Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Sony-Ericsson K310i

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1
Padr_com

Padr_com

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 29.11.2004
Am un K310i si am impresia ca e branduit. Adica Meniurile nu sunt deloc cum arata in ghidul utilizatorului. De exemplu, acolo unde imi arata bateria, (din ghid reiese ca pictograma ar trebui sa fie exact ca la 750i) e o chestie cam nasoala, cu liniute :) Are cineva un k310i, care sa nu aiba scris acolo jos VODAFONE? Si inca ceva, in dreapta, unde ar trebui sa fie meniul, scrie VODAFONE LIVE? Astept opinii!

Edited by Padr_com, 25 August 2006 - 10:26.


#2
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
E clar ca e branduit Vodafone...
Majoritatea de la Vodafone sunt branduite vodafone.
Incearca o resoftare,insa se schimba IMEI-ul ; implicit pierzandu-se si garantia :(

#3
Padr_com

Padr_com

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 29.11.2004
Si daca ii fac un update de soft, se schimba ceva?

#4
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Nu!

Pentru probleme de soft sau resoftare în aria de Aplicații.

Edited by Codename, 25 August 2006 - 12:06.


#5
bogdanel_25sept

bogdanel_25sept

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2006
vreau si eu sa'mi iau un tel nou dar nu ma pot decide.ce as putea alege dintre nokia 6030,nokia 6070 si sony ericsson k310i.mi'ar place un telefon cu radio,dar sa fie si bun.pls ast pareri

#6
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
[s]

View Postbogdanel_25sept, on Sep 13 2006, 20:00, said:

vreau si eu sa'mi iau un tel nou dar nu ma pot decide.ce as putea alege dintre nokia 6030,nokia 6070 si sony ericsson k310i.mi'ar place un telefon cu radio,dar sa fie si bun.pls ast pareri


Dacă vrei un telefon cu radio și care să fie bun (în sensul de stabil) alege clar 6030...

#7
alex.b

alex.b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 06.05.2006
Ai putea incerca si un sony ericsson k510i, n-are radio, e la acelasi pret cu nokia 6070.
http://www.gsmarena....n_k510-1488.php
http://www.gsmarena....0-review-87.php

#8
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005
Am si io un SE k310i cumparat de putin timp cu meniu vodafone.As vrea sa stiu daca e vreo posibilitate de a sterge demourile de jocuri ca oricum le termin repede si oricum consuma memorie degeaba.Si as mai vreo sa stiu daca e vreo posibilitate de al mai impiedica sa intre pe live la voda ca am incarcat sa sterg setarile de conectare si nu ma lasa.

:worthy:  :worthy:

#9
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 07.02.2006
As avea cateva intrebari despre acest telfon (sunt tentat sa-l achizitionez de la vodafone):
1 - durata convorbiilor (pe unele site-uri 6 ore, pe altele 7 ore) este reala? daca da pt cat timp :) ?
2 - cum "se misca" meniul? am avut de mult un S-E si era putin cam lent in meniu.... probabil s-au mai schimbat lucrurile de atunci insa as vrea cateva pareri.
3 - mufa de handsfree este comuna cu cea de alimentare/incarcare?
4 - rezistenta/ fiabilitate?


multumesc


ps
mentionez ca m-am orientat catre acest telefon DOAR datorita specificatiei tehnice ce priveste bateia (durata convorbirilor) , celelate functii gen camera foto sau tonuri mp3 nu prezinta un real interes pt mine.

Edited by teo0, 17 December 2006 - 20:25.


#10
mariussp

mariussp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.12.2005

View Postteo0, on Dec 17 2006, 20:23, said:

As avea cateva intrebari despre acest telfon (sunt tentat sa-l achizitionez de la vodafone):
1 - durata convorbiilor (pe unele site-uri 6 ore, pe altele 7 ore) este reala? daca da pt cat timp :) ?
2 - cum "se misca" meniul? am avut de mult un S-E si era putin cam lent in meniu.... probabil s-au mai schimbat lucrurile de atunci insa as vrea cateva pareri.
3 - mufa de handsfree este comuna cu cea de alimentare/incarcare?
4 - rezistenta/ fiabilitate?
multumesc
ps
mentionez ca m-am orientat catre acest telefon DOAR datorita specificatiei tehnice ce priveste bateia (durata convorbirilor) , celelate functii gen camera foto sau tonuri mp3 nu prezinta un real interes pt mine.


1-durata este cam de 4 ore in functie de semnal daca nu faci poze dar oricum tine mai bine ca un nokia in aceeasi bani cu camera (ex 6070). Bateria este Li-Polimer iar la o durata de convorbire de 40 min (cazul meu) pe zi il incarci de 2 ori pe saptamana.
2-meniul se misca neasteptat de bine
3-mufa este comuna ptr tot
4-rezistenta mai slaba ca la nokia dar satisfacatoare

#11
D.C.L.

D.C.L.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 14.10.2005
Rugaminte:
-pe SE K300i se pot baga jocuri prin infrarosu?
-daca da, spuneti-mi si mie cum se face?
Eu reusesc sa transfer muzica, poze, gif-uri, etc., dar jocuri nu stiu. Am auzit ca s-ar putea, dar nimeni nu mi-a spus nimic precis.
Multumesc.
P.S. Eventual un site cu jocuri free care merg pe acest telefon :worthy:

#12
mariussp

mariussp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.12.2005

View PostD.C.L., on Dec 20 2006, 21:52, said:

Rugaminte:
-pe SE K300i se pot baga jocuri prin infrarosu?
-daca da, spuneti-mi si mie cum se face?
Eu reusesc sa transfer muzica, poze, gif-uri, etc., dar jocuri nu stiu. Am auzit ca s-ar putea, dar nimeni nu mi-a spus nimic precis.
Multumesc.
P.S. Eventual un site cu jocuri free care merg pe acest telefon :worthy:

Pe K310i daca e de la Vodafone stiu ca nu se poate decat pe Wap ptr ca cei de la Vodafone au modificat meniul astfel incat sa te oblige sa intri pe net. Varianta ar fi sa-i rescrii softul dar pierzi garantia. O bila neagra ptr cei de la Vodafone si mult mai multe ptr cei de la SE ca au permis asa ceva. Pe site-ul SE poti gasi jocuri free de ex  si nu numai aici. O simpla cautare pe Google si gasesti o gramada de jocuri insa te va taxa Vodafone ptr navigare pe net. Daca il resoftezi lasa-mi un mesaj pe PM si te indrum eu spre jocuri care le poti transfera prin cablu si infrarosu.

#13
ova stelistul

ova stelistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 28.09.2006
De unde pot downloada jocuri free pentru sony ericsson k310i?

#14
ova stelistul

ova stelistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 28.09.2006
Modelul Sony Ericsson K310i accepta carduri de memorie?

#15
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005

View Postova stelistul, on Dec 22 2006, 01:14, said:

Modelul Sony Ericsson K310i accepta carduri de memorie?

nu

#16
ova stelistul

ova stelistul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 28.09.2006
Naspa.Dar vreo modalitate de a mari memoria sau sa ii pun bluetooth exista?Sa il modifice cineva se poate?

#17
Mikydon

Mikydon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2006
Deci jocuri se pot baga chiar daca e branduit vodafone...eu imi bag linistit ... se pot baga si prin infrarosu si prin cablu usb...

#18
binaryboy

binaryboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 24.03.2006
Da, poti baga jocuri, eum am K310i si mi-am bagat cateva jocuri cu ajutorul cablului de date. Iata cum: iei fisierul jar (jocul pe care vrei sa-l bagi) si il copii de pe HDD si il pui in folderul other din telefon. Apoi intri in meniul telefonului si te duci la "Fisierele mele" si dai in jos pana la "Altul". Cand intri in "Altul" iti va aparea fisierul jar pe care l-ai copiat in telefon de pe HDD si ai sa vezi ca in stanga jos pe ecranul telefonului iti va aparea "Instalare".Dai instalare si...gata :).

A mai intrebat cineva dar nu a taspuns nimeni si voi intreba si eu, stie cineva cum pot sterge jocurile alea demo? ca ocupa spatiu si n-am ce sa fac cu ele ca-s trial.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate