca ai auzit de Sophie care e englezoiaca, n-ai auzit si de keane? sau de the killers care chiar sunt pe val acum?


daca tot vrei sa asculti muzica noua si buna....incearca asta:

http://digitallyimported.com/

.....scuze de offtopic dar voiam sa-i dau omului muzica buna

#21
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postvodafone_ro, on May 21 2007, 22:39, said:

ce oameni doamne
cum scot astia ceva nou cum sa incerce
astia isi bat joc de voi in mod direct si voi puneti botu
cine sta toata ziua sa isi ia melodii si tonuri de apel
pre pay music inca un plan tarifar invalid de la orange


bine ca ii ameteste cu una si alta in loc sa le dea minute mai multe si la un pret mai mic......

#22
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006

View Postvodafone_ro, on May 21 2007, 22:39, said:

ce oameni doamne
cum scot astia ceva nou cum sa incerce
astia isi bat joc de voi in mod direct si voi puneti botu
cine sta toata ziua sa isi ia melodii si tonuri de apel
pre pay music inca un plan tarifar invalid de la orange

View Postbulangiul, on Jun 3 2007, 09:03, said:

bine ca ii ameteste cu una si alta in loc sa le dea minute mai multe si la un pret mai mic......

wrong... de asta si ai alternative de planuri tarifare... fiecare judeca o oferta reesind din necesitatile sale.

gandeste-te insa din perspectiva acelora care nu au telefon cu mp3, radio si bluetooth... tre' sa recunoastem ca sunt multi.
s-apoi, in randul tinerilor de astazi muzica devine intr-o careva masura dependenta, insa nu toti isi popt permite terminale cu parametrii sus numiti. astfel prin prepay music ai o alternative la acestea. cat despre tarife, prepay music le are (cred eu) cele mai avantajoase, dupa click, pe cartele preplatite (atat la orange cat si la vodafone), si ca sa previn interventia unora cu privire la cosmote cu xtra 200... are si orange-u xtra de young cu aceleasi 200 ;)... s-apoi, e totusi naiv sa ceri de la prepay tarife mai ieftine decat cele de abonament...

View Postmiss_y, on Jun 2 2007, 23:31, said:

trupe "never-heard-of"? daca ai auzit de Sophie care e englezoiaca, n-ai auzit si de keane? sau de the killers care chiar sunt pe val acum?

nu ai inteles bine la ce s-a referit... vorbea despre trupele care au cantat in deschiderea concertului, respectiv inainte iesirii pe scena a lui Sophie :) or, aceste n-au fost nici keane, nici the killers, nici reamonn si nici nu vreo alta din trupele de pe playlisturile prepay music... au fost niste baieti despre care nu pot sa zic c-au fost rai/slabi... insa sub asteptarile multora. cat despre Sophie, intradevar s-a prezentat foarte bine... a cantat, cum si i se cuvine unui astfel de interpret, numai live, miscarea scenica foarte stilata si de bun gust (nu cum ne-au deprins "parodiile muzicale" din romania). si de aratat... arata foarte bine... mai ales tinand cont ca a si nascut odata... as zice chiar ca arata prea bine reesind din cele zise anterior :)

Edited by Rotter Ackland, 03 June 2007 - 10:44.


#23
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Vaisiamar...cica e " radio:" ... De 10 minute ascult radio-ul ala... Si va spun ca deja au rulat vreo 7 piese..( nici macar nu lasa pana la sfarsit)

#24
miss_y

miss_y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 31.05.2007

View PostRotter Ackland, on Jun 3 2007, 11:40, said:

wrong... de asta si ai alternative de planuri tarifare... fiecare judeca o oferta reesind din necesitatile sale.

gandeste-te insa din perspectiva acelora care nu au telefon cu mp3, radio si bluetooth... tre' sa recunoastem ca sunt multi.
s-apoi, in randul tinerilor de astazi muzica devine intr-o careva masura dependenta, insa nu toti isi popt permite terminale cu parametrii sus numiti. astfel prin prepay music ai o alternative la acestea. cat despre tarife, prepay music le are (cred eu) cele mai avantajoase, dupa click, pe cartele preplatite (atat la orange cat si la vodafone), si ca sa previn interventia unora cu privire la cosmote cu xtra 200... are si orange-u xtra de young cu aceleasi 200 ;)... s-apoi, e totusi naiv sa ceri de la prepay tarife mai ieftine decat cele de abonament...
nu ai inteles bine la ce s-a referit... vorbea despre trupele care au cantat in deschiderea concertului, respectiv inainte iesirii pe scena a lui Sophie :) or, aceste n-au fost nici keane, nici the killers, nici reamonn si nici nu vreo alta din trupele de pe playlisturile prepay music... au fost niste baieti despre care nu pot sa zic c-au fost rai/slabi... insa sub asteptarile multora. cat despre Sophie, intradevar s-a prezentat foarte bine... a cantat, cum si i se cuvine unui astfel de interpret, numai live, miscarea scenica foarte stilata si de bun gust (nu cum ne-au deprins "parodiile muzicale" din romania). si de aratat... arata foarte bine... mai ales tinand cont ca a si nascut odata... as zice chiar ca arata prea bine reesind din cele zise anterior :)


scuze daca am inteles gresit. oricum nu foarte multa lume asculata sau n-a auzit de trupele de care spuneam si de aceea am interpreatt in felul acesta.

#25
t0rrent

t0rrent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.01.2007
Mda deci m-am referit la trupele care au cantat la deschidere. N-au fost rele, dar nici cine stie ce. Iar cei de la "the pixels" (una din acele trupe never-heard-of) pareau ca mai au putin si pica peste keyboard/microfoane de somn/plictiseala  :lol:

Attached Files



#26
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 03.05.2006
De foarte bun augur din partea celor de la Orange ar fi fost sa lanseze SI un post de radio cu sunetul la calitate de CD, pentru cei care utilizeaza telefoane 3G/EDGE. Radioul de la 388 nu depaseste, dpdv al calitatii, un apel normal GSM (9,6 kbps, departe de un mp3 codat macar la 64...) :rolleyes:

#27
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
digitally imported ( http://www.di.fm/ ) merge fara probleme pe un pda cu winmobile 2005 si trafic prin gprs/edge.
se aude si bine dar nu recomand decat cu wap/iinternet unilimited.

#28
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005
Voi reusiti sa trimiteti cele 3 mesaje de pe site? Eu intru cu 2 browsere pe net(IE si Maxthon) la adresa http://www.orangemusic.ro/yourfreesms/, aici selectez autentificare si dupa ce introduc user-ul si parola , ma baga un webcare. Nu gasesc niciunde o optiune de a trimite vre-un sms.

#29
morpheus78

morpheus78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.06.2005

View Postvasilis, on Aug 1 2007, 19:27, said:

Voi reusiti sa trimiteti cele 3 mesaje de pe site? Eu intru cu 2 browsere pe net(IE si Maxthon) la adresa http://www.orangemusic.ro/yourfreesms/, aici selectez autentificare si dupa ce introduc user-ul si parola , ma baga un webcare. Nu gasesc niciunde o optiune de a trimite vre-un sms.

la fel si eu :confuzzled:

#30
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Nu am avut probleme, folosesc Firefox. Maxthon e practic tot IE doar puțin modat să zic așa.

#31
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Intrebare rapida, sper ca nu s-a raspuns la ea deja mai sus :

- Daca reîncarci 7€ acum, 5 minute dupa aia mai bagi 7€, si mâine mai încarci iar 7€, primesti 150 SMS de 3 ori + 2Mb de 3 ori ?? Sau SMS-urile si Mb-urile se aloca doar o singura data lunar ? :huh:

#32
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostCosconor, on Aug 1 2007, 21:41, said:

Intrebare rapida, sper ca nu s-a raspuns la ea deja mai sus :

- Daca reîncarci 7€ acum, 5 minute dupa aia mai bagi 7€, si mâine mai încarci iar 7€, primesti 150 SMS de 3 ori + 2Mb de 3 ori ?? Sau SMS-urile si Mb-urile se aloca doar o singura data lunar ? :huh:
Din pacate aceste asa-zise bonusuri  :console: , 150 de mesaje nationale valabile 30 de zile si 2 MB pentru trafic WAP / download / MMS , se acorda doar o singura data la 30 de zile , asta e situatia , nu primesti nimc in plus si daca o sa incarci de 100 de ori cate 7 euro sau mai mult de 7 euro intr-o luna=30 de zile  :confuzzled: , asadar "Orange-RO" doreste profit deoarece nu este o asociatie non-profit  ;) !

Edited by Teophileos, 01 August 2007 - 21:25.


#33
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View Postvasilis, on Aug 1 2007, 19:27, said:

Voi reusiti sa trimiteti cele 3 mesaje de pe site? Eu intru cu 2 browsere pe net(IE si Maxthon) la adresa http://www.orangemusic.ro/yourfreesms/, aici selectez autentificare si dupa ce introduc user-ul si parola , ma baga un webcare. Nu gasesc niciunde o optiune de a trimite vre-un sms.
asa e si la mine si de la webcare nu mai stiu ce sa fac :deadtongue: .nu am reusit sa trimit niciun sms pana acum. :cursing:

#34
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Mda, era prea frumos sa îti dea mesajele si SMS-urile la fiecare 7€ încarcati. Dar era extrem de interesant, ca as fi primit zeci de Mb din cât am reîncarcat cartele mea PrePay vara asta, si daca era asa as fi trecut sigur pe planul tarifar Music (pentru ca o utilizez 99,5% pentru trafic DATA, si ceva Mb în plus nu ar fi stricat :) ).

Am pus întrebearea aici pentru ca în pliantele despre Music, conditiile alocarii bonusurilor mi se parea dubios exprimate...

Si înca ceva : Orange ne spune ca putem, cu acei 2Mb bonus, accesa pâna la... 50 de pagini Web !!!!! :P :P :P
Nu mai citesem demult ceva atât de amuzant ! O singura pagina de Softpedia, fara imagini, are 400Kb !

#35
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005
Intradevar problema e de la browserul de net. Am instalat Mozilla Firefox si merge ok.

#36
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,599
  • Înscris: 20.10.2006

View PostCosconor, on Aug 2 2007, 22:19, said:

...
Si înca ceva : Orange ne spune ca putem, cu acei 2Mb bonus, accesa pâna la... 50 de pagini Web !!!!! :P :P :P
Nu mai citesem demult ceva atât de amuzant ! O singura pagina de Softpedia, fara imagini, are 400Kb !
A zis pana la 50, ei or fii testat cu cele mai mici pagini web si fara reclame.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate