Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Mai exista dragoste adevarata

- - - - -
  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#1
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004
Intrebarea este special pentru fete(eu sunt baiat) dar si pentru baieti....mai exista dragoste reala.Adica indiferent de problemele banesti sau de problemele fizice fata/baiatul sa ramana langa partenerul de viata si toate deciziile luate in familie(inclusiv cele pe plan sexual) sa fie luate de comun acord cu calm si ratiune.Eu consider ca o relatie are nu se bazeaza pe intelegere si prietenie si dragoste si se bazeaza pe bani si sex nu are sanse sa reziste si nu are sens ca cei doi se stea impreuna daca lucrurile nu sunt asa,e mai bine sa fii singur .

Edited by Jaqueline, 12 May 2007 - 22:37.


#2
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Cu siguranta nu e mai bine sa fii singur. Prefer sex si bani decat singuratate in cel mai rau caz :)

#3
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Aici trebuie sa-l aprob pe Valentine.  -_-

Eu s-ar putea sa nu fiu chiar in masura sa-ti raspund la intrebare din moment ce nu-s maritata, dar...
Nu cred ca a existat vreodata o dragoste atat de....oarba (m-am ferit sa-i spun adevarata, din moment ce nu cred si nici n-am vazut) incat sa treaca peste atatea bariere si chiar sa nu tina cont de aspectele financiare sau de infatisarea partenerului.
Fii si tu mai pragmatic, altfel s-ar putea sa treci prin multe deceptii. Intr-adevar, o relatie trebuie sa se bazeze pe intelegere, prietenie si dragoste, dar nu numai.  :rolleyes:

Edited by Jaqueline, 12 May 2007 - 22:53.


#4
euph0ric

euph0ric

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 25.01.2007
Exista. In pauzele dintre infidelitati.

#5
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostCPX, on May 12 2007, 01:11, said:

Intrebarea este special pentru fete(eu sunt baiat) dar si pentru baieti....mai exista dragoste reala.Adica indiferent de problemele banesti sau de problemele fizice fata/baiatul sa ramana langa partenerul de viata si toate deciziile luate in familie(inclusiv cele pe plan sexual) sa fie luate de comun acord cu calm si ratiune.Eu consider ca o relatie are nu se bazeaza pe intelegere si prietenie si dragoste si se bazeaza pe bani si sex nu are sanse sa reziste si nu are sens ca cei doi se stea impreuna daca lucrurile nu sunt asa,e mai bine sa fii singur .

Eu zic ca exista. Ai incercat sa te cauti in pantaloni?

#6
euph0ric

euph0ric

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 25.01.2007

View PostCPX, on May 11 2007, 23:11, said:

Intrebarea este special pentru fete(eu sunt baiat) dar si pentru baieti....mai exista dragoste reala.Adica indiferent de problemele banesti sau de problemele fizice fata/baiatul sa ramana langa partenerul de viata si toate deciziile luate in familie(inclusiv cele pe plan sexual) sa fie luate de comun acord cu calm si ratiune.Eu consider ca o relatie are nu se bazeaza pe intelegere si prietenie si dragoste si se bazeaza pe bani si sex nu are sanse sa reziste si nu are sens ca cei doi se stea impreuna daca lucrurile nu sunt asa,e mai bine sa fii singur .
Servestri prea des bullshitu` comercial amice. Recomand o drastica cura cu iaurt Danone (reclama mascata, ma`mpinge concurenta). Intrebarea mea ie : Tu realizezi ca relatiile premaritale sunt impotriva cutumei ????????? dezaprobate de biserica... viva la revolucion...

View PostGraveland, on May 13 2007, 13:02, said:

Eu zic ca exista. Ai incercat sa te cauti in pantaloni?
Te rog nu expune intrebari retorice. Inhibezi copchilu`.

PS : m`ar interesa ce ti`ai raspuns.








daca nu mi`ati remarcat cacofonia, mai lucrati la dirijarea atentiei :D

Edited by euph0ric, 13 May 2007 - 15:07.


#7
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Exista. In filme.

Disclamer: no not try this at home.

#8
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View Posteuph0ric, on May 13 2007, 15:55, said:

Te rog nu expune intrebari retorice. Inhibezi copchilu`.

PS : m`ar interesa ce ti`ai raspuns.
daca nu mi`ati remarcat cacofonia, mai lucrati la dirijarea atentiei :D

Cred ca sunt incercat de sentimente prea profunde. E de la ciorba.

#9
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
as zice ca o relatie se bazeaza puternic pe intelegere si prietenie si dragoste si pe bani si sex. :) Cei 6 ani alaturi de sotia mea m-au convins.

#10
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostKidu, on May 14 2007, 03:36, said:

as zice ca o relatie se bazeaza puternic pe intelegere si prietenie si dragoste si pe bani si sex. :) Cei 6 ani alaturi de sotia mea m-au convins.

Da' ai rezistat ceva.  :D

#11
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View PostKidu, on May 13 2007, 17:36, said:

as zice ca o relatie se bazeaza puternic pe intelegere si prietenie si dragoste si pe bani si sex. :) Cei 6 ani alaturi de sotia mea m-au convins.
Sunt de acord cu afirmatia de mai sus, numai ca la mine ordinea este alta: sex, dragoste, intelegere, prietenie si bani. Dupa vreo 20 de ani probabil ca sexul nu o sa mai fie pe primul loc, insa pana atunci  :notangel: :naughty:

#12
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
poate suna cat se poate de eronat pentru unii insa eu cred in dragostea adevarata ,cea care nu tine cont de latura materiala sau de alte aspecte.  :kisstogether:

#13
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007
eu cel putin sper ca mai exista :)
si tind sa cred ca exista pentru ca am in jurul meu exemple care demonstreaza ca inca mai exista dragoste :P

#14
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View PostAnnny, on Jun 29 2007, 20:26, said:

eu cel putin sper ca mai exista :)
si tind sa cred ca exista pentru ca am in jurul meu exemple care demonstreaza ca inca mai exista dragoste :P

of..as vrea si eu macar sa vad astfel de exemple...dar am numai exemple nagative in jurul meu si ma deziluzioneaza incet-incet dar sigur...:( -_- -_-

#15
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007

View Postpretty_woman, on Jul 16 2007, 12:48, said:

of..as vrea si eu macar sa vad astfel de exemple...dar am numai exemple nagative in jurul meu si ma deziluzioneaza incet-incet dar sigur...:( -_- -_-
acesta poate fi un lucru bun pentru ca atunci cand nu ai asteptari, realizarea e mult mai dulce ...

#16
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007

View PostAnnny, on Jul 16 2007, 10:59, said:

acesta poate fi un lucru bun pentru ca atunci cand nu ai asteptari, realizarea e mult mai dulce ...

mda...ceva de genul "asteptarea e cea mai dulce..." si totusi imi dauneaza grav: eu sunt o visatoare si o romantica incurabila convinsa....:(

#17
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007

View Postpretty_woman, on Jul 16 2007, 13:16, said:

mda...ceva de genul "asteptarea e cea mai dulce..." si totusi imi dauneaza grav: eu sunt o visatoare si o romantica incurabila convinsa....:(
ehe....deci nu sunt singura  :D
eu incerc sa aplic tot felul de idei & conceptii realiste ca sa sufar cat mai putin... dar cand ma apuca indragosteala o iau razna oricum

#18
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Dincolo de vise si dorinte, dragostea inseamna suferinta continua si fericire sporadica. Ce e adevarat? O iubire platonica? Un legamant uitat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate