Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Mai exista dragoste adevarata

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
373 răspunsuri în acest subiect

#289
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.920
  • Înscris: 09.07.2009

View Postbuteliearagaz, on 19th September 2010, 19:15, said:

Eu cred ca dragoste adevarata este si cand ti se scoala din jumate in jumate de ora , dar si cand ti se ridica doar o data pe zi , iar intensitatea emotiilor poate fi la fel .

Pentru ca multi barbati nu au idee cum simt femeile dragostea citesc topicul asta ca sa-si faca o parere .


uite , de asta ii invidiez eu pe barbati  :confuzzled:

ma bucur sa constat ca pt dragostea lor exista pastilele acelea albastre  :naughty:
femeile insa sunt foarte frustrate ca pt ele asemenea adjuvante nu s-au inventat

daca dragostea sta in vagin si , in respectiv , penis , inseamna ca m-am nascut intr-un timp nepotrivit mie si ca sunt prin urmare o incapabila , o indaptata care nu intelege ca dragostea se masoara de fapt in frecventa actelor sexuale  :confuzzled:

Editat de dantella, 20 septembrie 2010 - 18:44.


#290
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postbuteliearagaz, on 19th September 2010, 19:15, said:

Eu cred ca dragoste adevarata este si cand ti se scoala din jumate in jumate de ora , dar si cand ti se ridica doar o data pe zi , iar intensitatea emotiilor poate fi la fel .

Pentru ca multi barbati nu au idee cum simt femeile dragostea citesc topicul asta ca sa-si faca o parere .


View Postdantella, on 20th September 2010, 19:43, said:

uite , de asta ii invidiez eu pe barbati  :confuzzled:

ma bucur sa constat ca pt dragostea lor exista pastilele acelea albastre  :naughty:
femeile insa sunt foarte frustrate ca pt ele asemenea adjuvante nu s-au inventat

daca dragostea sta in vagin si , in respectiv , penis , inseamna ca m-am nascut intr-un timp nepotrivit mie si ca sunt prin urmare o incapabila , o indaptata care nu intelege ca dragostea se masoara de fapt in frecventa actelor sexuale  :confuzzled:
Eu vrusai sa fiu subtil si de asta facui o figura de stil , asa ca ma vad nevoit sa traduc .

Dragostea e dragoste si la 16 ani si la 90 de ani , adica sentimentul e acelasi .

De obicei dragostea apare exact atunci cand te astepti mai putin si este ceva greu de exprimat pentru ca fiecare simte diferit ce este dragostea , de asta pentru cineva poate sa fie dragoste adevarata iar pentru altcineva o simpla caldura sufleteasca temporara .

#291
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.917
  • Înscris: 10.06.2010
Dragostea adevarata NU are legatura nici cu sexul si cu atat mai putin cu banii. Sexul eventual este o mica completare nicidecum o conditie, dragostea adevarata este bazata strict pe sentimente. Restul e gargara.
Ca in ziua de azi ea nu prea mai exista asta e subiectul altui topic <_<

#292
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postpaulone, on 21st September 2010, 10:30, said:

Dragostea adevarata NU are legatura nici cu sexul si cu atat mai putin cu banii. Sexul eventual este o mica completare nicidecum o conditie, dragostea adevarata este bazata strict pe sentimente. Restul e gargara.
Ca in ziua de azi ea nu prea mai exista asta e subiectul altui topic <_<
Nu cred ca trebuie sa confundam dragostea adevarata cu dragostea platonica .

#293
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbuteliearagaz, on 21st September 2010, 01:38, said:

de asta pentru cineva poate sa fie dragoste adevarata iar pentru altcineva o simpla caldura sufleteasca temporara .
Dumnezeule, ce bine suna chestia asta...  :thumbup:

#294
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostCr1spy, on 21st September 2010, 11:25, said:

Dumnezeule, ce bine suna chestia asta...  :thumbup:
Din pacate e trist dar adevarat .

#295
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbuteliearagaz, on 21st September 2010, 11:34, said:

Din pacate e trist dar adevarat .
Nu stiu daca e neaparat trist... e asa ca pentru pisicute si catelusi. :lol:

#296
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostCr1spy, on 21st September 2010, 11:39, said:

Nu stiu daca e neaparat trist... e asa ca pentru pisicute si catelusi. :lol:

Si pisoii se indragostesc ?

Cand isi dau seama de asta ?

Dupa ce se despart ?  :down: :down:

#297
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbuteliearagaz, on 21st September 2010, 11:43, said:

Si pisoii se indragostesc ?

Cand isi dau seama de asta ?

Dupa ce se despart ?  :down: :down:
Ma refeream la caldura sufleteasca pe care o ai pentru o pisicuta/un catelus...

#298
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostCr1spy, on 21st September 2010, 12:10, said:

Ma refeream la caldura sufleteasca pe care o ai pentru o pisicuta/un catelus...
Eu nu m-am indragostit niciodata de o pisicuta si cu atat mai putin de un catelus , asa ca nu stiu cum este !

Editat de buteliearagaz, 21 septembrie 2010 - 13:11.


#299
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.917
  • Înscris: 10.06.2010
Iertati-ma dar voi nu ati vz.in marile opere fie ca au fost capodopere ale muzicii ori ale literaturii ca dragostea n-avea legatura cu BMW X6 ori cu performante sexuale iesite din comun???
Cum am spus ADEVARATA dragoste este legata strict de sentimente, orice altceva nu exista. Ca astazi suntem mai grobieni ca niciodata si mai materialisti cum nu se poate de rau, din cauza asta noi nu mai vedem padurea de copaci.

#300
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.893
  • Înscris: 17.09.2010
Exista, dar este rara. Cel putin ce inteleg eu prin dragoste adevarata.

#301
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbuteliearagaz, on 21st September 2010, 14:04, said:

Eu nu m-am indragostit niciodata de o pisicuta si cu atat mai putin de un catelus , asa ca nu stiu cum este !
Pai nici eu si ... Doamne feri !

#302
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostScorpionul_Negru, on 21st September 2010, 19:40, said:

Exista, dar este rara. Cel putin ce inteleg eu prin dragoste adevarata.
Si ce intelegi prin dragoste adevarata ?

#303
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.920
  • Înscris: 09.07.2009
" simpla caldura sufleteasca " se refera la atasament , dupa parerea mea si , s-ar putea ca aceasta stare sa ramana dupa consumarea sentimentului despre care vbim

dragostea adevarata cred ca e ...irepetabila
nu inseamna ca nu am fi capabili de a ne reindragosti , insa nicidecum nu vom avea aceeasi " ardere " afectiva

cred ca autenticitatea sentimentului e data tocmai de intensitatea trairilor
fiecare dintre noi avem amintirea unei iubiri mai "altfel" decat celelalte , asta neanuland veridicitatea ulterioarelor indragosteli
ramane insa un "parfum" aparte , unic , care va fi intiparit in memoria afectiva pt totdeauna
si poate de aceea ii spunem "adevarata" , pt ca oricand o putem  " apela " din strafundurile sufletului nostru...si , din nefericire pt cei din jur , folosi ca reper sau termen de comparatie

Editat de dantella, 21 septembrie 2010 - 21:20.


#304
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postpaulone, on 21st September 2010, 19:22, said:

Iertati-ma dar voi nu ati vz.in marile opere fie ca au fost capodopere ale muzicii ori ale literaturii ca dragostea n-avea legatura cu BMW X6 ori cu performante sexuale iesite din comun???
Cum am spus ADEVARATA dragoste este legata strict de sentimente, orice altceva nu exista. Ca astazi suntem mai grobieni ca niciodata si mai materialisti cum nu se poate de rau, din cauza asta noi nu mai vedem padurea de copaci.

La vremea cand se petreceau povestile alea de dragoste, mai toate casatoriile erau aranjate din motive financiare, pentru aliante, ridicare in statut social, si mai rar sau chair deloc din dragoste. Mai toate povestile alea povestes despre momente furate si protagonistii erau chair norocosi daca apucau sa si consume iubirea aia. Ei nu se incurcau cu posesiunile financiare ale partenerilor pentru ca de obicei, partea materiala pentru ei era dinainte stabilita si cel care se ocupa cu aranjarea casatoriilor lua intotdeauna in considerare si partea materiala a vietii.

#305
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postdantella, on 21st September 2010, 22:16, said:

" simpla caldura sufleteasca " se refera la atasament , dupa parerea mea si , s-ar putea ca aceasta stare sa ramana dupa consumarea sentimentului despre care vbim

dragostea adevarata cred ca e ...irepetabila
nu inseamna ca nu am fi capabili de a ne reindragosti , insa nicidecum nu vom avea aceeasi " ardere " afectiva

cred ca autenticitatea sentimentului e data tocmai de intensitatea trairilor
fiecare dintre noi avem amintirea unei iubiri mai "altfel" decat celelalte , asta neanuland veridicitatea ulterioarelor indragosteli
ramane insa un "parfum" aparte , unic , care va fi intiparit in memoria afectiva pt totdeauna
si poate de aceea ii spunem "adevarata" , pt ca oricand o putem  " apela " din strafundurile sufletului nostru...si , din nefericire pt cei din jur , folosi ca reper sau termen de comparatie
Eu cred ca dragostea adevarata se poate repeta , dar intensitatea emotiilor poate fi diferita .
Dragostea poate fi gustata la fel ca orice altceva , de asta si gustul poate fi diferit .

#306
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postdantella, on 21st September 2010, 22:16, said:

.....

Ma indoiesc ca este irepetabila. Dragostea e un sentiment pe care il inveti, la fiecare noua iubire ai mai multa experienta, stii sa gestionezi un pic mai bine relatia, maturizarea emotionala te ajuta sa privesti cu alti ochi relatia si partenerul. Binenteles, si calitatea partenerului contribuie foarte mult la felul in care percepi tu, peste ani, relatia respectiva, si daca esti sincer cu tine iti dai seama ca arderea aia de care vorbesti era data de inexperienta ta in a-ti gestiona sentimentele.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate