Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau
 

Blat Dinamo - CFR Cluj ?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#19
unGreu

unGreu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 10.05.2005
interesant articolul din prosportul de azi (pagina 6):
PEDEPSITI Veteranii Jula, Minteuan, Anca si Coroian au fost exclusi ieri din lot, fiind suspectati ca nu si-ar fi aparat corect sansele în întâlnirea cu Steaua.

#20
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostunGreu, on Apr 29 2007, 08:38, said:

interesant articolul din prosportul de azi (pagina 6):
PEDEPSITI Veteranii Jula, Minteuan, Anca si Coroian au fost exclusi ieri din lot, fiind suspectati ca nu si-ar fi aparat corect sansele în întâlnirea cu Steaua.
Clar... Mai ales Jula nu si-a aparat corect sansele, intra la rupere de tibii intr-o veselie... dar probabil ca era o schema asta... Apropo, de ce oare toti cei pedepsiti in sedinta asta fulger a lu nea mureseanu, au peste 30 de ani?

#21
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Cum puteti sa va ganditi ca cei de la Dinamo o sa blatuiasca meciul! Rusine sa va fie!

#22
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View PostMaterium, on Apr 29 2007, 18:26, said:

Cum puteti sa va ganditi ca cei de la Dinamo o sa blatuiasca meciul! Rusine sa va fie!

Da, saracii...
Le e rusine.

Oricum nu cred ca o sa mai fie cazul pentru ca Steaua deja este la un punct de Cluj si urmatoarea etapa poate trece pe 2.

#23
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
pina la urma, Dinamo va face ceea ce ii aduce un castig.
daca e sa piarda cu clujul, dar va castiga legat de champions league, normal ca o sa o faca.
oricine ar face la fel.
eu insa ca suporter, as dori sa castige clujul, doar ca steaua sa nu termine pe locul 2.
pt mine conteaza mai mult parcursul intern, mai ales fata de rivala eterna, decit cupele.

Edited by pastel3005, 30 April 2007 - 02:06.


#24
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostReKo, on Apr 30 2007, 03:00, said:

Da, saracii...
Le e rusine.

Oricum nu cred ca o sa mai fie cazul pentru ca Steaua deja este la un punct de Cluj si urmatoarea etapa poate trece pe 2.


Ba din contră, acum este cazul :)
So... nu iese pasența cu finala CL, Steaua trece pe doi cu două puncte, iar Dinamo dă deliberat cele trei puncte, în speranța că Steaua va face vreo greșeală și va reveni CFR Cluj pe doi. Dacă pierde Clujul și cu Dinamo, atunci adio locul doi.
Rămân la părerea că Dinamo va face tot ce-i stă în putință să iasă CFR Cluj pe locul doi.

#25
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Nu mai conteaza daca fac blat sau nu io zic ca Steaua o sa termine pe 2 si asta nu pentru ca is stelist :) CFR o inceput sa scartie :) nimeni nu se astepta sa faca egal cu Argesu acuma urmeaza meciu cu Rapidu care sper sa se termine x :) si Steaua o inceput acuma sa mai miste ceva :) daca o tin tot asa o sa fie greu sa mai piarda puncte

#26
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Hai sa ne gandim si astfel: sa zicem ca Dinamo cedeaza punctele Clujului, ca atare acesta termina pe 2, deci turul II preliminar CL. Sa zicem ca trece si de asta, ajunge in turul III preliminar de unde este eliminata si deci pica in turul I al cupei UEFA, unde poate da de echipe precum Bayern sau Benfica, care mai mult ca sigur o vor elimina.
Nu se pune problema ca Dinamo sa nu ajunga direct in grupe, doar o minune ar face ca finala sa nu fie intre Manchester si Chelsea, la situatia din meciurile tur.
Era blaturilor in fotbalul diviziei A zic eu ca a apus demult. La un asemenea nivel al meciurilor, cand e vorba de calificarea echipelor romanesti in competitiile europene, n-ai cum sa faci blaturi. Ipotezele conform carora alb-rosii ar ceda puncte Clujului in defavoarea Stelei sunt doar atat. Pai ce, anul trecut cand stelistii au ajuns brat la brat cu Rapidul in semifinalele UEFA, vreti sa spuneti ca visinii au cedat meciurile Stelei fiindca stiau ca poate face fata mai bine lui "Boro" decat ei?

#27
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postduculeana, on Apr 30 2007, 11:21, said:

Nu se pune problema ca Dinamo sa nu ajunga direct in grupe, doar o minune ar face ca finala sa nu fie intre Manchester si Chelsea, la situatia din meciurile tur.
Nu stiu ce meciuri si ce rezultate ai vazut tu, dar, ca sa iti reamintesc, Milan are nevoie doar de un 1-0, iar Liverpool de un 2-0 (ajunge si 1-0 si prelungiri)... Ambele meciuri au fost super echilibrate, deci totul se joaca... Zau ca nu ar fi nici o minune Milan - Liverpool (dar de data asta, sper sa castige Milanul)
In ceea ce priveste intrebarea topicului... chiar daca ajunge CFR in turul 3, din ce am auzit eu pe la tv si prin presa, Dinamo nu are punctele suficente pentru a fi cap de serie, deci nu vad ce ar castiga, am avea 2 echipe care nu ar fi cap de serie si atat....
Sincer, eu as vrea sa vad un Dinamo - Milan la Bucuresti... :)

#28
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostGoofy, on May 1 2007, 01:04, said:

In ceea ce priveste intrebarea topicului... chiar daca ajunge CFR in turul 3, din ce am auzit eu pe la tv si prin presa, Dinamo nu are punctele suficente pentru a fi cap de serie, deci nu vad ce ar castiga, am avea 2 echipe care nu ar fi cap de serie si atat....
Sincer, eu as vrea sa vad un Dinamo - Milan la Bucuresti... :)
Ca sa ajunga CFR in turul 3 CL ar trebui ca mai intai sa treaca de turul 2 preliminar CL (desigur, daca s-ar clasa in campionat pe locul 2, ceea ce e putin probabil avand in vedere meciurile urmatoare) si sincer sa fiu n-o vad capabila sa se lupte cu echipe mult mai tari ca ea. Daca in Intertoto a luat bataie, de la niste anonimi, daramite in cea mai mare competitie fotbalistica... Nici nu ma intereseaza ca Dinamo sa fie cap de serie, ma intereseaza sa bata, mai ales in deplasare si stiu ca e capabila. "Cainii" n-au nici un interes direct sa blatuiasca meciul. Daca ar fi fost la egalitate de puncte cu clujenii, mai ziceam, dar altfel....

Edited by duculeana, 01 May 2007 - 22:08.


#29
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postduculeana, on May 1 2007, 21:01, said:

Ca sa ajunga CFR in turul 3 CL ar trebui ca mai intai sa treaca de turul 2 preliminar CL (desigur, daca s-ar clasa in campionat pe locul 2, ceea ce e putin probabil avand in vedere meciurile urmatoare) si sincer sa fiu n-o vad capabila sa se lupte cu echipe mult mai tari ca ea. Daca in Intertoto a luat bataie, de la niste anonimi, daramite in cea mai mare competitie fotbalistica... Nici nu ma intereseaza ca Dinamo sa fie cap de serie, ma intereseaza sa bata, mai ales in deplasare si stiu ca e capabila. "Cainii" n-au nici un interes direct sa blatuiasca meciul. Daca ar fi fost la egalitate de puncte cu clujenii, mai ziceam, dar altfel....
Juma de minune iaca se produse....
Sa bata in deplasare? Pe cine????? Vorbim de CL aici, si zau daca ii vad batand Milanul sau alte echipe asemanatoare pana si in Groapa, sau uiti ce le-a facut Tottenham?
Eu plecam de la premiza ca CFR ajunge in turul 3 (ei nu o sa termine nici macar pe 2, dar asta e alta poveste). Degeaba ajunge pentru ca singurul lucru care s-ar obtine ar fi sa nu fie nici una cap de serie.... (informatiile in priviinta asta sunt contradictorii, insa)....
Frumos meci in seara asta, maine cred ca va fi si mai frumos....

#30
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostUweman, on Apr 26 2007, 19:45, said:

Si oricum, n-ati vazut ca se preconizeaza o finala Manchester - Chelsea???
da, ce s-a mai preconizat o finala MU - Chealsea...nu le aveti cu previziunule deloc  :rolleyes: Dumnezeu e sus si vede, stie tot ;)

#31
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostMr.Jinx, on May 4 2007, 15:10, said:

da, ce s-a mai preconizat o finala MU - Chealsea...nu le aveti cu previziunule deloc  :rolleyes: Dumnezeu e sus si vede, stie tot ;)
Pai daca l-au banat pe Iulica :angry: Am incercat sa fac lobby pentru iertarea lui, dar nu s-a putut pe topicul dedicat, fiindca era inchis. Oricum, pacat, omul avea peste 3000 de posturi la activ, nu era de ieri de alaltaieri...
Cat despre calificarea milanezilor in finala, era previzibil avand in vedere ca a rupt Bayern-ul. Liverpool m-a surprins, exact ca acum 2 ani. Acum n-avem incotro, trebuie sa punem umarul la munca inca din turul III si poate ca nu vom nimeri cu Milan si Liverpool in preliminarii, ci cu vecinii de la Levski.

#32
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View Postduculeana, on May 1 2007, 23:01, said:

Ca sa ajunga CFR in turul 3 CL ar trebui ca mai intai sa treaca de turul 2 preliminar CL (desigur, daca s-ar clasa in campionat pe locul 2, ceea ce e putin probabil avand in vedere meciurile urmatoare) si sincer sa fiu n-o vad capabila sa se lupte cu echipe mult mai tari ca ea. Daca in Intertoto a luat bataie, de la niste anonimi, daramite in cea mai mare competitie fotbalistica...

In intertoto a pierdut in finala, a fost un parcurs de exceptie datorita lui Dorinel Munteanu. <_<

#33
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 05.02.2005
Clujul este o echipa de 2 lei.
Am urmarit cateva meciuri ale lor , mai usoare, si abia bateau -ba din 11 m- ba un gol dat aiurea la finalul meciului.
Cum s-a intalnit cu STEAUA cum au furat-o.
La fel vor face si cu Rapid si Dinamo, chiar daca Dinamo trimite rezervele- alea sunt mai bune ca CFR.

#34
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View PostCRISTAKEM10, on May 4 2007, 19:14, said:

Clujul este o echipa de 2 lei.

:nonobad:  Cei 8 portughezi de la CFR au jucat foarte bine cu Rapid.
CFR Cluj - Rapid 3-2
Urziceni - Steaua 1-2

Asadar, urmatoarea etapa, Dinamo - CFR Cluj va fi meciul decisiv pt locul 2. Clujul nu are decit varianta victoriei. Daca CFR nu gafa cu Argesul, le-ar fi fost suficient acum si un egal cu Dinamo.

Edited by Masterboy, 05 May 2007 - 19:11.


#35
Rocknroll

Rocknroll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,785
  • Înscris: 16.12.2006
Daca Steaua n-ar fi fost egalata la Iasi in ultimele secunde ale minutului 94 in tur, sau daca n-ar fi fost furata ca-n codru la Vaslui, ori Thereau n-ar fi fost eliminat gratuit in vreo 2 meciuri... etc...  etc...
Daca...
In fine, cred ca Dinamo va da meciul CFR-ului, insa urmatoarele jocuri ale clujenilor vor fi pe viata si pe moarte, banii latifundiarului din Pipera promitand sa ajunga la echipa care-i va smulge acesteia un egal (cel putin)...

#36
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostRocknroll, on May 6 2007, 01:09, said:

Daca Steaua n-ar fi fost egalata la Iasi in ultimele secunde ale minutului 94 in tur, sau daca n-ar fi fost furata ca-n codru la Vaslui, ori Thereau n-ar fi fost eliminat gratuit in vreo 2 meciuri... etc...  etc...
Daca...
In fine, cred ca Dinamo va da meciul CFR-ului, insa urmatoarele jocuri ale clujenilor vor fi pe viata si pe moarte, banii latifundiarului din Pipera promitand sa ajunga la echipa care-i va smulge acesteia un egal (cel putin)...
Daca era soare, ba nu daca era marti, ba nu joi, daca era marte in conjunctie cu venus, daca, daca, daca, scuze penibile.

Dinamo nu va da meciul clujului stati calmi, si bucurativa de posibilitatea de a termina pe locul 2, la anul poate fi mai rau :lol: .

"Contactat telefonic in cadrul emisiunii TV Sport Special, directorul executiv al "cainilor" Cristian Borcea a spus: "Nu ne intereseaza cine termina pe locul 2, sa fiti sigur ca o sa jucam meciul cu CFR Cluj cu o echipa apropiata de cea standard" aici

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate