Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Metropolis Residence

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1270 replies to this topic

Poll: Metropolis (113 member(s) have cast votes)

Sunteti multumiti de Metropolis

  1. DA, este placut (22 votes [19.47%])

    Percentage of vote: 19.47%

  2. Nu chiar, ma asteptam sa fie mai bine (4 votes [3.54%])

    Percentage of vote: 3.54%

  3. NU, am facut o greseala si regret (11 votes [9.73%])

    Percentage of vote: 9.73%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (76 votes [67.26%])

    Percentage of vote: 67.26%

Sunteti multumiti de vecini?!

  1. Sunt OK, majoritatea de treaba (15 votes [13.27%])

    Percentage of vote: 13.27%

  2. Nu-mi dau seama, nu prea interactionez cu ei (13 votes [11.50%])

    Percentage of vote: 11.50%

  3. NU, nu-mi plac vecinii (9 votes [7.96%])

    Percentage of vote: 7.96%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (76 votes [67.26%])

    Percentage of vote: 67.26%

Din legendele urbane, neajunsuri

  1. Zona este aglomerata (9 votes [7.96%])

    Percentage of vote: 7.96%

  2. Pozitia periferica ma oboseste (3 votes [2.65%])

    Percentage of vote: 2.65%

  3. Parkingul subteran greoi (6 votes [5.31%])

    Percentage of vote: 5.31%

  4. Intretinerea cam piperata (11 votes [9.73%])

    Percentage of vote: 9.73%

  5. Ansamblu de corpuri ingramadite (5 votes [4.42%])

    Percentage of vote: 4.42%

  6. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (79 votes [69.91%])

    Percentage of vote: 69.91%

Vote Guests cannot vote

#19
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007
Luly boy - felicitari! Sper sa pot veni si eu cu o veste in curand. Eu sunt convinsa ca totul va fi ok pana la urma. La calea ferata nu mai mai gandesc, cum o fi asa o fi.  In rest, sincer mi se par niste oameni seriosi, daca e sa ma gandesc  numai la situ-ul lor, care este foarte bine pus la punct, ceea ce n-am prea gasit pe la altii. Nu mai spun ca mi-au raspuns repede la orice solicitare, aspecte foarte importante pentru ceva ce se intampla in romania, chiar daca este vorba de bani multi. Documentele lor sunt cat se poate de profesioniste. Sper ca si constructia sa fie le fel pana la urma.
Si eu am fost atrasa tot de zona si de faptul ca-i in apropiere de metrou.

#20
CatalinKRK

CatalinKRK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 21.05.2007
Un punct in plus pentru ei e ca de managementul proiectului se ocupa gleeds (care printre altele se ocupa si de baneasa). Cat despre raspunsuri mie nu mi s-au parut prea rapizi, mai ales privind intrebarile pe care le-au directionat constructorului. In schimb cat am fost la showroom sau pe santier oamenii au fost ok.

#21
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007
Am platit si eu in sfarsit rezervarea!
Catalin - cu mine au fost super rapizi. Poate ai nimerit tu la vreun agent care se misca mai greu. Eu am discutat cu o tipa foarte amabila. Toate raspunsurile si documentele le-am primit pe email in max. 2 ore de la solicitare.

#22
luly boy

luly boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2007

View Postluana06, on Jun 1 2007, 10:46, said:

Am platit si eu in sfarsit rezervarea!
Catalin - cu mine au fost super rapizi. Poate ai nimerit tu la vreun agent care se misca mai greu. Eu am discutat cu o tipa foarte amabila. Toate raspunsurile si documentele le-am primit pe email in max. 2 ore de la solicitare.

salut luana06 - cred ca si noi am discutat cu aceasi tipa foarte amabila. noi am optat pentru 2 camere pe sud. chiar au fost rapizi. sper ca si mai departe sa fie tot asa. :rolleyes:

#23
CatalinKRK

CatalinKRK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 21.05.2007

View Postluly boy, on Jun 1 2007, 16:59, said:

salut luana06 - cred ca si noi am discutat cu aceasi tipa foarte amabila. noi am optat pentru 2 camere pe sud. chiar au fost rapizi. sper ca si mai departe sa fie tot asa. :rolleyes:

Da, e clar ca la tipa asta merg lucrurile cel mai repede :), dar nici de tipul cu care am vorbit eu nu pot spune ca n-a fost ok. Dupa cum ziceam au fost niste intrebari pe care el le-a transmis mai departe la constructor si care s-au pierdut in neant...

Deci sunt deja 2 "rezervati" pe forum, cu mine sper ca vor fi trei (cat de curand), sper sa ne intalnim mai multi aici sa ne bucuram cat mai mult si sa suferim cat mai putin pana vor fi gata....

#24
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007
Nu s-a mai alaturat nimeni!
Se pare ca va fi destul de greu sa formam un grup aici.

#25
luly boy

luly boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2007

View Postluana06, on Jun 5 2007, 05:19, said:

Nu s-a mai alaturat nimeni!
Se pare ca va fi destul de greu sa formam un grup aici.


salut! nu fi asa pesimista ca e doar o luna de cind s-a lansat proiectul. pe santier sunt la faza de fundatie subsol. am fost duminica.

#26
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007

View Postluly boy, on Jun 5 2007, 09:12, said:

salut! nu fi asa pesimista ca e doar o luna de cind s-a lansat proiectul. pe santier sunt la faza de fundatie subsol. am fost duminica.


N-am stiut ca s-a lansat abia de-o luna. Sa inteleg ca am fost norocoasa ca l-am descoperit repede. Eu i-am gasit din intamplare cu search pe google <_<  si mi-a placut tot ce-am citit.
:rolleyes:

#27
luly boy

luly boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2007

View Postluana06, on Jun 5 2007, 14:17, said:

N-am stiut ca s-a lansat abia de-o luna. Sa inteleg ca am fost norocoasa ca l-am descoperit repede. Eu i-am gasit din intamplare cu search pe google <_<  si mi-a placut tot ce-am citit.
:rolleyes:

salut! n-ati mai dat niciun semn de viata. eu merg luni sa semnez antecontractul. cind am fost la showroom si am vorbit cu agenta a zis ca e posibil sa fie gata mai devreme decit sfirsitul lui octombrie. in acte e trecuta data de 15.09.2008. voi cum stati?

#28
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007
Salut Luly Boy!

Eu ma pregatesc sa platesc avansul. Cat despre finalizarea proiectului inainte de termenul mentionat in contract nu stiu nimic, insa sper sa nu fie asa, intrucat pentru restul de bani trebuie sa fac credit si orice luna in plus conteaza.
Din fotografiile de pe site, observ ca se munceste si asta conteaza.

Cei care veti face credit, cu ce banca veti colabora?

#29
luly boy

luly boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2007

View Postluana06, on Jun 14 2007, 02:28, said:

Salut Luly Boy!

Eu ma pregatesc sa platesc avansul. Cat despre finalizarea proiectului inainte de termenul mentionat in contract nu stiu nimic, insa sper sa nu fie asa, intrucat pentru restul de bani trebuie sa fac credit si orice luna in plus conteaza.
Din fotografiile de pe site, observ ca se munceste si asta conteaza.

Cei care veti face credit, cu ce banca veti colabora?
salut. my mistake! ti-am scris ca e vorba de 15.09.2008. de fapt e 15.10.2008. si noi mergem sa dam avansul. a zis ca daca e vorba sa se finalizeze mai devreme ne anunta cam cu 2 luni inainte ca sa avem timp sa mergem pe la banci pentru credit. asa ca nu cred sa fie vreo problema. inca nu ne-am hotarit cu ce banca vom lucra pentru ca mai e 1 an si se pot schimba multe. cred ca tu te referi la creditul pentru achitarea restului de 75%. am citit ieri un articol si spune ca cei care cumpara un apartamament intr-un asemenea ansamblu cam sunt obligati sa lucreze cu banca cu care lucreaza developerul. aici e vorba de Bancpost. noua nu ni se pare, acum, prea buna oferta Bancpost. cine stie ce va fi peste 1 an. oricum, la intrare in showroom la Metropolis este un baietel de la o firma care cu asta se ocupa: iti cauta cel mai bun credit de pe piata bancara conform situatiei tale financiare. ce doream sa te intreb. tu ai mai schimbat ceva in lista de finisaje? pe lista mea nu apar gresia din balcon, caloriferele si chiuveta din bucatarie. in rest sper sa fie OK.

#30
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007

View Postluly boy, on Jun 14 2007, 09:11, said:

salut. my mistake! ti-am scris ca e vorba de 15.09.2008. de fapt e 15.10.2008. si noi mergem sa dam avansul. a zis ca daca e vorba sa se finalizeze mai devreme ne anunta cam cu 2 luni inainte ca sa avem timp sa mergem pe la banci pentru credit. asa ca nu cred sa fie vreo problema. inca nu ne-am hotarit cu ce banca vom lucra pentru ca mai e 1 an si se pot schimba multe. cred ca tu te referi la creditul pentru achitarea restului de 75%. am citit ieri un articol si spune ca cei care cumpara un apartamament intr-un asemenea ansamblu cam sunt obligati sa lucreze cu banca cu care lucreaza developerul. aici e vorba de Bancpost. noua nu ni se pare, acum, prea buna oferta Bancpost. cine stie ce va fi peste 1 an. oricum, la intrare in showroom la Metropolis este un baietel de la o firma care cu asta se ocupa: iti cauta cel mai bun credit de pe piata bancara conform situatiei tale financiare. ce doream sa te intreb. tu ai mai schimbat ceva in lista de finisaje? pe lista mea nu apar gresia din balcon, caloriferele si chiuveta din bucatarie. in rest sper sa fie OK.


Multumesc frumos pentru informatiile oferite.

Eu am intrebat daca e musai sa lucram cu Bancpost si mi s-a spus ca nu. Putem alege oricare alta banca.
Cu lista de finisaje nu te pot ajuta, eu n-am intrat inca in posesia ei, si asta din cauza ca n-am ajuns in Bucuresti. O s-o am in curand si atunci putem discuta.

Da, ma refeream la cei 75%, chiar daca mai este un an, timpul va trece foarte repede si vrem nu vrem, trebuie sa fim pregatiti. O sa discut si eu cu acel " baietel" cand ajung acolo.

Cu siguranta o sa fie totul ok, mie personal acest ansamblu mi se pare cel mai potrivit: si ca locatie, si ca design, dar si ca seriozitate.

:rolleyes:

#31
luly boy

luly boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2007

View Postluana06, on Jun 14 2007, 17:19, said:

Multumesc frumos pentru informatiile oferite.

Eu am intrebat daca e musai sa lucram cu Bancpost si mi s-a spus ca nu. Putem alege oricare alta banca.
Cu lista de finisaje nu te pot ajuta, eu n-am intrat inca in posesia ei, si asta din cauza ca n-am ajuns in Bucuresti. O s-o am in curand si atunci putem discuta.

Da, ma refeream la cei 75%, chiar daca mai este un an, timpul va trece foarte repede si vrem nu vrem, trebuie sa fim pregatiti. O sa discut si eu cu acel " baietel" cand ajung acolo.

Cu siguranta o sa fie totul ok, mie personal acest ansamblu mi se pare cel mai potrivit: si ca locatie, si ca design, dar si ca seriozitate.

:rolleyes:
salut! am vorbit cu agenta si m-am lamurit cu lista de finisaje. chiuveta nu e inclusa in pret, desi initial au spus ca da. cind ai lista de finisaje da un semn sa mai vorbim.

#32
luana06

luana06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 29.05.2007

View Postluly boy, on Jun 14 2007, 20:46, said:

salut! am vorbit cu agenta si m-am lamurit cu lista de finisaje. chiuveta nu e inclusa in pret, desi initial au spus ca da. cind ai lista de finisaje da un semn sa mai vorbim.


Hmm, foarte interesant. Mi s-ar fi parut normal sa nu-mi livreze aparatul de aer cond. sau mobila de buc, dar sa lipseasca chiuveta, chiar mi se pare ciudat. Iar daca intr-adevar este asa, incep sa-mi schimb parerea. E ca si cum mi-ar da usile fara manere. Nu mi se pare un obiect foarte scump, dar mi se pare esential sa-mi puna una, indifrent cum ar fi ea. O sa fiu atenta la acest aspect. Te tin la curent.

#33
luly boy

luly boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2007

View Postluana06, on Jun 15 2007, 16:45, said:

Hmm, foarte interesant. Mi s-ar fi parut normal sa nu-mi livreze aparatul de aer cond. sau mobila de buc, dar sa lipseasca chiuveta, chiar mi se pare ciudat. Iar daca intr-adevar este asa, incep sa-mi schimb parerea. E ca si cum mi-ar da usile fara manere. Nu mi se pare un obiect foarte scump, dar mi se pare esential sa-mi puna una, indifrent cum ar fi ea. O sa fiu atenta la acest aspect. Te tin la curent.

salut! din cite vad am ramas numai noi doua sa ne conversam despre ansamblu. pentru alte topicuri - adica alte ansambluri rezidentiale - exista mai multi 'vorbitori'. eu sper sa mai gasim pe cineva interesat sa discute cu noi despre Metropolis. in legatura cu respectiva chiuveta sunt hotarita sa ma 'bat' pentru ea. ai dreptate. cind ma mut ce fac? gatesc in baie? pentru ca in bucatarie astept sa vina instalatorul sa puna chiuveta!!!!!!!!!!!! poate reusesc s-o rezolv inainte de semnarea antecontractului. oricum, si dupa semnarea lui tot o sa-i bat la cap cu chiuveta. daca o sa fim doua doamne, poate, de gura noastra, o sa puna respectiva chiuveta. mai vorbim. :nonobad: daca iti mai vin idei despre ce nu ar trebui sa lipseasca din ap. scrie.

#34
luly boy

luly boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2007
salut! chiar nu mai scrie nimeni pe la noi? a mai contractat cineva un ap. in ansamblu?

#35
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
A incheiat cineva antecontract pentru apartamente de 2-3 camere in Metropolis cu orientare spre Nord? Daca da, ce tip de apartament si la ce pret? Multumesc!

#36
luly boy

luly boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 31.05.2007

View Postcoldplay, on Aug 21 2007, 14:41, said:

A incheiat cineva antecontract pentru apartamente de 2-3 camere in Metropolis cu orientare spre Nord? Daca da, ce tip de apartament si la ce pret? Multumesc!

salut! eu am luat un apartament de 2 camere in metropolis dar este orientat pe sud. daca vrei mai multe informatii da un semn.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate