Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Nelamurire la abonament Clicknet!

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
alex_06ze

alex_06ze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.03.2007
SALUT!!
   In curand as vrea sa ma abonez la Cliknet :D la abonamentul clicknet express 1 Mbps shi am niste intrebari la care sincer nu le gasesc raspuns p www.clicknet.ro.
   In primu rand am o dilema cu limiterul asta pana in 2 GB: --acest limiter(kre pune restrictii de viteza) este valabil doar la download d p net (exceptand torrente si HUB) sau la TOT???? -- dupa ce depasesc limiteru mi se injumatateste transferu?? sau scade la 128 kbps=16 KB(in termeni de download).Nu mi se pare cam placuta chestia asta da in fine.
   Acum as vrea sa stiu ceva despre abonamentul clicknet minute nelimitate (la telefon) --.Cum este cu minutele astea, de exemplu dak yo folosesc doar minutele nelimitate(atat) si nu mai vorbesc in plus deloc(ma refer inainte de 6 seara), la romtelecom platesc doar abonamentul pentru telefon si internet fara costuri suplimentare  la vorbit?????

#2
totoslack

totoslack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2007

 alex_06ze, on Apr 13 2007, 16:52, said:

SALUT!!
   In curand as vrea sa ma abonez la Cliknet :D la abonamentul clicknet express 1 Mbps shi am niste intrebari la care sincer nu le gasesc raspuns p www.clicknet.ro.
   In primu rand am o dilema cu limiterul asta pana in 2 GB: --acest limiter(kre pune restrictii de viteza) este valabil doar la download d p net (exceptand torrente si HUB) sau la TOT???? -- dupa ce depasesc limiteru mi se injumatateste transferu?? sau scade la 128 kbps=16 KB(in termeni de download).Nu mi se pare cam placuta chestia asta da in fine.
   Acum as vrea sa stiu ceva despre abonamentul clicknet minute nelimitate (la telefon) --.Cum este cu minutele astea, de exemplu dak yo folosesc doar minutele nelimitate(atat) si nu mai vorbesc in plus deloc(ma refer inainte de 6 seara), la romtelecom platesc doar abonamentul pentru telefon si internet fara costuri suplimentare  la vorbit?????

Daca ai alternativa nu te abona la Romtelecom ca iti bati cuie in talpa, nu atat in ceea ce priveste calitatea serviciului cat a contractului aberant pe care trebuie sa il semnezi.  In privinta FUP-ului pot sa iti spun ca nu este activat momentan  dar nu stim ce ne va rezerva viitorul.

Edited by totoslack, 13 April 2007 - 16:04.


#3
alex_06ze

alex_06ze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.03.2007

 totoslack, on Apr 13 2007, 17:02, said:

Daca ai alternativa nu te abona la Romtelecom ca iti bati cuie in talpa, nu atat in ceea ce priveste calitatea serviciului cat a contractului aberant pe care trebuie sa il semnezi.  In privinta FUP-ului pot sa iti spun ca nu este activat momentan  dar nu stim ce ne va rezerva viitorul.
Poi asta este problema nu prea am alternative, da din cate am auzit este bine la cliknet de ce zici k "imi bat cuie in talpa".??? :)

#4
totoslack

totoslack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2007

 alex_06ze, on Apr 13 2007, 17:13, said:

Poi asta este problema nu prea am alternative, da din cate am auzit este bine la cliknet de ce zici k "imi bat cuie in talpa".??? :)

Daca nu ai alternative intr-adevar Romtelecomul este raul cel mai mic. Iar FUP-ul va fi permanent o amenintare mai ales daca or sa ne mareasca banda. La asta se adauga si conditiile din contract care sunt mult  in defavoarea clientului.

Edited by totoslack, 13 April 2007 - 17:09.


#5
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005

 totoslack, on Apr 13 2007, 17:07, said:

Daca nu ai alternative intr-adevar Romtelecomul este raul cel mai mic. Iar FUP-ul va fi permanent o amenintare mai ales daca or sa ne mareasca banda. La asta se adauga si conditiile din contract care sunt mult  in defavoarea clientului.

incearca sa argumentezi ptin ceea ce spui, nu o lua in nume de rau.

folosesc de aproape 2 ani serviciile ADSL de la romtelecom probleme cu serviciul am avut doar in prima luna dar atuncea erau la inceput si iam intlees de atuncea pana in momentul asta absolut nici ccea mai mica problema.

Ca sa iti faci o idee referitor la Romtelecom parerea mea e una si buna fata de Romtelecom la orice capitolu poti sa spui ca sant varza la absolut orice inafara de calitateaa serviciilor si support tehnic in rest la mai nimic nus buni, comunicare 0 operatori de la 930 nasol, dar calitatea serviciilor si suport tehnic JOS PALARIA, si credema chiar am avut dea face cu ei.

Oricum in final alegerea iti apartine iar referitor la FUP nu cred ca va fi vreodata.

#6
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
eu sunt multumit de serviciile Clicknet.. :rolleyes:

#7
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
daca intradevar vrei sa afli mai multe pareri citeste acest topic si vei afla mult mai multe
http://forum.softped...showtopic=85146

#8
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 alex_06ze, on Apr 13 2007, 16:52, said:

Acum as vrea sa stiu ceva despre abonamentul clicknet minute nelimitate (la telefon) --.Cum este cu minutele astea, de exemplu dak yo folosesc doar minutele nelimitate(atat) si nu mai vorbesc in plus deloc(ma refer inainte de 6 seara), la romtelecom platesc doar abonamentul pentru telefon si internet fara costuri suplimentare  la vorbit?????

da...e corect cum spui   :rolleyes:

#9
DeathCom233

DeathCom233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 24.01.2006

 totoslack, on Apr 13 2007, 07:02, said:

Daca ai alternativa nu te abona la Romtelecom ca iti bati cuie in talpa, nu atat in ceea ce priveste calitatea serviciului cat a contractului aberant pe care trebuie sa il semnezi.  In privinta FUP-ului pot sa iti spun ca nu este activat momentan  dar nu stim ce ne va rezerva viitorul.

Am o intrebare...
Cand va fi FUP activat?

Si...

Despre care torente si hub-uri este vb??

Edited by DeathCom233, 16 April 2007 - 11:23.


#10
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
FUP nu cred ca il vor mai activa

#11
DeathCom233

DeathCom233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 24.01.2006

 danielavram, on Apr 16 2007, 04:20, said:

FUP nu cred ca il vor mai activa


huh... deci pot descarca linistit...


dar totusi...   despre care hub uri este vb?

Edited by DeathCom233, 16 April 2007 - 18:58.


#12
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 16.12.2003
De ce nu incercati sa ii explicati in clar omului ce-l doare?

Limitarea de viteza se face atunci cand traficul ( dc++,web, mail, orice altceva care foloseste modemul pt transfer de date ) depaseste valoarea
pe care ti-au  alocat-o.
Vestea buna e ca e saptamanal.

Modul de functionare pentru limitare este urmatorul:

Daca viteza ta in contract este de 1Mbps la download si 128kbs la upload ( valori orientative, nu stiu ivtezele la abonament), atunci tu vei descarca la viteza asta maxim 2GB de informatie. Dupa cei 2GB viteza la care vei descarca orice, oricat se va reduce la cat spun ei la FUP in contract, gen 128kbps la download si 64kbps la upload.


Minutele gratuite nelimitate le ai in palierul orar 18:00 si 08:00 (parca is sarbatori legale + weekend) deci orice vorbesti in alt palier platesti, altfel platesti doar abonamentul.

Sper ca acum esti lamurit.

Edited by hades, 03 May 2007 - 13:59.


#13
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006
TEORETIC așa se aplică FUP. Practic nu se aplică și nici nu se va aplica...
Eu personal nu sunt mulțumit, ci încântat de serviciul ClickNet. Viteză maximă tot timpul indiferent de volumul de date traficat.
Nu am avut probleme decât în prima lună. Comparat cu prețul/calitatea serviciilor la operatorii alternativi... Romtelecom merită... Doar cu noua ofertă RDS par mai atractivi, dar Romtelecom nu stă ...
Contractul normal că nu sună bine, dar prefer un astfel de contract și să îmi meargă bine netul decât unul care e lapte și miere și netul să meargă tare nasol ... Cu FUP și-au rezervat un as în mânecă Romtelecom, dar nu aplică limitări abuzive cum se întâmplă pe la alți operatori...

#14
searching

searching

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2007
salut am clicknet 1Mb\s ADSL shi downlodez in general cu 100Kb\s---90\kb\s este normanu am nici makr juma d viteza din contract
sa fac 1 pic d " :newblush: valuri" la RTL:confused:

#15
searching

searching

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2007
vrea s  m ajute cineva?
e normal s downlodez cu 100kb\s la un abonament RTCd 1Mb?
daca nu
c s fac k s rezolv problema??? :scratchchin: :helpsmilie:

#16
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

 searching, on Jul 16 2007, 22:17, said:

salut am clicknet 1Mb\s ADSL shi downlodez in general cu 100Kb\s---90\kb\s este normanu am nici makr juma d viteza din contract
sa fac 1 pic d " :newblush: valuri" la RTL:confused:
exprima-te limba romana!!!!!! suna gratis de pe fix la 080082525 -suport tehnic non stop ,daca iti pune muzica (apel in asteptare)ramai in telefon pana te va prelua un operator care va vedea despre ce este vorba !

#17
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

 searching, on Jul 16 2007, 22:17, said:

salut am clicknet 1Mb\s ADSL shi downlodez in general cu 100Kb\s---90\kb\s este normanu am nici makr juma d viteza din contract
sa fac 1 pic d " :newblush: valuri" la RTL:confused:

Faci o confuzie intre bit si byte
1Mbps = 128KB/s (1024 biti imparti la 8) 1 byte are 8biti (1 B = 8b).
Tu ai cumparat de la RTC 1024 Kbiti pe secunda... nu 1024 Kbyte pe sec...
La ADSL ai garantat cam 80-85% din latimea de banda. calculeaza si tu...!

Edited by ageofdark, 16 July 2007 - 21:41.


#18
bilyirita

bilyirita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.06.2007
MA bag si eu :))
Viteza e super! Fac trafic cam de vreo 200 GB pe luna si-mi merge numai cu 2,26 (atat e contractul). Download fac de pe newsgrupuri si vreau sa spun ca Romtelecom sunt cei mai tari (in banii astia).
Sanatate! (voua si Clicknet-ului)

PS
Am uitat sa va zic ca am un pirci de modem 330 USB :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate