Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

BMW 318i E90 & Ford Fiesta ST.

- - - - -
  • Please log in to reply
507 replies to this topic

#505
nclsamy

nclsamy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.01.2006

View Postcrst_g, on 10th December 2010, 20:28, said:

Poate aveai motorul rece acum, iar cand l-ai ascultat data trecuta era cald.

Este posibil. Am intrebat deoarece am auzit ca ar fi cam sensibile la tipul de benzina. Este adevarat?

#506
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
La BMW pun 99+ (sau 98), niciodata de 95, dar nu prea am observat diferente.

La Opel pun si de 95, ca asa punea si fostul proprietar. Nici aici n-am observat mari diferente, sa fiu sincer. :)

Edited by crst_g, 11 December 2010 - 19:44.


#507
bugy_18

bugy_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 07.03.2008

View Postnclsamy, on 7th December 2010, 23:51, said:

Buna seara,

De ieri sunt fericitul posesor al unui BMW 318i din 2008. Masina este pur si simplu bijuterie, dar am o problema cu consumul urban indicat de computer. In momentul in care stau la semafor creste continuu, iar pe distante de cativa km nu scade sub 15. Sper sa fie doar problema de bc, pentru ca deocamdata nu i-am facut consumul la plin. Ma gandesc ca poate sa fie si din cauza cutiei automate, insa nu ma asteptam la o diferenta asa mare fata de datele date de producator. La drum intins bucuresti-craiova, cu mers un pic mai sportiv a avut un consum mediu de 8.

Astept cateva sfaturi referitoare la cutia automata, deoarece este prima masina de acest gen.

Multumesc mult si sa aveti parte de masinile voastre.

Sa il stapanesti sanatos bun venit in lumea BMW !
Pai cutia automata creste consumul cam cu 1 l-2 l la % . Consumul mediu nu il poti calcula pe distante scurte. Eu am scos cu diesel 13% pe ger si in conditii de trafic infernal. ( tot automata)

Edited by bugy_18, 26 December 2010 - 11:48.


#508
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007
Update:Fiesta are acum 175cp/7000rot dupa cum se poate vedea si din graficul dyno atasat.Km. parcursi aprox 43000.
S-au schimbat urmatoarele:traseu evacuare complet inox Milltek, clapeta de acceleratie marita(de la 55mm la 60mm), kit de admisie Raid, axe cu came Cosworth spec 200, soft custom Superchips, bara de rigidizare fata Sparco, furtune motor Roose Motorsport, fise bujii Magnecor de 8mm, acumulator Bosch S5(52Ah), bujii NKG iridium(schimbate deja a doua ora), arcuri sport Eibach Pro(coboara 30mm fata si 25mm spatele), conducte de franare cu insertii metalice Goodridge, discuri fata/spate EBC USR, placute de frana fata/spate Ferodo DS2500, set jante vara Speedline Turini pe 16' cu Pirelli Zero 205/45/R16, set iarna OZ Michelangelo 8 pe 15' cu Goodyear Ultragrip 195/50/R15, revizii la 7000km, ulei Mobil 1 Rally Formula 5W50.

Attached File  ford_st_motor.jpg   114.24K   32 downloads

Ca masina de oras mi-am luat acum 1 an un A3 sportback 2.0TDI quattro an fab.:dec. 2006.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate