Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de le convine unora sa cumper...
 Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 

Mai exista dragoste adevarata

- - - - -
  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#271
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Iar ati reusit sa inviati un topic dupa 'nŗpe mii de ani...
Continuati aici

#272
wolfer_ro

wolfer_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.08.2010
.Eu zic ca dragostea adolescentina este cea mai adevarata dragoste;nu spun ca dupa aceea nu mai poti sa traiesti povesti frumoase,Doamne fereste,dar adolescenta e varsta lipsita de alte griji:nu ai bani(nici nu-ti trebuie),nu ai copii(ar fi culmea),nu ai familie de ingrijit,nu raspunzi in fata legii,si daca iti tii povestea ascunsa,nu ai nici parinti care sa te bata la cap.Plus ca adolescentii au gandirea imatura(intr-un sens bun,acum) care le permite sa treaca peste barierele vietii.Desigur,ce spun eu nu e valabil la toate cazurile de "minori".Trebuie putina "maturizare sentimentala" prematura,si sa fie in sensul bun,dar procentul de "indragostibili" si indragostiti este mult mai mare la adolescenti decat la adulti.
Vreti sa stiti daca mai exista dragoste adevarata?Evitati sa intrebati persoanele casatorite de mult timp(nu la toate cazurile),care au trecut prin viata,multi-milionarii,sau damele de companie de pe centura.Gasiti un adolescent/tanar,care arata normal,si veti primi raspunsul asteptat.

Stiu ca o sa primesc replici gen "copile lasa ca o sa vezi tu cum e viata cand te faci mare,ca dragostea nu tine de foame,si nu tine pentru tot deauna,ca in povestile care vi le spun voua profesorii la scoala",dar eu zic ca daca ai norocul sa traiesti dragostea adevarata(si sunt cazuri,fiti siguri),o sa fii fericit,si o sa faci totul cu placere,si o sa ai si bani care sa-ti tina de foame;daca nu,oricum o sa te doara in cot.Iubirea e ceva sfant,daca iubesti cu adevarat,te ajuta si Dumnezeu sa treci peste incercarile vietii,sau poate sa nu le ai deloc.


....deci daca vine sfarsitul lumii in 2012........as avea.....19 ani,asa ca nu mai trebuie sa-mi fac griji pt problemele din viitor,doar sa iubesc,ca iubirea nu se termina in 2012 :nonobad:

#273
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View Post[ady], on 29th July 2010, 23:40, said:

Iar ati reusit sa inviati un topic dupa 'nŗpe mii de ani...
Continuati aici


am vazut si eu ca pe multi ii deranjeaza " resuscitarea " subiectelor mai vechi
pai daca tot nu s-a adaugat nicio postare in decursul unui an de zile , mai bine s-ar inchide topicul

mie tema mi se pare interesanta si cred ca locul ei nu e ...acolo unde se sugereaza sa fie  " continuata "

Edited by dantella, 27 August 2010 - 11:40.


#274
Chupacabracretz

Chupacabracretz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 02.12.2006

View Postizubizu, on 27th July 2010, 20:59, said:

n-am inteles ce ai vrut sa spui.  :confuzzled:
Actul sexual.

Conform unor studii 'Pofta'(dorinta sexuala) dispare in jurul a 3 ani. Dupa acest timp, ramane totusi prezent atasamentul si angajamentul.

#275
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010
Dragostea la prima vedere e acelasi lucru cu sexul fara atingere.  -_-

#276
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View PostChupacabracretz, on 27th August 2010, 16:57, said:

Actul sexual.

Conform unor studii 'Pofta'(dorinta sexuala) dispare in jurul a 3 ani. Dupa acest timp, ramane totusi prezent atasamentul si angajamentul.

si daca dupa 3 ani , inca imi mai doresc fizic partenerul , inseamna ca sunt..defecta ? :deadtongue:

#277
story8960

story8960

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.09.2008
"Mai exista dragoste adevarata,,   -     Eu zic ca da.  Asa cum exiata si PRIETENII ADEVARATE, la baza carora stau increderea si respectul.

#278
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
posibil ca astfel de relatii , de dragoste si de prietenie autentice , sa se stabileasca (doar) intre oameni de calitate  :scratchchin:

#279
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postrechinitza, on 6th March 2010, 14:33, said:

Si mai interesanta imi pare hipnoza, dar aici sunt total pe langa subiect.Oare prin hipnoza s-ar putea induce sentimentul de iubie avand ca obiect o anume persoana?:huh:
Prin hipnoza nu poate fi indus sentimentul de iubire .

Exista dragoste adevarata dar din pacate dragostea adevarata se consuma destul de repede , si pentru ca se consuma trebuie intretinuta .

#280
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
Pai daca dragostea se bazeaza si pe bani, atunci care este diferenta dintre o curva platita si una care se preface ca iti este prietena? Va rog lamuriti-ma si pe mine ca vad ca aici se vb.mai mult de bani :naughty:

#281
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postpaulone, on 17th September 2010, 23:03, said:

Pai daca dragostea se bazeaza si pe bani, atunci care este diferenta dintre o curva platita si una care se preface ca iti este prietena? Va rog lamuriti-ma si pe mine ca vad ca aici se vb.mai mult de bani :naughty:

Diferenta dintre o curva platita si una care se preface ca iti este prietena este ca diferenta dintre plata parcarii cu ora sau ziua si plata anuala a unui loc de parcare la primarie .

Daca nu ai bani poti sa prestezi si munca in folosul primariei .  :console:

#282
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010

View Postbuteliearagaz, on 17th September 2010, 23:38, said:

Diferenta dintre o curva platita si una care se preface ca iti este prietena este ca diferenta dintre plata parcarii cu ora sau ziua si plata anuala a unui loc de parcare la primarie .

Daca nu ai bani poti sa prestezi si munca in folosul primariei .  :console:
:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast: super tare raspunsul

#283
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postbuteliearagaz, on 17th September 2010, 23:38, said:

Diferenta dintre o curva platita si una care se preface ca iti este prietena este ca diferenta dintre plata parcarii cu ora sau ziua si plata anuala a unui loc de parcare la primarie .

Daca nu ai bani poti sa prestezi si munca in folosul primariei .  :console:


View Postpaulone, on 18th September 2010, 18:55, said:

:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast: super tare raspunsul
Eu cred ca esentialul ar fi ca de platit tot o sa plateasti , dar daca ai prietena nu dai banu inainte si te mai lasa si pe cīr , asa ca plata o sa fie una suportabila sau/si reciproc avantajoasa .

In viata e mai bine sa te ghidezi dupa principiul " Daca nu am bani de taxi mersul pe jos e sanatos si face piciorul frumos " decat sa ai drame existentiale de genul " Ia uite ce elicopter si-a tras vecinul , si-si mai face si heliport " .  :console:

#284
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 17.09.2010
Dragoste adevarata ? :huh: Ati reusit sa o definiti pana la urma ? Ca mie nu mi-a iesit. Aia adolescentina e dragostea naiva, aia de mai tarziu e mai cu capul pe umeri. Ma rog, in functie de cine o simte, poate fi cu capul si atat.

#285
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
nu cred ca cineva are pretentia de a da o definitie dragostei adevarate...

fiecare dintre noi a simtit ceva deosebit pt o alta persoana la un moment dat si , tocmai de aceea , cred ca stim intinctiv atunci cand e vba de dragoste sau nu

oamenii se schimba si odata cu ei , si ideile pe care le au despre dragoste
cu trecerea timpului , devii mai rational , mai matur si incepi a-ti diseca trairile cu mare constiinciozitate , la fel cum incepi a-l privi cu ochi critic pe celalalt
cand ajungi sa nu-ti mai pese de parerea celuilalt , de consecintele faptelor tale asupra lui, inseamna ca dragostea s-a dus
uneori, in urma ei nu mai ramane nici respect , nici atasament , doar inertia si lasitatea , legate de cele mai multe ori de "cutumele" sociale

Edited by dantella, 19 September 2010 - 09:53.


#286
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010
exista...iar eu stiu cel mai bine

#287
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View PostVeronika_99, on 19th September 2010, 12:52, said:

exista...iar eu stiu cel mai bine

mda, tu stai pe forum de prea multa dragoste :)

#288
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostScorpionul_Negru, on 19th September 2010, 07:28, said:

Dragoste adevarata ? :huh: Ati reusit sa o definiti pana la urma ? Ca mie nu mi-a iesit. Aia adolescentina e dragostea naiva, aia de mai tarziu e mai cu capul pe umeri. Ma rog, in functie de cine o simte, poate fi cu capul si atat.


View Postdantella, on 19th September 2010, 10:52, said:

nu cred ca cineva are pretentia de a da o definitie dragostei adevarate...

fiecare dintre noi a simtit ceva deosebit pt o alta persoana la un moment dat si , tocmai de aceea , cred ca stim intinctiv atunci cand e vba de dragoste sau nu

oamenii se schimba si odata cu ei , si ideile pe care le au despre dragoste
cu trecerea timpului , devii mai rational , mai matur si incepi a-ti diseca trairile cu mare constiinciozitate , la fel cum incepi a-l privi cu ochi critic pe celalalt
cand ajungi sa nu-ti mai pese de parerea celuilalt , de consecintele faptelor tale asupra lui, inseamna ca dragostea s-a dus
uneori, in urma ei nu mai ramane nici respect , nici atasament , doar inertia si lasitatea , legate de cele mai multe ori de "cutumele" sociale
Eu cred ca dragoste adevarata este si cand ti se scoala din jumate in jumate de ora , dar si cand ti se ridica doar o data pe zi , iar intensitatea emotiilor poate fi la fel .

Pentru ca multi barbati nu au idee cum simt femeile dragostea citesc topicul asta ca sa-si faca o parere .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate