Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Zone Alarm Security Suite

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
sertorius

sertorius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.02.2007
Mi-am instalat ieri Zone Alarm Security Suite si sunt curios sa aflu parerea altor utilizatori despre el.Merita banii sau ar trebui sa caut altceva?

#2
veyron_3G

veyron_3G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.01.2007

 sertorius, on May 9 2007, 17:01, said:

Mi-am instalat ieri Zone Alarm Security Suite si sunt curios sa aflu parerea altor utilizatori despre el.Merita banii sau ar trebui sa caut altceva?


Frate chiar merita toti banii.... :coolspeak: am si tot zonealarm internet security suite 2007....plus ca firewall-ul de la zonealarm isi face treaba k lumea

#3
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
Fiecare cu parerea lui. Un program pentru securitatea calculatorului e bun atata timp cat isi face treaba si ajuta utilizatorul. Un rol important il joaca si setarile facute asa ca nu va plangeti ca un program e slab daca nu l-ati configurat adecvat.

#4
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007
mi-am instalat si eu azi zonealarm security suite 7.0.337 si sunt curios daca anti-virusu incorporat e bun de ceva pentru ca  freewall-ul mi s-a parut intodeauna cel mai bun , dar am dubii in privinta anti-virusului . Stie cineva ?

#5
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Firewall-ul este f. bun. Insa eu nu am o parere prea buna in privinta acestor suite de securitate 7 in 1... Prefer sa aleg cel mai bun antivirus si cel mai bun firewall "comercial" (in viziunea mea Kaspersky+ZoneAlarm Pro), iar in timp am aflat ca am avut dreptate. Este greu sa faci mai multe lucruri diferite si pe toate sa le faci excelent. Oricum va rog sa ne spuneti daca sunteti multumiti de antivirus, in masura in care am timp o sa incerc sa il testez si eu.

#6
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
antivirusul folosit de ultimele versiuni ZA IS este Kaspersky.

#7
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

 lg, on Jun 18 2007, 09:52, said:

antivirusul folosit de ultimele versiuni ZA IS este Kaspersky.
:o serios?

#8
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
cum ai dedus??? dane link sa ne luminam si noi... daca e asa... TATII DA-MI CARTEA DE CREDIT

#9
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Am si eu o intrebare ZA IS consuma mai multe resurse decat NOD32+ Comodo Firewall?

#10
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
am citit, acum vreo 2-3 saptamani (de fapt, nu mai tin minte in care numar, oricum recent), un review despre ZA IS in Chip, unde zicea ca au schimbat motorul antivirus (inainte era de la CA acum este de la Kaspersky).

LE: informatia apare in Chip, numarul din mai 2007.

Edited by lg, 18 June 2007 - 16:29.


#11
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

 AlexGP, on Jun 18 2007, 13:00, said:

Am si eu o intrebare ZA IS consuma mai multe resurse decat NOD32+ Comodo Firewall?
DA, eu mi-am bagat azi dimineatza zonealarm IS si consuma multe resurse si l-am scos , mai bine merg pe kaspersky IS 7.0.0.120 full decat pe zonealarm IS

Edited by zero_blue, 18 June 2007 - 16:46.


#12
pimpf

pimpf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.05.2007

 Cap-shoot, on Jun 18 2007, 13:47, said:

cum ai dedus??? dane link sa ne luminam si noi... daca e asa... TATII DA-MI CARTEA DE CREDIT
http://www.24pc.ro/N...urity-Suite-7-0

#13
pimpf

pimpf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.05.2007

 zero_blue, on Jun 18 2007, 12:33, said:

:o serios?
http://www.24pc.ro/N...urity-Suite-7-0. LG are dreptate.

#14
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Eu am instalat pe laptop-ul meu(Fujitsu Siemens:procesor intel pentium M de 2 GHz si un GB de RAM) Kaspersky antivirus 6.0.2.621 si ZA 7. Nu am avut nici o problema cu mizeriile de pe net cu toate ca am intrat cu el prin toate balariile (torrente, P2P etc)...e o configuratie mult mai buna decat ce am avut pana acum pe acelas cpu: Bitdefender Internet Security 10(firewall inclus) si Norton System Works 2005(cu firewall-ul de la Win XP). Recomand perechea asta chiar daca papa ceva resurse...depinde de cel de pe scaun.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate